021-28422910
info@utiran.com
  • نمونه سوالات مدارس

ماندگاری‌کنکور با وجود ۴۰۰ هزار صندلی‌خالی در دانشگاه معنا ندارد

ماندگاری‌کنکور با وجود ۴۰۰ هزار صندلی‌خالی در دانشگاه معنا ندارد

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت اجرایی قانون حذف کنکور، گفت: وجود کنکور برای ورود دانش آموزان به چرخه دانشگاهی در شرایطی که دانشگاه‌های متعددی از جمله علمی و کاربردی، غیرانتفاعی و آزاد وجود دارد، معنایی ندارد؛ بنابراین می‌بایست حذف شود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رقابت بر سر رشته‌های علمی در برخی از دانشگاه‌های خاص است، تصریح کرد:  زمانی که ۴۰۰ هزار صندلی خالی  در دانشگاه‌ها وجود دارد، اجرای قانون حذف کنکور  بسیار سهل است.

اراده جدی برای حذف کنکور وجود ندارد

سلیمی افزود: به نظر می‌رسد اراده جدی برای حذف کنکور  بر طبق قانون وجود ندارد و قول مسئولین ذی ربط -به هر میزانی در این راستا- عملیاتی نشده است؛ چوپ ماندگاری کنکور را مردم می‌خورند زیرا از این وضعیت برخی از موسسات و شرکت‌ها که کتاب‌های خاصی چاپ می‌کنند و سودش نیز  به جیب مافیای کنکور می‌رود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه حذف کنکور  قانون است و قانون می‌بایست اجرایی شود و مشکل این است که وزارت علوم از اجرای قانون حذف کنکور طفره رفته است، یادآورشد: سالیان سال استکه موضوع حذف کنکور مطرح شده و مسئولان ذی ربط قول دادند که زیر ساخت‌های  حذف کنکور را مهیا کنند.

ماندگاری‌کنکور با وجود ۴۰۰ هزار صندلی‌خالی در دانشگاه معنا ندارد

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *