021-28422910
info@utiran.com
 • نمونه سوالات مدارس

میزان تاثیر معدل در کنکور ۹۸ | امتحانات نهایی ۹۸ چگونه برگزار می شود؟

تخصیص ۳۰ درصدی سهمیه امتحانات نهایی در کنکور قطعی شد.

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره میزان تاثیر معدل در کنکور ۹۸ گفت: با توجه به جلسه سنجش و پذیرش تخصیص ۳۰ درصدی سهمیه امتحانات نهایی در کنکور قطعی شده است.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به طراحی ۲ نوع سوال برای کنکور ۹۸ اظهار کرد: در کنکور سال آینده ۲ نوع سوال را برای دانش‌آموزان طراحی خواهیم کرد که یکی برای آن دسته از دانش‌آموزانی که در نظام قدیم درس خوانده‌اند و دیگری برای دانش‌آموزانی که در نظام جدید تحصیل کرده اند.

وی ادامه داد: آن دسته از دانش‌آموزانی که در نظام جدید درس خوانده‌اند سال آینده کنکور می‌دهند، اما در این میان داوطلبانی که در نظام قدیم درس خوانده‌اند هم متقاضی شرکت در کنکور هستند لذا ۵۰ درصد سوالات مطابق با نظام جدید و ۵۰ درصد دیگر مطابق با نظام قدیم طراحی شده است.

دروس  در نظر گرفته شده امتحانات نهایی برای کنکور

خدایی درباره اینکه امتحانات نهایی آموزش و پرورش برای آزمون کنکور مناسب است یا خیر؟ گفت: در حال حاضر ۲ گروه درباره این موضوع نظرات خاص خود را ارائه داده‌اند و مساله در دست بررسی است؛ نتیجه تا ۲ ماه آینده مشخص خواهد شد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص  دروس در نظر گرفته شده امتحانات نهایی برای کنکور با اشاره به اینکه از سمت سازمان سنجش همان چهار درس پیشین پیشنهاد شده است؛ بیان کرد: پیشنهاد خود را به شورای عالی آموزش و پرورش ارائه کرده‌ایم و این سازمان باید نظر نهایی خود را اعلام کند.

وی یادآور شد: تا شروع کنکور زمان زیادی مانده است و تا اول مهر ماه موضوع و دروس امتحان نهایی برای دانش‌آموزان مشخص خواهد شد.

میزان تاثیر معدل در کنکور ۹۸

منبع : باشگاه خبرنگاران

جهت آگاهی از آخرین اخبار و اطلاعیه های رسمی کنکور سراسری کلیک کنید

4 thoughts on “میزان تاثیر معدل در کنکور ۹۸ | امتحانات نهایی ۹۸ چگونه برگزار می شود؟

 • تیر ۲۱, ۱۳۹۷ at ۶:۲۴ ق.ظ
  Permalink

  چطوری با این ضریب امنیتی افتضاح امتحان نهایی وعدم یکسان بودن سطح علمی امتحان نهایی وکنکور این دو رو با هم ادغام کردن چرا از کنکور۹۴و۹۳ که باعث بدبخت شدن طیف کثیری از دانش اموزان شد درس نمی گیرند ارزوها واهداف ما دانش اموزان را اتش نزنید کنکور تنها راه عادلانه برای تعین سطح علمی دانش اموزان است استدعا دارم مسئولین زی ربط نظرشان را به تاثیر مثبت تغیر دهند

  Reply
 • تیر ۲۱, ۱۳۹۷ at ۱۰:۰۵ ق.ظ
  Permalink

  سلام وخسته نباسید به استاد گرامی ایا معدل دهم درکنکور تاثیر داره

  Reply
 • تیر ۲۱, ۱۳۹۷ at ۱۰:۰۷ ق.ظ
  Permalink

  سلام خسته نباشید ایا معدل دهم درکنکور تاثیر داره

  Reply
 • تیر ۲۱, ۱۳۹۷ at ۱۰:۰۹ ق.ظ
  Permalink

  سلام وخسته نباشید ایا معدل دهم در کنکور تاثیر داره

  Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *