021-28422910
info@utiran.com
  • نمونه سوالات مدارس

ممنوعیت سفر معلمان در ایام اربعین + جزئیات

رئیس آموزش و پرورش نجف‌آباد در مورد بخشنامه صادر شده برای سفر به خارج از کشور و ارتباط آن با ایام اربعین‌ توضیحاتی داد.

مهدی ابراهیم‌ رئیس آموزش و پرورش نجف‌آباد در خصوص انتشار بخشنامه‌ای با موضوع ممنوعیت سفر کارکنان و دانش‌آموزان در طول سال تحصیلی ، عنوان کرد: بخشنامه‌ای برای جلوگیری از تعطیلی‌ کلاس‌های درس و رعایت ضوابط قانونی انتشار پیدا کرده که هیچگونه‌ ارتباطی به سفرهای مربوط به اربعین‌ ندارد اما متأسفانه‌ در این مسئله سوء برداشتی‌ صورت گرفته است.

وی ادامه داد: بر اساس این بخشنامه‌ هر گونه مسافرت خارج از کشور در زمان فعالیت آموزشی مدارس به علت کمبود شدید معلم امکان پذیر نمی باشد چراکه این امر منجر به تعطیلی کلاس های دانش آموزان می شود که اعتراض والدین را به دنبال خواهد داشت.

ممنوعیت سفر معلمان در ایام اربعین + جزئیات

رئیس آموزش و پرورش نجف‌آباد، تصریح کرد: چنانچه‌ مرخصی‌ کارکنان اداری به گونه‌ای باشد که لطمه‌ای به روند اجرایی فعالیت آنها وارد نکند با اخذ مجوزهای قانونی بلامانع است. برگزاری کلاس‌ درس وارد نشود مشکلی از نظر مرخصی‌ گرفتن وجود ندارد اما در غیر این صورت برای رعایت‌ قوانین‌ این مسئله ممنوع خواهد بود.

وی در مورد ممنوعیت‌ سفر به خارج از کشور برای دانش‌آموزان، یادآور شد: باید دانش‌آموزان با مجوز و نظر استان‌ نسبت به مسافرت خارج از کشور اقدام کنند و هنوز از طرف استان بخشنامه‌ای به ما اعلام نشده است و به طور کلی مسئله ممنوعیت سفر در اربعین وجود نداشته و این بخشنامه‌ صادر شده مربوط‌ به چندین روز قبل است.

گفتنی است: مدتی است بخشنامه‌ای در فضای مجازی منتشر شده و در آن به ممنوعیت سفر برای اربعین اشاره دارد اما در اصل این بخشنامه‌ ارتباطی‌ با مراسم اربعین‌ ندارد.

لازم به ذکر است بخشنامه مذکور برمبنای موارد قانونی هرساله در مهرماه به منظور جلوگیری از بی نظمی در مدارس و تعطیلی کلاس های درس دانش آموزان صادر می شود.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *