021-28422910
info@utiran.com

۳۰ درصد دانش‌ آموزان پایه دهمی رشته‌های مهارتی انتخاب کردند

قریب به ۳۰ درصد دانش‌ آموزان پایه دهمی رشته‌های مهارتی را انتخاب کردند که نسبت به سال گذشته حدود ۶ درصد کمتر است.

علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران در مورد آخرین وضعیت ثبت نام دانش‌آموزان بیان کرد: تا روز ۱۳ شهریور ماه ۱۲ میلیون و ۲۹۴ هزار و ۳۵۶ نفر در سامانه سناد ثبت نام شدند که از این تعدادهفت میلیون و ۴۸۹ و ۲۵۳ نفر در مقطع ابتدایی، ۲ میلیون و ۸۸۲ هزار و ۲۵۴ نفر در مقطع متوسطه اول، یک میلیون و ۸۶۶ هزار و ۹۱۸ نفر درمقطع متوسطه دوم نام نویسی داشتند.

وی افزود: ۶۷۹ هزار و ۱۵۵ نفر در پایه دهم ثبت نام کردند که ازاین تعداد ۱۲/۲ درصد در رشته ریاضی، ۳۰/۴ درصد در رشته تجربی، ۲۷/۱درصد در رشته انسانی، ۱۵ درصد در شاخه فنی و حرفه‌ای و ۱۴/۷ درصد در کاردانش ثبت نام کرده اند.

سهم ۳۰ درصدی رشته‌های مهارتی از انتخاب دانش‌ آموزان پایه دهمی

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: مجموعا در رشته های مهارتی ۲۹/۷ درصداز دانش آموزان تاکنون ثبت نام کردند که سال گذشته این عدد حدود ۳۵ درصد بود که با ثبت نام حدود ۶ درصد دیگر دانش آموزان به تعداد سال گذشته خواهیم رسید.

زرافشان بیان کرد: هدف گذاری که در قانون برنامه ششم برای امسال شده است، ۳۸ درصد است و شامل تمام دانش آموزان شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش می شود، امیدواریم به هدفگذاری در این مورد برسیم.

منبع: yjc

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *