021-28422910
info@utiran.com
  • نمونه سوالات مدارس

۱۰ نکته مهم و اثبات شده برای بهتر درس خواندن

درس خواندن نیز مثل هر کار دیگری رمز و راز‌های بسیار ساده‌ای دارد که با دانستن آن‌ها می‌توانید گوهر زمان را در راه کسب دانش مصروف دارید. | ۱۰ نکته مهم و اثبات شده برای بهتر درس خواندن.

۱) تعیین هدف: اولین گام برای رسیدن به قلّه‌ی موفقیت در درس خواندن تعیین هدف است. داشتن هدف شما را از بیراهه رفتن بازمی‌دارد.

۲) برنامه‌ریزی: مهم‌ترین گام برای داشتن یک مطالعه‌ی موفق داشتن نقشه‌ی راه است که رسیدن به هدف تعیین‌شده را قابل دسترسی می‌کند.

۳) انتخاب مکان مناسب برای مطالعه: بهترین مکان برای مطالعه جایی است که نور و تهویه‌ی هوای مناسبی داشته باشد. اضافه بر این‌ها دسترسی آسان به منابع مطالعاتی و ثابت بودن از ویژگی‌های دیگر مکان مطالعه است.

۴) زمان مناسب برای مطالعه: بسته به شرایط خاص هر کس، بهترین زمان برای مطالعه متغیر است. مطالعه کردن بعد از غذای چرب و سنگین را به هیچ وجه توصیه نمی‌کنیم.

۵) تهیه‌ی منابع مطالعاتی مفید: بهترین راهنما برای تهیه‌ی منابع مطالعاتی پشتیبان تحصیلی شماست؛ زیرا از شرایط شما آگاه است و دلسوزانه منابع را معرفی می‌کند.

۶) دوری از چندبرنامگی: داشتن چند برنامه و چند مشاور بیش از آن‌که به شما کمک کند باعث سردرگمی می‌شود و شما را از راه بازمی‌دارد.

۷) پیوستگی با برنامه: باارزش‌ترینِ کارها آن است که با مداومت همراه باشد.

۸) اعتمادبه‌نفس بی‌شک شما را در ادامه‌ی مسیر ثابت‌قدم می‌کند.

۹) پرهیز از مطالعه‌ی پراکنده و نامنظّم  | ۱۰ نکته مهم و اثبات شده برای بهتر درس خواندن

۱۰) توکل به خدا: عاقبت همه‌ی امور به اراده‌ی خداوند است و سپردن نتیجه‌ی اعمال به او، شما را از ناامیدی نجات می‌دهد و باعث می‌شود با قدرت به راه خود ادامه دهید و از شکست نهراسید؛ زیرا تمام تلاشتان را برای رسیدن به هدف به کار بسته‌اید.

۸ نکته ی مهم و ثابت شده برای عمقی تر فهمیدن درس

۱ ) همیشه یک درس از معلم جلوتر باشید.

۲ ) زیر مطالب مهم، هنگام مطالعه خط بکشید یا علامت پرانتز بگذارید و یا مطالب مهم را در برگه یا دفتری یادداشت نمایید.

۳ ) در طول امتحانات به اندازه ی کافی استراحت کنید. غذای مناسب بخورید و از بیدار خوابی بپرهیزید.

۴ ) در هر درسی آن چه را که خود، خوب یاد گرفته اید به دیگران یاد بدهید تا هم پی به اشکال های خود ببرید و هم آن مطلب را خوب یاد بگیرید و فراموش نکنید که پرسیدن عیب نیست، ندانستن عیب است.

۵ ) ورقه های امتحانی خود را دور نریزید و شب های امتحان آن ها را مرور کرده و اشتباه های خود را اصلاح نمایید و خوب یاد بگیرید.

۶ ) توجه به محتوای کتاب و مطالب دفتر و نوشته های جنبی، در آمادگی برای امتحان موثر است.

۷ ) در جلسه ی امتحان، پس از دریافت برگه، ابتدا نگاهی کلی به همه ی سوال ها نمایید(البته اگر امتحان تشریحی است) و بعد شروع به پاسخ دادن کنید و از همه مهم تر این که اول سوال هایی را پاسخ دهید ، که جواب آن ها را می دانید و راحت تر است.

۸ ) اعتماد به نفس و آرامش نقش مهمی در موفقیت دارد.

یوتیران آرزومند موفقیت شما دانش آموزان ایران زمین است.

مطالب مرتبط

One thought on “۱۰ نکته مهم و اثبات شده برای بهتر درس خواندن

  • دی ۱۰, ۱۳۹۶ at ۳:۴۲ ب.ظ
    Permalink

    تشکر

    Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *