021-28422910
info@utiran.com
  • آزمون آنلاین زیست شناسی

شهریه ۲۲ میلیون تومانی برای ثبت نام پایه دوازدهم

عضو کمیسیون آموزش‌وتحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به شهریه ۲۲میلیونی یکی از مدارس خاص گفت: تنوع مدارس و فشار مالی به خانواده‌ها دلایل عدم‌استقبال از مدارس غیردولتی است.

شهریه ۲۲ میلیونی برخی مدارس برای ثبت‌نام پایه دوازدهم

 قاسم احمدی لاشکی در خصوص ثبت‌نام مدارس غیردولتی و میزان شهریه‌های دریافتی اظهار کرد: یکی از اشکالات امروز آموزش و پرورش تنوع مدارس است و ۲۳ نوع مدرسه در ایران داریم که هیچ کجای دنیا این‌گونه نیست.

وی افزود: علت تأسیس مدارس غیردولتی این بود که در سال ۶۷ حدود ۱۸میلیون دانش‌آموز در کشور داشتیم و به امکاناتی برای کمک به دولت نیاز بود اما امروز از روند فعلی رضایت نداریم چرا که شاهد انواع مدارس هستیم، نظارت‌ها کافی نیست و میزان تخلفات در مدارس غیردولتی نیز کم نیست.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در الگوی شهریه ۷ آیتم برای تعیین شهریه مشخص شده است، گفت: سطح آموزشی و پرورشی، برنامه‌های مدرسه در طول سال تحصیلی، فعالیتهای فوق‌برنامه، فضای فیزیکی، تجهیزات، شرایط منطقه و نرخ تورم از جمله عوامل تأثیرگذار در تعیین نرخ شهریه است.

هزینه ۲۲میلیونی یکی از مدارس خاص

احمدی لاشکی ادامه داد: یکی از والدین با مراجعه به دفتر بنده در مجلس اعلام کرد که برای ثبت‌نام فرزندش در پایه دوازدهم رشته علوم انسانی یکی از مدارس خاص، ۲۲ میلیون شهریه از او خواسته‌اند با این وضعیت این فرد که کارمند است باید ماهانه دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان فقط برای مدرسه فرزندش هزینه کند.

وی با اشاره به طراحی و راه‌اندازی سامانه ثبت شکایات و تخلفات مدارس غیردولتی بیان کرد: باید بررسی شود که این سامانه تا چه‌اندازه کاربرد دارد و تا چه‌اندازه برخوردها با مدارس غیردولتی متخلف جدی است.

تنوع مدارس و فشار مالی به خانواده‌ها دلایل عدم‌استقبال از مدارس غیردولتی

نماینده مردم نوشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هدف این بود ۲۳تا۲۵ درصد دانش‌آموزان به مدارس غیردولتی هدایت شوند اما امروز فقط ۱۱ درصد دانش‌آموزان در این مدارس تحصیل می‌کنند و برای رسیدن به این چشم‌انداز خانواده‌ها باید به مدارس غیردولتی اعتماد کنند البته شاید تنوع مدارس و فشار زیاد مالی به مردم باعث کاهش استقبال از آنها شده باشد.

احمدی لاشکی خاطرنشان کرد: اینکه در برخورد با مدارس غیردولتی متخلف، شهریه اضافه را به خانواده بازمی‌گردانند کافی نیست و مهم این است؛ با فردی که در حریم مدرسه تخلف و هزینه اضافه دریافت کرده است چگونه برخورد خواهد شد؟ هم‌اکنون بسیاری از مدیران مدارس غیردولتی در بحث شهریه آتش به‌اختیار هستند و خودشان تعیین می‌کنند که چه‌میزان دریافت کنند.

منبع : تسنیم

جهت آگاهی از آخرین اخبار و اطلاعیه های رسمی مدارس کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *