021-28422910
info@utiran.com
  • نمونه سوالات مدارس

۳۰ درصد دانش‌ آموزان پایه دهمی رشته‌های مهارتی انتخاب کردند

قریب به ۳۰ درصد دانش‌ آموزان پایه دهمی رشته‌های مهارتی را انتخاب کردند که نسبت به سال گذشته حدود ۶ درصد کمتر است.

علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران در مورد آخرین وضعیت ثبت نام دانش‌آموزان بیان کرد: تا روز ۱۳ شهریور ماه ۱۲ میلیون و ۲۹۴ هزار و ۳۵۶ نفر در سامانه سناد ثبت نام شدند که از این تعدادهفت میلیون و ۴۸۹ و ۲۵۳ نفر در مقطع ابتدایی، ۲ میلیون و ۸۸۲ هزار و ۲۵۴ نفر در مقطع متوسطه اول، یک میلیون و ۸۶۶ هزار و ۹۱۸ نفر درمقطع متوسطه دوم نام نویسی داشتند.

وی افزود: ۶۷۹ هزار و ۱۵۵ نفر در پایه دهم ثبت نام کردند که ازاین تعداد ۱۲/۲ درصد در رشته ریاضی، ۳۰/۴ درصد در رشته تجربی، ۲۷/۱درصد در رشته انسانی، ۱۵ درصد در شاخه فنی و حرفه‌ای و ۱۴/۷ درصد در کاردانش ثبت نام کرده اند.

سهم ۳۰ درصدی رشته‌های مهارتی از انتخاب دانش‌ آموزان پایه دهمی

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: مجموعا در رشته های مهارتی ۲۹/۷ درصداز دانش آموزان تاکنون ثبت نام کردند که سال گذشته این عدد حدود ۳۵ درصد بود که با ثبت نام حدود ۶ درصد دیگر دانش آموزان به تعداد سال گذشته خواهیم رسید.

زرافشان بیان کرد: هدف گذاری که در قانون برنامه ششم برای امسال شده است، ۳۸ درصد است و شامل تمام دانش آموزان شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش می شود، امیدواریم به هدفگذاری در این مورد برسیم.

منبع: yjc

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *