021-28422910
info@utiran.com

هزینه های تحصیل در دانشگاه های اسلواکی

تحصیل در دانشگاه های اسلواکی

کشور اسلواکی واقع شده در اروپا شرقی یکی از پرطرفداترین کشورها جهت ادامه تحصیل بخصوص در رشته های گروه پزشکی میباشد این کشور با داشتن دانشگاههای بسیار قوی در رشته های گروه پزشکی سالانه تعداد بسیاری از متقاضیان ادامه تحصیل را به خود جذب کرده است.

مهمترین دانشگاه کشور اسلواکی دانشگاه کمنیوس برای ادامه تحصیل میباشد این دانشگاه در پاینخت اسلواکی براتیسلاوا واقع شده و جز دانشگاههای گروه آراسموس میباشد.

تحصیل در دانشگاه های اسلواکی

دانشگاه کمنیوس

شما میتوانید با ورود به دانشگاه های اسلواکی درخواست انتقالی به سایر دانشگاههای اروپا را نیز بدهید و با توجه به اینکه دانشگاههای اسلواکی برای پذیرش احتیاج به مدرک زبان در ابتدا و قبولی در کنکور و گواهی اشتغال به تحصیل ندارند یکی از سریعترین راههای ورود به اتحادیه اروپا اسلواکی میباشد.

در اسلواکی برای تحصیلات عالی مراکز عمومی ،دولتی و خصوصی وجود دارد.

نهادهای عمومی آموزش عالی به موجب قانون در آموزش عالی تاسیس شده اند. و با مجوز از سنا علمی، رئیس، شورای علمی و کمیسیون انضباطی تاسیس میگردند

زبان تدریس در دانشگاه های اسلواکی به انگلیسی یا اسلواکی میباشد

دوره های آموزشی در اسلواکی: اولین سطح کارشناسی است (۳ سال تحصیل)، دو سال بیشتر از آن کارشناسی ارشد و دکترا سه یا چهار سال است.

ترم زمستان در ماه اکتبر شروع و ترم بهاره در ژانویه و ترم تابستانه در ژوئن میباشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های اسلواکی به زبان اسلواکی رایگان و به زبان انگلیسی سالانه ۲۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ یورو بسته به رشته و دانشگاه میباشد.

منبع : raimand.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *