021-28422910
info@utiran.com
  • آزمون آنلاین زیست شناسی

مردم بیشتر از دولت در ساخت مدرسه فعالند

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کشور گفت: در حال حاضر ۶۵۰ هزار نفر در داخل کشور و ۱۰۰۰ نفر در خارج از کشور در زمینه مدرسه‌سازی فعال هستند، در واقع مردم بیش از دولت در این زمینه سرمایه‌گذاری شده است و بستر کسب دانش را فراهم کردیم.

محمدرضا حافظی در بیستمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز که امروز در سالن اجتماعات دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، تصریح کرد: مدرسه‌سازی حرکتی مثبت است که در کشور ایران فراگیر شده است.

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کشور اظهار کرد: با توجه به اینکه ۱۰ درصد ملت ایران در خارج از کشور سکونت دارند. ما نه تنها در داخل کشور بلکه در خارج از کشور نیز اقدام به ساخت مدرسه کردیم. هدف از این کار حفظ فرهنگ و ملیت ایرانی است.

وی افزود: تاکنون به تعبیری ۳۷ درصد مدارس کشور و به تعبیر دیگر ۵۰ درصد مدارس کشور توسط خیرین مدرسه‌ساز ساخته شده است و ملت بیش از دولت در این بخش سرمایه‌گذاری کردند.

حافظی تأکید کرد: آموزش و پرورش رکن اصلی کشور است که اگر موفق باشد کشور در تمام زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی به موفقیت می‌رسد.

وی با اشاره به نقش معلمان در تربیت نسل آینده تأکید کرد: سازندگان واقعی معلمان هستند و خیرین صرفاً فضای فیزیکی را تهیه می‌کنند، مدرسه ظرفی است که دانش آموزان مظروف آن هستند.

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز تصریح کرد: در حال حاضر مدرسه‌سازی حرکتی فراگیر و سراسری شده است به طوری که در ۳۱ استان و ۴۵۰ شهرستان شاهد حضور گسترده خیرین مدرسه‌ساز هستیم. این مشارکت در استان قزوین چشمگیر و قابل تقدیر است.

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس قزوین گفت: در حال حاضر ۶۵ درصد مدارس استان دارای استحکام هستند و ۱۹ درصد نیاز به مقاوم‌سازی دارند.

عسکرعلی جوانبخت در بیستمین همایش خیرین مدرسه‌ساز که امروز در دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، تصریح کرد: همایش خیرین مدرسه‌ساز در حالی برگزار می‌شود که فعالیت‌های خیرین مدرسه‌ساز در دو دهه گذشته افتخارآفرین بوده است به‌طوری‌که سهم زیادی از مدارس توسط خیرین ساخته شده است.

وی افزود: فعالیت‌های مجمع خیرین که از مشارکت مردم و دولت برای توسعه سیستم آموزشی است که چش‌اندازی روشن و امیدوارکننده دارد.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان قزوین یادآور شد: در استان قزوین  ۶۵ درصد از مدارس دارای استحکام است، ۱۹ درصد مدارس  نیاز به مقاوم‌سازی و ۱۵ درصد نیاز به تخریب ‌و بازسازی دارد. همچنین ما در شهرک مهرگان به  ۳۷ مدرسه نیاز داریم، در شهرک‌های اقماری نیز ۱۲ واحد آموزشی مورد نیاز است، ۱۵۰۰ کلاس درس نیاز به استاندارد سازی آموزشی و ۶۰۰۰ کلاس درس نیاز به هوشمندسازی مدارس دارد.

سالار قاسمی مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین نیز در این مراسم تصریح کرد: خیرین مدرسه‌ساز آینده‌سازان کشور هستند چرا که اگر زیربنا تأسیس نشود آینده‌سازی شکل نمی‌گیرد.

وی افزود: قزوین سابقه دیرینه‌ای دارد و ما به این سابقه افتخار می‌کنیم؛ در صد سال گذشته مدرسه‌ای با نام دیانت تأسیس شده که در حال حاضر به موزه فرهنگ و آموزش تبدیل شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین اظهار کرد: سه میلیارد تومان در شرایط سخت کشور توسط خیرین در استان قزوین صرف مدرسه‌سازی شده است که باعث ایستادگی شده است.با کمک خیرین تمام پروژه‌های آموزشی را جمع کردیم و در حال حاضر نیاز به مدرسه یاری داریم.

استاندار قزوین گفت: طی ۴ سال گذشته خیرین مدرسه‌ساز قزوینی بیش از ۵۰ میلیارد تومان در زمینه مدرسه‌سازی کمک کردند.

عبدالمحمد زاهدی در بیستمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز که امروز در دانشگاه فرهنگیان  قزوین برگزار شد، تصریح  کرد: استان قزوین در افکار عمومی استانی توسعه یافته تلقی می‌شود، قزوین استانی صنعتی، کشاورزی و گردشگری​ است اما در عین حال مناطق محرومی دارد که از امکانات اولیه برخوردار نیستند.

وی تأکید کرد: از رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز تقاضا داریم که خیرین کشوری را بیاورند و  بعضی مناطق محروم استان را  به آنها نشان دهد تا همکاری کنند.

بهمن طاهرخانی رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین نیز در این همایش تصریح کرد: کار خیر علاوه‌بر اینکه کار دینی و پسندیده است نوعی جهاد است چرا که خیران جهاد می‌کنند و از اموال خود می‌گذرند.

وی افزود: در شرایط فعلی کشور که سران آمریکا عهدشکنی بین‌المللی کردند و امنیت بین‌المللی را به خطر انداختند، حضور شما در صحنه، جنگی معنوی است که باید انجام دهید.

منبع : ایسنا

جهت آگاهی از آخرین اخبار و اطلاعیه های رسمی مدارس کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *