021-28422910
info@utiran.com
 • نمونه سوالات مدارس

کنکور زبان | شرایط شرکت در کنکور منحصرا زبان | رشته های دانشگاهی

 کنکور زبان

یکی از پنج کنکور سراسری ، کنکوری است با نام کنکور منحصرا زبان. داوطلبین این کنکور به دو دسته تقسیم می شوند کسانی که قصدشان تحصیل ادبیات انگلیسی یا ترجمه یا آموزش زبان انگلیسی است و کسانی که تفننی این کنکور را می دهند وقصد انتخاب رشته در آن را ندارند. از آنجایی که گروه دوم تعداد بیشتری را در برمیکیرد و  از آنجایی که متاسفانه تاثیر دروس عمومی در این کنکور بیشتر از تاثیر درس زبان تخصصی این کنکور می باشد لذا هر سال رتبه های برتر این کنکور کسانی هستند که هیچ گاه علاقه به این رشته ها ندارند و هدفشان کنکور خودشان بوده است نه کنکور زبان.

توجه!!!

شاید به جرات بتوان گفت این کنکور از همه ی کنکور های دیگر سخت تر است چرا که هیچ منبع رسمی و حتی غیر رسمی (!!!) ندارد. سوالات هر ساله بر خلاف دیگر کنکور ها تغییرات دراماتیکی دارند و داوطلبین این کنکور تکلیف خود را نمی دانند.

از همه بدتر سرزنش خانواده های آن هاست که می گویند : “خوب زبان را خودت در موسسات یاد بگیر چرا می خواهی در دانشگاه آن را بخوانی؟” یا مثلا می گویند ” مگر دانستن زبان علم است ؟ این همه آدم چند زبانه اند” یا ممکن است بگویند ” تو که زبانت فول است چرا می خواهی در دانشگاه زبان بخونی؟” پاسخ به همه ی این سوالات خیلی ساده است اول این که ما رشته ای به نام “زبان” نداریم و در دانشگاه به هیچ کس “زبان” درس نمی دهند. رشته های کنکور منحصرا زبان شامل ادبیات انگلیسی ، ترجمه و آموزش انگلیسی می باشد که هر کدام از آن ها شامل تئوری های ادبیاتی و زبان شناسی و روانشناسی است. در هیچ دانشگاهی گرامر و لغت به کسی یاد نمی دهند و این تصور اشتباه کسانی است که با رشته های آکادمیک آشنایی ندارند.

پیشنیاز قبولی

در واقع پیش نیاز قبولی در یکی از رشته های کنکور منحصرا زبان آن است که دانشجو قبل از ورود به دانشگاه تسلط کامل به زبان انگلیسی داشته باشد ( ناگفته نماند در دانشگاه های سطج پایین تر ممکن است این تسلط اهمیت پایین تری داشته باشد و در ترم های یک تا سه ، به آموزش گرامر و لغات و توانایی های زبانی پرداخته شود ولی در هیچ دانشگاهی در ایران بیشتر از سه ترم ، زبان عمومی یا همان گرامر و لغات و توانایی های زبانی تدریس نمی شود لذا بعد از سه ترم تمامی دروس حالت تخصصی ادبیات یا آموزش یا ترجمه میگیرند). جواب دومی که به آن ها میتوانید بگویید آن است که شما علاقه دارید و زندگی شخصی شما به هیچ کس ربطی ندارد!!!

 

اکثرا حتی خود داوطلبین زبان که عزم خود را جمع کرده اند از بنده می پرسند آیا بازار کار این سه رشته خوب است؟ پاسخ من مشخص است بله حتی بهتر از هر رشته ای در ایران. کمتر دانشجوی کارشناسی این رشته ها را می توان یافت که بیکار باشد چه برسد به فارغ التحصیل های این رشته ها. لذا داوطلب این کنکور باید از هوش هیجانی بالایی برخوردار باشد تا همه ی این فشار های روانی بیرونی و داخلی را تحمل کند و از همه مهمتر بتواند برنامه ریزی بکند برنامه ریزی در این رشته بسیار مشکل است چرا که داوطلب نمی داند چه کتاب هایی بخواند و هر کتابی را چگونه بخواند و چقدر بخواند.

اما من همیشه گفته ام فرمول موفقیت در هر کنکوری خیلی ساده است :

انگیزه + اراده + سخت کوشی و غیرت + هوش هیجانی بالا. این فرمول در هر کنکوری صدق می کند اما در کنکور زبان مهمترین جزء آن هوش هیچانی است. یکی از دلایل دیگری که رتبه های برتر این کنکور به ندرت کسانی بوده اند که هدفشان رشته های زبان بوده است آن است که آن ها تفننی و بدون استرس در این کنکور شرکت می کنند.

حالا یک داوطلب بر همه ی این ها غلبه کرد و با عزم و اراده خود را برای این کنکور می خواهد آماده کند از کجا باید شروع کند؟ جواب این سوال کمی سخت است. اما اولین فاکتور آن است که کسی که می خواهد در این کنکور شرکت کند باید پیش زمینه ی خوبی از زبان انگلیسی داشته باشد حالا چه به صورت حود آموزی باشد چه به صورت کلاس های مکالمه ای که موسسات برگزار می کنند.

لذا حداقل داوطلب باید از اول دبیرستان به تقویت زبان خود بپردازد. یا به عبارت دیگر قبل از شروع برای آمادگی این کنکور داوطلب باید در سطح INTERMEDIATE باشد تا بتواند با یک برنامه ریزی یک ساله ( از تابستان قبل از پیش دانشگاهی تا کنکور ) و مطالعه ی کنکوری به سطح UPPER INTERMEDIATE و اوایل سطح پیشرفته برسد.

یادآوری

داوطلب این کنکور نباید دروس عمومی را فراموش کند اشتباهی که خیلی از داوطلبین این رشته می کنند همین است که به دروس عمومی نمی پردازند و فقط به فکر زبان تخصصی هستند آن هم بخاطر این که علاقه ی زیادی به یادگیری زبان تخصصی دارند و به کلی دروس عمومی را کنار می گذارند. با این که تاثیر دروس عمومی بیشتر از درس زبان تخصصی است اما پیشنهاد بنده آن است که داوطلب نیمی از مطالعاتش را به دروس عمومی و نیمی دیگر را به زبان تخصصی اختصاص دهد. چون بعدا ممکن است در دانشگاه نسبت به کلاس از لحاظ تسلط به زبان کم بیاورد.

 دیدن فیلم های زبان اصلی و خواندن کتاب های به زبان انگلیسی علاوه بر نقش یادگیری که برای شما خواهند داشت تفریح نیز محسوب می شوند! یک داوطلب منحصرا زبان باید از خواندن زبان تخصصی لذت ببرد!

 همانطور که گفته شد کنکور منحصرا زبان از زیر مجموعه های کنکور سراسری محسوب می شود. کنکور زبان همانند سایر گروه های آزمایشی کنکور سراسری شامل دفترچه اختصاصی و دفترچه عمومی می باشد.

 

برای مشاوره با مجرب ترین مشاوران موسسه علمی آموزشی یوتیران کلیک کنید

 

دروس عمومی این کنکور شامل:

 • دین و زندگی
 • ادبیات
 • عربی
 • زبان انگلیسی

که هرکدام شامل ۲۵ سوال می باشد.

دفترچه اختصاصی

 • فرانسه
 • آلمانی
 • ایتالیایی
 • اسپانیایی
 • و …)

شامل ۷۰سوال تخصصی با توجه به نوع زبان خارجه که جهت کنکور انتخاب شده

 

چگونگی شرکت در کنکور منحصرا زبان

داوطلبان علاقمند جهت شرکت در گروه آزمایشی منحصرا زبان  می توانند هم در کنار گروه آزمایشی دیگر و یا به صورت مجزا اقدام به ثبت نام نمایند. همچنین جهت اطلاع آن دسته از داوطلبانی که علاوه بر گروه آزمایشی مرتبط با رشته خود در کنکور زبان  هم شرکت می کنند توجه داشته باشیدکه کنکور زبان در بعد از ظهر روز آزمون مشخص شده برگزار می گردد.

ضرایب دروس کنکور زبان 

 • زبان و ادبیات فارسی ( ضریب ۴ )
 • دین و زندگی ( ضریب ۳ )
 • عربی ( ضریب ۲ )
 • زبان انگلیسی عمومی ( ضریب ۲ )
 • زبان تخصصی ( ضریب ۴ )

 

برای مشاوره با مجرب ترین مشاوران موسسه علمی آموزشی یوتیران کلیک کنید

 

سوالات تخصصی کنکور منحصرا زبان

 همانطور که می دانید منبع مشخص و معینی برای سوالات تخصصی وجود ندارد.به همین دلیل جهت کسب موفقیت در کنکور زبان  باید مهارت خود را در بخش هایی چون لغات،گرامر،ریدینگ و… افزایش دهید. کنکور زبان ماهیتی چهار گزینه ای دارد و تعداد سوالات تخصصی طرح شده در کنکور زبان به طور کلی شامل ۷۰ سوال از بخش های مختلف که به شرح زیر می باشد:

واژگان ۱۵سوال
ریدینگ ۲۰سوال
گرامر ۱۰سوال
کاربرد زبانی ۱۰سوال
کلوز تست ۱۰سوال
ترتیب واژه ها ۵سوال

معرفی رشته های دانشگاهی و گرایش های کنکور منحصرا زبان

از رشته های دانشگاهی مربوط به کنکور منحصرا زبان  (زبان انگلیسی،آلمانی ،فرانسه،ایتالیایی و…)می توان به رشته های زیر اشاره کرد:

۱- رشته مترجمی زبان انگلیسی                            

۲-رشته ادبیان زبان انگلیسی

۳-دبیری زبان زبان انگلیسی                                  

۴-آموزش زبان انگلیسی

 

برای مشاوره با مجرب ترین مشاوران موسسه علمی آموزشی یوتیران کلیک کنید

 

منابع کنکور منحصرا زبان

 برای مطالعه کنکور زبان انگلیسی ، معمولا کتاب ها و منابع کنکور مختلفی وجود دارد و هر شخصی بر اساس تجربه خود هر کدام از آنها را پیشنهاد میکند اما این کتاب ها که در زیر گفته شده، حاصل تجربیات و ارزیابی بسیار است و جزو بهترین منابع می باشد.

۱-ادبیات و زبان فارسی : تاریخ ادبیات : کتاب تاریخ ادبیات نشر دریافت

۲-آرایه ها و قرابت معنایی : کتاب های نشر الگو و نشر دریافت

۳-معنی لغت: کتاب نشردریافت،کتاب خیلی سبز

۴-املا :کتاب نشر دریافت و خیلی سبز 

۵-زبان فارسی : کتاب نشر دریافت

۶-دین و زندگی:گاج میکرو طبقه بندی، گاج نقره ای، همایش نشر دریافت،ایات نکات گاج

۷-عربی:کتاب های تست تخته سیاه تالیف مهدی شریفی و میکروطبقه بندی گاج و فوت و فن

۸-زبان انگلیسی عمومی:کتاب گاج نقره ای ،جامع مبتکران

مطالب مرتبط

81 thoughts on “کنکور زبان | شرایط شرکت در کنکور منحصرا زبان | رشته های دانشگاهی

 • آبان ۴, ۱۳۹۶ at ۱:۲۳ ب.ظ
  Permalink

  سلام خداقوت ممنون از توضیحات مفیدتون ولی کاش یه کانال ویا حتی گروه رقابتی برای بچه های منحصرا زبان درست میکردید

  Reply
  • تیر ۵, ۱۳۹۷ at ۷:۰۵ ق.ظ
   Permalink

   سلام ببخشید من میتونم. دوتا کنکور رو هم بدم بعد تو دوتا رشته دانشگاه ثبت نام کنم یعنی هم مترجمی زبان.انگلیسی و هم مثلا دندانپزشکی

   Reply
 • آذر ۱۸, ۱۳۹۶ at ۴:۱۹ ب.ظ
  Permalink

  سلام من رشته دبیرستانم فنی بوده کامپیوتر
  دوسال کاردانی دانشگاه خوندم
  الان میتونم کنکور منحصرا زبان رو بدم یا فقط مخصوص رشته های نظری هس؟؟

  Reply
  • آذر ۱۹, ۱۳۹۶ at ۱۲:۴۴ ب.ظ
   Permalink

   باسلام
   برای شرکت در کنکور منحصرا زبان هیچ محدودیتی برای سایر گروه های آزمایش نیست و داوطلبان می توانند با ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی یا کاردانی به سازمان سنجش در کنکور منحصرا زبان شرکت نمایند

   Reply
   • آذر ۳۰, ۱۳۹۶ at ۳:۵۱ ب.ظ
    Permalink

    با سلام و خسته نباشید
    منظورتون از این که هیچ محدودیتی نیست یعنی چی؟
    میشه فقط با مدرک دیپلم شرکت کرد (بدون کارنامه پیش‌دانشگاهی )

    Reply
    • آذر ۳۰, ۱۳۹۶ at ۴:۱۰ ب.ظ
     Permalink

     با سلام
     داشتن مدرک دیپلم برای شرکت در کنکور زبان الزامیست

     Reply
     • بهمن ۱, ۱۳۹۶ at ۵:۴۶ ب.ظ
      Permalink

      یعنی دانش اموزی ک در سال یازدهم تحصیل میکنه نمیتونه سال ۹۷ کنکور زبان بده؟؟؟

     • بهمن ۴, ۱۳۹۶ at ۱۱:۴۵ ق.ظ
      Permalink

      با سلام
      نه متسفانه نمیتونه در کنکور شرکت کنه.

 • دی ۲, ۱۳۹۶ at ۶:۴۹ ق.ظ
  Permalink

  سلام درسای تخصصی زبان فرانسه و المانی و… هستن؟؟یعنی برا کنکور زبان ما باید این زبانا رو هم بلد باشیم؟؟من ادبیات و انگلیسی و عربی و دینیم تو دبیرستان عالیه ولی درسای تخصصی..

  Reply
 • دی ۷, ۱۳۹۶ at ۸:۰۵ ق.ظ
  Permalink

  سلام، لطفا اگه کسی هست جواب بده
  دوست عزیزی در پایین کامنت ها گفته فقط با دیپلم میشه تو کنکور زبان شرکت کرد؟چطور ممکنه؟یعنی اگه پیش دانشگاهی نری،یا پیش دانشگاهی بری اما یکی ۲ تا درس پاس نکنی میشه تو کنکور زبان شرکت کرد؟؟؟؟
  شماره تلگرامم:۰۹۱۵۰۶۴۵۰۱۷
  لطفا دوستانی که تجربه این کار رو دارن راهنمایی کنند
  Thank you

  Reply
  • دی ۷, ۱۳۹۶ at ۱۰:۳۰ ق.ظ
   Permalink

   باسلام
   برای شرکت در کنکور زبان داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی الزامیست و مدرک دیپلم به تنهایی کافی نیست

   Reply
 • دی ۱۲, ۱۳۹۶ at ۸:۰۹ ق.ظ
  Permalink

  سلام. من ۵.۶ سال پیش با دیپلم ریاضی و بدون گذراندن پیش دانشگاهی از دانشگاه علمی کاربردی کاردانی گرفتم. اگر الان بخوام کنکور زبان بدم این که پیش ندارم ولی کاردانی دارم، برام مشکلی ایجاد نمی کنه ؟

  Reply
  • دی ۱۲, ۱۳۹۶ at ۱۱:۲۰ ق.ظ
   Permalink

   با سلام
   بله می توانید با مدرک کاردانی در کنکور زبان ثبت نام کنید

   Reply
 • دی ۱۵, ۱۳۹۶ at ۶:۴۹ ب.ظ
  Permalink

  سلام.وقتتون بخیر. شرایط شرکت در ازمون کارشناسی ارشد زبان چیه؟ مثلا من که لیسانس حسابداری دارم میتونم ارشد شرکت کنم؟

  Reply
  • دی ۱۶, ۱۳۹۶ at ۹:۰۹ ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   کلیه فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی, کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای که معدلشان بالای۱۲ میباشد می توانند در آزمون کارشناسی ارشد زبان شرکت کنند .
   لازم به ذکر است لزومی ندارد که رشته کارشناسی داوطلبان حتما زبان انگلیسی باشد لذا شما که لیسانس حسابداری دارید می توانید در کنکور ارشد زبان شرکت کنید.

   Reply
 • دی ۲۱, ۱۳۹۶ at ۸:۲۳ ق.ظ
  Permalink

  سلام میخواستم بدونم رشته های زبان در دانشگاه بدون کنکور هم پذیرش دارن یا نه فقط با کنکور پذیرش میکنند ؟

  Reply
  • دی ۲۱, ۱۳۹۶ at ۳:۵۰ ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   دانشگاه آزاد اسلامی در رشته های زبان، بدون کنکور نیز دانشجو می پذیرد و شما می توانید در رشته دلخواه بدون آزمون وارد این دانشگاه شوید.
   برخی از رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد عبارتند از:
   کارشناسی آموزش زبان انگلیسی
   کارشناسی مترجمی زبان آلمانی
   کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی
   کارشناسی زبان اسپانیایی
   و…

   Reply
 • دی ۲۵, ۱۳۹۶ at ۶:۳۴ ب.ظ
  Permalink

  سلام من سال ۸۴دیپلم فنی کامپیوتر گرفتم با معدل کتبی ۱۶/۰۲٫ ما دوره پیش دانشگاهی کلا نداریم. میتونم کنکور زبان بدم ؟ میشه لطفا به ایمیل جواب رو بفرستید ؟

  Reply
  • دی ۲۹, ۱۳۹۶ at ۱۰:۰۰ ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   متاسفانه شما نمی توانید در کنکور سراسری زبان شرکت کنید. زیرا طبق مقررات سازمان سنجش برای شرکت در کنکور سراسری (رشته های ۵ گانه) داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و یا کاردانی الزامی می باشد.
   سازمان سنجش : دارندگان دیپلم رشته های فنی و کاردانش که فاقد گواهینامه دوره پیش دانشگاهی یا مدرک کاردانی می باشند حق شرکت در کنکور سراسری (رشته های ۵ گانه) را نداشته و در صورت ثبت نام متخلف شناسایی شده و طبق قانون با آنها برخورد می شود.

   Reply
 • بهمن ۱, ۱۳۹۶ at ۵:۴۹ ب.ظ
  Permalink

  دانش آموز پایه ی یازدهم تجربی هستم.
  ولی امسال در کنکور ۹۷ منحصرا زبان بدون دیپلم نمیتونم شرکت کنم؟؟؟

  Reply
  • بهمن ۹, ۱۳۹۶ at ۱۱:۴۵ ق.ظ
   Permalink

   با سلام
   نه متاسفانه امکان ثبت نام دانش آموزان پایه یازدهم در کنکور فراهم نیست.

   Reply
 • بهمن ۳, ۱۳۹۶ at ۱۲:۳۷ ب.ظ
  Permalink

  سلام من شنیدم که تو دانشگاه برای رشته ی های زبان انگلیسی به اموزش گرامر و لغات و… نمیپردازند و یعنی اگه کسی کل زبان انگلیسی رو بلد نباشه و فقط تا حدودی نسبتا با گرامر و اینها اشنا باشه یعنی در سطح متدسط،نمیتونه در این رشته ادامه بده؟

  Reply
  • بهمن ۴, ۱۳۹۶ at ۱۱:۰۹ ق.ظ
   Permalink

   با سلام
   تحصیل در رشته زبان انگلیسی به توانایی و استعداد هر شخصی بستگی داره و نمیشه گفت کسی که فقط گرامر بلده و سایر دروسا بلد نیست نمیتونه در رشته زبان ادامه تحصیل بده .
   جهت دریافت و مشاهده برنامه درسی رشته زبان انگلیسی در دانشگاه اینجا کلیک کنید.

   Reply
   • بهمن ۴, ۱۳۹۶ at ۲:۰۹ ب.ظ
    Permalink

    ممنون یعنی من اگه تا موقع کنکور که ۱_۲ سال وقت دارم کلاس زبانم رو برم و تقریبا میشم در حد سطح متوسط ولی به زبان علاقه دارم و نمره های زبان تو مدرسم خوبه به نظرتون میتونم تو رشته مترجمی ادامه بدم یا اصلا میتونم قبول بشم تو کنکور

    Reply
    • بهمن ۴, ۱۳۹۶ at ۷:۳۲ ب.ظ
     Permalink

     با سلام
     دوست عزیز شما می توانید برای مشاوره مستقیم با کارشناسان یوتیران اینجا کلیک کنید و یا به آیدی تلگرامی suportutiran@ مراجعه نمایید.
     موفق باشید – پشتیبانی یوتیران

     Reply
 • بهمن ۸, ۱۳۹۶ at ۱۰:۰۵ ب.ظ
  Permalink

  سلام من كنكور ۹۷ رو ثبت نام كردم و رشته ي خودمم تجربيه ولي زبان رو هم زدم ميخواستم ببينم ميشه كنكور زبان بدم؟؟
  ممنون ميشم اگه راهنماييم كنين??

  Reply
  • بهمن ۹, ۱۳۹۶ at ۷:۳۶ ق.ظ
   Permalink

   با سلام
   بله شما می توانید همزمان در کنار کنکور تجربی در کنکور زبان و هنر نیز ثبت نام نمایید و هیچ مشکلی پیش نمی آید.
   موفق باشید – واحد پشتیبانی کنکور یوتیران

   Reply
 • بهمن ۱۰, ۱۳۹۶ at ۷:۵۰ ق.ظ
  Permalink

  سلام میشه بگین چه کتابایی رو باید برا زبان عمومی و تخصصی بخونیم واسه کنکور زبان؟؟

  Reply
 • بهمن ۱۰, ۱۳۹۶ at ۱۲:۳۷ ب.ظ
  Permalink

  سلام
  من رشته انسانی ام برای کنکور زبان باید ادبیات سال سوم رشته تجربی رو بخونم ؟؟

  Reply
  • بهمن ۱۰, ۱۳۹۶ at ۳:۵۰ ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   برای مشاهده منابع دروس عمومی و اختصاصی کنکور زبان اینجا کیک کنید.

   Reply
 • بهمن ۱۱, ۱۳۹۶ at ۹:۰۳ ق.ظ
  Permalink

  سلام من میخوام بعد چند سال دوباره کنکور بدم ولی نمیخوام کنکور رشته اصلیم که ریاضی هست شرکت کنم، فقط کنکور منحصرا زبان میخوام، میشه؟ یا حتما باید دوتاش رو ثبت نام کنم؟

  Reply
  • بهمن ۱۱, ۱۳۹۶ at ۱۰:۵۸ ق.ظ
   Permalink

   با سلام
   بله شما می توانید بدون این که در رشته اصلیتان (ریاضی) ثبت نام نمایید در کنکور زبان ثبت نام کنید و هیچ مانعی وجود ندارد.

   Reply
 • بهمن ۱۱, ۱۳۹۶ at ۱۱:۵۷ ق.ظ
  Permalink

  سلام من دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر هستم ورودی ۹۶ تازه ترم اول رو تموم کردم…دبیرستان رشته ریاضی خوندم و پیش دانشگاهی رفتم…میتونم در کنکور زبان شرکت کنم؟؟؟

  Reply
  • بهمن ۱۱, ۱۳۹۶ at ۱۲:۲۳ ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   بله شما می توانید در کنکور زبان ثبت نام نمایید.

   Reply
 • بهمن ۱۲, ۱۳۹۶ at ۷:۳۸ ق.ظ
  Permalink

  سلام الان بهمن ماه ۹۶ هست آیا من میتونم موفق بشم توی کنکور زبان ؟ زبان مدرسه ایم ۲۰ همیشه

  Reply
  • بهمن ۱۲, ۱۳۹۶ at ۱۲:۳۳ ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   زمان نسبتا زیادی تا آزمون باقی مونده شما می توانید با برنامه ریزی صحیح و تلاش و پشتکار رتبه خوبی در کنکور زبان بیاورید .
   جهت دریافت مشاوره رایگان به آیدی تلگرام suportutiran@ مراجعه نمایید.

   Reply
 • بهمن ۱۲, ۱۳۹۶ at ۲:۰۴ ب.ظ
  Permalink

  با سلام من دانش آموز سال دهم هستم و دیپلم زبان کانون زبان ایران را چند ترم دیگه میگرم بنظرتون سال بعد میتونم کنکور زبان رو بدم.

  Reply
   • بهمن ۱۲, ۱۳۹۶ at ۵:۰۳ ب.ظ
    Permalink

    با سلام
    نه متاسفانه سال بعد نمی توانید در کنکور زبان شرکت کنید

    Reply
 • بهمن ۱۴, ۱۳۹۶ at ۶:۰۶ ب.ظ
  Permalink

  سلام خسته نباشید
  من سه ساله که لیسانس میکروبیولوژی دارم و الان تصمیم گرفتم کنکور زبان بدم. ولی متاسفانه هیچ منبع و جزوه ای ندارم
  بنظرتون اگر از الان تلاش کنم میتونم دانشگاه دولتی قبول بشم یا اینکه خودمو خسته نکنم و آزاد بدون کنکور برم ثبت نام کنم؟
  یه سوال دیگه اینکه الان برای ترم بهمن میشه دانشگاه ازاد بدون کنکور رفت یا وقتش گذشته؟؟

  Reply
  • بهمن ۱۵, ۱۳۹۶ at ۵:۳۹ ق.ظ
   Permalink

   با سلام
   مهلت ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد تا آخر بهمن ماه می باشد.
   جهت دریافت مشاوره رایگان به آیدی تلگرام suportutiran@مراجعه نمایید.

   Reply
 • بهمن ۲۱, ۱۳۹۶ at ۱:۳۳ ب.ظ
  Permalink

  سلام توروخدا کمکم کنید خیلی اوضاع روحیم خرابه. من عاششششق زبانم به جز اونم نمیتونم به چیز دیگه ای فک کنم رشتم انسانیه ولی به هیچ وجه علاقه ندارم. واسه کنکور ۹۷ هم جفت انسانی و زبان هم شرکت کردم ولی میخوام زبان سراسری بیارم. فرهنگیان اگه بشه که فوق العادست. نشدم سراسری. فقط سراسری تهران و کرج. خودم کرجم. زبان عمومی رو داخل ازمون های سنجش ۷۰_۸۰ میزنم و تخصصی هم بالاترین درصدی که زدم ۲۶ بوده. کانون زبانم میرم. یه کلاس تخصصی زبان هم اسم نوشتم تازه شروع شده میرم. توروخدا بگید چیکار کنم رتبم مجازِ سراسری بشه؟عمومی هارو هم دارم میخونم. راهنماییم کنید دوستان ممنونتونم

  Reply
  • بهمن ۲۵, ۱۳۹۶ at ۸:۲۱ ب.ظ
   Permalink

   میشه کمکم کنین من واقعا به راهنمایی احتیاج دارم.ممنونم

   Reply
 • بهمن ۲۱, ۱۳۹۶ at ۸:۳۰ ب.ظ
  Permalink

  سلام ، من دیپلم کامپیوتر دارم و تو کنکور زبان شرکت کردم بدون داشتن پیش دانشگاهی ، اما ظاهرا داشتنش الزامیه الان راهی هست ک بتونم تا شهریور ۹۶ پیش رو بگیرم ؟

  Reply
 • بهمن ۲۷, ۱۳۹۶ at ۶:۰۶ ق.ظ
  Permalink

  با سلام.من دانشجوی ترم ۷ دانشگاه آزاد هستم/هنوز فوق دیپلم نگرفتم/معافیت تحصیلی دارم/آیا اگه در کنکور زبان قبول بشم میتونم از دانشگاه آزاد انصراف و ادامه تحصیل بدم؟ممنون میشم کمکم کنید

  Reply
  • بهمن ۲۹, ۱۳۹۶ at ۱۲:۰۵ ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   بله در صورت قبولی می توانید از دانشگاه انصراف دهید و در رشته زبان ثبت نام کنید.

   Reply
   • بهمن ۲۹, ۱۳۹۶ at ۵:۱۱ ب.ظ
    Permalink

    ممنونم از راهنماییتون.هزینه انصرافم چقدر میشه؟

    Reply
    • اسفند ۸, ۱۳۹۶ at ۴:۵۴ ق.ظ
     Permalink

     با سلام
     هزینه انصراف از دانشگاه بستگی به دانشگاه مربوطه دارد

     Reply
 • اسفند ۴, ۱۳۹۶ at ۱۰:۲۸ ق.ظ
  Permalink

  سلام میخواستم بدونم دروس عمومی از چهار سال دبیرستان هست یا سه سال آخر؟

  Reply
  • اسفند ۸, ۱۳۹۶ at ۴:۳۸ ق.ظ
   Permalink

   با سلام
   از دروس عمومی سه سال آخر دبیرستان

   Reply
 • اسفند ۸, ۱۳۹۶ at ۳:۰۶ ب.ظ
  Permalink

  سلام من دیپلم تربیت بدنی دارم. دیپلم زبانمم گرفتم و زبانمم فوق العادس. میتونم زبان تخصصی رو شرکت کنم؟
  و اینکه اگه بخوایم یه زبان به جز انگلیسی بخونیم باید کنکور اون زبانو بدیم یا فقط انگلیسیه؟
  ممنون میشم اگه جواب بدین

  Reply
  • اسفند ۹, ۱۳۹۶ at ۵:۰۸ ق.ظ
   Permalink

   با سلام
   برای شرکت در کنکور زبان داشتن مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی الزامیست.
   برای تحصیل در رشته زبان (هر زبانی) باید در کنکور زبان ثبت نام کنید و هنگام ثبت نام زبان مورد نظر را انتخاب کنید.

   Reply
 • اسفند ۱۳, ۱۳۹۶ at ۵:۴۰ ب.ظ
  Permalink

  سلام وقتتون به خير
  ميخواستم بدونم مثلا ميشه در كنار كنكور رياضي،هم كنكور زبان داد هم هنر؟

  Reply
  • اسفند ۱۴, ۱۳۹۶ at ۴:۳۴ ق.ظ
   Permalink

   با سلام
   بله امکان پذیره

   Reply
 • اسفند ۱۸, ۱۳۹۶ at ۶:۳۸ ب.ظ
  Permalink

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم قبولی دبیری زبان منطقه سه چه رتبه ای میخواد ؟

  Reply
  • اسفند ۲۲, ۱۳۹۶ at ۴:۳۷ ق.ظ
   Permalink

   با سلام
   باید ترازتون زیر ۶۵۰۰ باشه

   Reply
 • اسفند ۲۳, ۱۳۹۶ at ۱۰:۳۴ ق.ظ
  Permalink

  سلام ببخشید من رشتم معماریه و تو هنرستانم یعنی هنرستانی ها هم میتونن کنگور زبان بدن؟ بعد اینکه چه رتبه ای قابل قبول در یک دانشگاه خوبه؟

  Reply
  • اسفند ۲۸, ۱۳۹۶ at ۷:۲۲ ق.ظ
   Permalink

   با سلام
   متاسفانه دانش آموزان هنرستانی مجاز به شرکت در کنکور زبان نیستند

   Reply
 • فروردین ۱, ۱۳۹۷ at ۱۰:۱۸ ق.ظ
  Permalink

  سلام..امکان داره یه نفر ۳ تا کنکور ریاضی و هنر و زبان رو بده؟؟هیچ مانعی نداره؟!

  Reply
  • فروردین ۵, ۱۳۹۷ at ۵:۲۹ ق.ظ
   Permalink

   با سلام
   بله می توانید در سه رشته هنر و زبان و یکی از رشته های نظری در کنکور شرکت کنید و هیچ مانعی وجود ندارد.

   Reply
 • فروردین ۲۵, ۱۳۹۷ at ۱۰:۱۰ ب.ظ
  Permalink

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من دیپلم فنی دارم و میخام کنکور ۹۸شرکت کنم بنظرتون میشه هم پیش دانشگاهی بخونم وهم کنکور
  چ درسایی باید برای پیش خوند و نحوش چجوریه باید سرکلاس هم رفت؟
  لطفا جوابو برای این ایدی تل بفرسید خیلی ممنونم‌
  Ava_1611

  Reply
  • فروردین ۲۵, ۱۳۹۷ at ۱۰:۱۱ ب.ظ
   Permalink

   سوال منم اینه لطفا زود جواب بدید

   Reply
 • اردیبهشت ۱, ۱۳۹۷ at ۷:۵۱ ب.ظ
  Permalink

  با سلام . ب نظرشما برای مترجمی زبان اصفهان تراز باید چند باشه ؟

  Reply
 • اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۷ at ۱۲:۱۵ ب.ظ
  Permalink

  سلام .من دانشاموز رشته انسانی پایه یازدهم هستم .علاقه شدیدی به رشته زبان دارم و زبانم همیشه ۲۰ بوده .لطفا برای قبولی ۱۰۰%در کنکور زبان انگلیسی راهنماییم کنید .متشکرم

  Reply
 • اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷ at ۷:۲۹ ق.ظ
  Permalink

  سلام خسته نباشید، من نیاز به راهنمایی داشتم، ۳۱ سالمه و زبان آلمانی رو تا سطح پیشرفته خوندم و میخاستم کنکور زبان بدم، البته به هیچ وجه عقیده ندارم که زبانم فوله و بدون مشکل خواهم بود. طبیعتا چندین سال از دوران درس و مدرسه گذشته و میخام مجددا کنکور بدم، آیا اصلا ممکنه که بتونم دروس عمومی نظام خیلی جدید رو در عرض یک سال بخونم، هدفم دانشگاه شهید بهشتی هستش
  متشکرم

  Reply
 • اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۷ at ۹:۴۳ ق.ظ
  Permalink

  سلام
  من دانش آموز دهم تجربی هستم و به دلایلی میخوام برای سال یازدهم تغییر رشته بدم برم گرافیک
  ولی هدفم اینه که بعدا در کنکور زبان شرکت کنم چون واقعا عاشق زبانم
  حالا بعضیا بهم میگن اگه بری فنی یا کاردانش نمیتونی کنکور زبان بدی فقط شاخه های نظری میتونن…راسته؟

  Reply
 • اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۷ at ۵:۱۸ ب.ظ
  Permalink

  سلام ببخشید من کلاس نهم هستم و میخوام برم رشته ی گردشگری ایا میتونم با دیپلم گردشگری کنکور زبان بدم؟
  اصلا از راه هنرستان میشه کنکور زبان داد؟

  Reply
 • خرداد ۲, ۱۳۹۷ at ۹:۲۳ ق.ظ
  Permalink

  سلام ببخشید یعنی میشه به غیر از انگلیسی برای ازمون زبان دیگری رو مثله روسی کنکور داد؟؟؟ چون من می خوام شروع به یاد گرفتن زبان روسی کنم و پایه دهم هستم

  Reply
 • خرداد ۱۱, ۱۳۹۷ at ۱۰:۵۲ ق.ظ
  Permalink

  سلام من لیسانس کامپیوتر دارم . البته فنی حرفه ای بودم و کاردانی گذراندم . سوالم اینه ک زملن ثبت نام در کنکور زبان محدودیتی برای من وجودا دارد؟ چون فنی بودن باید معدل کاردانی درج کنم یا با کارشناسی هم میتونم ثبت نام کنم و معدل اخرین مقطع باید وارد کنم

  Reply
 • خرداد ۱۱, ۱۳۹۷ at ۱۱:۱۹ ق.ظ
  Permalink

  سلام. من ميخواهم در كنكور زبان٩٨ شركت كنم و در دانشگاه رشته زبان فرانسه بخونم.
  در كنكور درس تخصصي زبان رو بايد حتما فرانسه بزنم يا ميتونم اون رو هم انگليسي بزنم ؟

  Reply
 • خرداد ۱۸, ۱۳۹۷ at ۸:۲۶ ب.ظ
  Permalink

  باسلام،من دیپلم هوانوردی و کاردانی مهمانداری هواپیما از دانشگاه علمی کاربردی دارم می خواستم بدونم من میتونم سال آینده بدون داشتن دیپلم نظری و بدون گذراندن پیش دانشگاهی کنکور زبان شرکت کنم؟

  Reply
 • خرداد ۲۰, ۱۳۹۷ at ۸:۰۴ ب.ظ
  Permalink

  سلام میخواستم بدونم اگرمن دوره سه سطحی oxford word skillsرو بلد باشم احتمال قبولیم درکنکور زبان چقدره؟ باتشکر

  Reply
 • خرداد ۲۹, ۱۳۹۷ at ۵:۱۰ ب.ظ
  Permalink

  سلام
  من در کنگور درس زبان تخصصی رو میخوام زبان انگلیسی بزنم
  آیا میتونم موقع انتخاب رشته زبان روسی یا ایتالیایی یا کلا زبان های دیگر رو انتخاب کنم؟
  و اگر روسی رو انتخاب کنم امکان قبولیم نسبت به کسایی که تخصصی روسی زده پایین تر می یاد؟
  لطفا جواب بدید

  Reply
 • تیر ۱, ۱۳۹۷ at ۱۰:۵۷ ق.ظ
  Permalink

  سلام ؛میشه کنکور تجربی داد بعد موقع انتخاب رشته سراسری زبان انتخاب کرد؟؟

  Reply
 • تیر ۳, ۱۳۹۷ at ۷:۲۲ ب.ظ
  Permalink

  سلام اگ ی نفر بخواد ک زبان اسپانیایی توی داشنگاه بخونه باید توی کنکور هم سوالات زبان انگلیسی پاسخ بده هم اسپانیایی؟!خب اگ بقیه رو‌خوب جواب داد اما اسپانیایی رو ن رتبه ی خوبی میاره؟؛

  Reply
 • تیر ۵, ۱۳۹۷ at ۵:۱۶ ق.ظ
  Permalink

  سلام. من می خوام کنکور زبان بدم، با زبان تخصصی انگلیسی. خواستم ببینم اگر تخصصی انگلیسی بدم، از اونور هیچ شانسی برای درس خوندن در رشته ی فرانسه و آلمانی ندارم، یا اینکه می تونم تو انتخاب رشته اون ها رو هم بزنم؟

  Reply
 • تیر ۸, ۱۳۹۷ at ۴:۳۰ ب.ظ
  Permalink

  سلام.میخواستم بدونم اگه کنکور زبان انگلیسی شرکت کنی موقع انتخاب رشته میشه زبان های دیگه رو انتخاب کرد؟ممنون

  Reply
 • تیر ۱۴, ۱۳۹۷ at ۵:۲۲ ب.ظ
  Permalink

  سلاام واقعا مشکل بزرگی دارم لطفا بم جواب بدین خیلی واجبه من کاردانی حسابداری میخونم میتونم ایا انصراف بدم با زبان تطبیق بدم چون عمومیامو همشو پاس کردم و کاردانی زباان بخونم یا نه مدرک حسابداریو بگیریمو زبان بخونم

  Reply
 • تیر ۲۴, ۱۳۹۷ at ۷:۲۳ ق.ظ
  Permalink

  سلام.
  من رشته کامپیوتر در کار و دانش می خونم .من هم می تونم تو کنکور زبان شرکت کنم یا نه؟؟؟
  خواهشا جواب بدید

  Reply
 • تیر ۲۵, ۱۳۹۷ at ۷:۴۹ ب.ظ
  Permalink

  سلام من دیپلم کارودانش کامپیوتر دارم ولی دیپلمم رو یک ساله گرفتم و کل ۹۶ واحد دبیرستان رو پاس کردم میتونم توی کنکور سراسری زبان شرکت کنم؟

  Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *