021-28422910
info@utiran.com
  • آزمون آنلاین زیست شناسی

شرایط تحصیل در مجارستان | معرفی رشته های تحصیلی | معرفی دانشگاه های مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان

امروزه اغلب دانشجویان تمایل به ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی و پیشرفته ای را دارند که مدرک تحصیلی آنها در همه جای دنیا قابل تایید باشد. کشور مجارستان با قدمتی ۱۱۰۰ ساله در اروپای مرکزی واقع شده و پایتخت آن شهر بوداپست می باشد./ شرایط تحصیل در مجارستان

زبان رسمی مردم مجارستان ، مجاری است و واحد پول آنها فورینت می باشد. کشور مجارستان از ۱۹ شهر تشکیل شده ، که شهر های مهم آن به جز بوداپست عبارتند از : پچ ، دبرسن ، سگد ، گیور و میشکوالتس.

تحصیل در این کشور در جهت مهاجرت و اخذ اقامت مجارستان و در نهایت کسب تابعیت مجارستان می تواند گزینه ی خوبی در کنار روش های دیگر مثل سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه و یا ویزای کار در مجارستان دانست.

کشور مجارستان رتبه دوم دنیا در زمینه تولید دارو و گیاهان را داراست این کشور دارای بیمارستان های بسیار مجهز و پیشرفته می باشد.

دانشجویان در زمان تحصیلات خود در مجارستان از بیمه درمانی بهره مند میشوند که با این بیمه هزینه های درمانی آنها به صورت رایگان و یا نیم بها می شود.

کشور مجارستان دارای بهترین سیستم حمل و نقل عمومی است ، که افراد در ۲۴ ساعت شبانه روز میتوانند از آنها استفاده کنند.

شرایط تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان | معرفی رشته های تحصیلی | معرفی دانشگاه های مجارستان

تحصیل در مجارستان تا سن ۱۸ سالگی اجباری می باشد که بعد از طی این مقاطع تحصیلی به دانش آموزان مدرک دیپلم داده میشود بعد از این دوره دانش اموزان می توانند وارد دانشگاه شوند زیرا یکی از اصلی ترین شرایط ورود به دانشگاه های مجارستان داشتن مدرک دیپلم میباشد.

تحصیل در دانشگاه های مجارستان ۲ترم در سال است که شروع آنها جهت اخذ پذیرش در ماه های سپتامبر و ژانویه می باشد. البته متقاضیان ادامه تحصیل در دوره های پیش دانشگاهی و کارشناسی می بایست از ۱ ماه قبل از شروع ترم تحصیلی اقدام به ثبت نام کنند و دانشجویان متقاضی اعزام دانشجو و ادامه تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا باید از ۳ ماه قبل از شروع ترم تحصیلی اقدام به ثبت نام ، جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های مجارستان ، موردنظر کنند.

شرایط تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی

از شرایط اعزام دانشجو به مجارستان و تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی داشتن مدرک دیپلم است.

دانشجویان در مقطع کارشناسی میتوانند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند و در هفته مبلغی حدود ۱۶۰ تا ۲۰۰ یورو حقوق دریافت کنند که این حقوق می توانند بخش زیادی از هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را تامین کند.

تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های مجارستان ۱ تا ۲ سال زمان برده و دانشجویان در این مدت میتوانند ۲۰ ساعت در هفته را کار کنند و در مقطع دکترا که حدود ۳ سال زمان میبرد دانشجو می تواند ۳۰ ساعت در هفته را کار کند.

شرایط تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان | معرفی رشته های تحصیلی | معرفی دانشگاه های مجارستان

 

تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه سملوایز مجارستان

یکی از مواردی که معمولاٌ مورد سوال است شرایط اعزام دانشجو پزشکی در مجارستان است، ما در این قسمت به طور مختصر اطلاعاتی در اختیار قرار می دهیم. ادامه تحصیل و پذیرش از دانشگاه های پزشکی مجارستان یکی از بیشترین متقاضیان را در جهان دارد.

دروس در این دانشگاه به زبان های انگلیسی، آلمانی و مجاری تدریس می شوند و متقاضیان تحصیل در این دانشگاه می بایست مقطع پیش دانشگاهی را در کالج های اینترنشنال یا اوسینا در شهر بوداپست سپری کنند سپس میتوانند در امتحان ورودی دانشگاه سملوایز شرکت کنند.

کتابخانه دانشگاه سملوایز یکی از بزرگ ترین و کامل ترین کتابخانه ها در کشور مجارستان میباشد. یکی از بهترین ویژگی های بیمارستان های آموزشی دانشگاه سملوایز داشتن بیش از ۳۰۰۰ تخت در بخش مراقبت های ویژه می باشد.

شهریه تحصیل پزشکی در مجارستان دانشگاه سملوایز سالانه مبلغی حدود ۱۶۰۰۰ دلار میباشد و دانشجویان جهت اخذ پذیرش و ثبت نام در این دانشگاه می بایست مبلغ ۴۰۰ دلار پرداخت کنند.

قابل ذکر است که هزینه امتحان ورودی دانشگاه سملوایز ۲۵۰ دلار میباشد.

دانشجویانی که متقاضی مهاجرت به مجارستان هستند باید یک حساب بانکی که مبلغی حدود ۲۵۰۰۰ یورو در آن باشد را به عنوان پشتوانه مالی به سفارت مجارستان معرفی کنند، البته این مسئله بعد از پذیرش از دانشگاه های مجارستان و جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور می باشد، لازم به ذکر است این افراد پس از دریافت ویزا از اقامت تحصیلی مجارستان بهره مند می شوند و یکی از روش های مهاجرت به مجارستان محسوب می شود.

شرایط تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان | معرفی رشته های تحصیلی | معرفی دانشگاه های مجارستان

مزایای تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان دارای مزایای زیادی می باشد که در زیر به چند نمونه از آنها اشاره می کنیم :

عضویت کشور مجارستان در شینگن باعث می شود که دانشجویان در زمان تحصیلات خود بتوانند به راحتی و بدون ویزا به کشورهای عضو اتحادیه اروپا مسافرت کنند.

دانشجویان برای ادامه تحصیل در مجارستان کافی است تنها به زبان انگلیسی مسلط باشند و نیازی به یادگیری زبان های دیگر ندارند. لازم به ذکر است که دانشجویان میبایست مدرک آیلتس ۶٫۵ را داشته باشند.

از نظر هزینه ی زندگی در مجارستان اینکه در کشور مجارستان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی هزینه های زندگی کمتر می باشد.

دانشجویان در دانشگاه های مجارستان از امکانات بسیار عالی برخوردار می شوند و مدارک آنها در سراسر جهان قابل تایید است.

کسانی که خواهان مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل هستند ، می توانند حتی با مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی به راحتی پذیرش تحصیلی این کشور را بگیرند.

کسانیکه مدرک کارشناسی و آیلتس ندارند میبایست برای ورود به دانشگاه های مجارستان یک دوره یکساله را در کالج های مجارستان به تحصیل بپردازند اما متقاضیانی که مدرک کارشناسی و آیلتس داشته باشند میتوانند مستقیما وارد دانشگاه شوند.

شرایط تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان | معرفی رشته های تحصیلی | معرفی دانشگاه های مجارستان

دانشگاه های معتبر در مجارستان

در اینجا به معرفی چند کالج بین المللی مجارستان و شرایط تحصیل و پذیرش از این دانشگاه ها در مجارستان ، می پردازیم:

کالج مک دانیل

کالج مک دانیل: کالج مک دانیل دارای امکانات خوابگاه دانشجویی نیست و دانشجویان میبایست جهت سکونت در کشور مجارستان یک آپارتمان اجاره کنند.

دانشجویان در کالج مک دانیل علاوه بر اینکه برای ورود به دانشگاه آموزش های لازم را توسط اساتید مجرب میبینند میتوانند در کلاسهای آموزش زبان نیز شرکت کنند.

در کالج مک دانیل علاوه بر ارائه دوره پیش دانشگاهی در رشته های علوم انسانی، فنی و مهندسی و زبان انگلیسی تعدادی از شته های علوم انسانی را در مقطع لیسانس نیز ارائه میدهد.

دانشجویان بعد از اتمام دوره کالج و کسب نمره قبولی میتوانند به دانشگاه های فنی-مهندسی و پزشکی مجارستان راه یابند.

دانشگاه فنی بوداپست تنها دانشگاه در اروپا است که تدیس در آن به ۶ زبان میباشد. در کالج مک دانیل شهریه سالانه برای دوره پیش دانشگاهی حدود ۵۲۰۰ یورو و برای مقطع لیسانس حدود ۷۵۰۰ یورو میباشدو هزینه ثبت نام و صدو پذیرش در کالج مک دانیل برای دانشجویان حدود ۴۰۰ یوو میباشد.

شرایط تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان | معرفی رشته های تحصیلی | معرفی دانشگاه های مجارستان

کالج اویسینا

کالج اویسینا :کالج اویسینا واقع در شهر بوداپست است و از نظر امکانات آموزشی و خوابگاهی شرایط خوبی را در اختیار دانشجویان قرار میدهند.

کالج اویسینا دوه های پیش دانشگاهی رشته های فنی و مهندسی، علوم پزشکی و علوم انسانی و مقطع سوم دبیرستان ارائه می شود.

همچنین برای دانشجویانی که مدرک زبان ندارند دوره های آموزشی زبان انگلیسی برگذار میشود. خوابگاه های کالج اویسینا همگی دارای کلیه امکانات رفاهی از جمله: اینترنت، تلفن، لباسشویی، تخت، مبلمان، رستوران غذاهای ایرانی و خارجی با قیمتی بسیار کم و … میباشند.

در کالج بین المللی اویسینا به دانشجویان خواهان بورسیه تحصیلی در مجارستان با توجه به شرایط دانشجویان از نظر سوابق علمی، شرکت در المپیادهای علمی و یا مشکلات مالی بورس تحصیلی داده میشود.

شهریه کالج اویسینا در سال مبلغی حدود ۵۲۰۰ یورو میباشد. هزینه ثبت نام در کالج بین المللی اویسینا ۲۰۰ یورو است و هزینه خوابگاه ۴۰۰ یورو به همراه شارژ ماهانه میباشد.

شرایط تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان | معرفی رشته های تحصیلی | معرفی دانشگاه های مجارستان

کالج دانشگاه پزشکی پچ مجارستان

کالج دانشگاه پزشکی پچ مجارستان : این کالج در شهر پچ مستقر شده. در کالج دانشگاه پزشکی پچ علاوه بر دوره پیش دانشگاهی، دوره رشته های علوم پزشکی در دسته های داروسازی، پزشکی و دندانپزشکی نیز برگذار می شود که طول دوره پزشکی ۶ سال و دوره های دندانپزشکی و داروسازی ۵ سال می باشد.

در دانشگاه پزشکی پچ هزینه های تحصیلی نسبت به دیگر کالج ها بیشتر است به همین دلیل اغلب دانشجویان تنها دوره لیسانس یا دکترا را در این کالج میگذرانند. در این کالج دانشجویان میتوانند از خوابگاه استفاده کنند که در ماه مبلغی حدود ۳۰۰ یورو باید پرداخت کنند.

در دوره پیش دانشگاهی کالج دانشگاه پزشکی پچ شهریه دانشجویان ۸۱۰۰ دلار در سال و در دوره پزشکی ۱۵۰۰۰ دلار در سال، در دوره دندانپزشکی ۱۶۰۰۰ دلار و دوره داروسازی ۱۰۰۰۰ دلار در سال میباشد. متقاضیان جهت ثبت نام در این کالج میبایست مبلغ ۳۵۰ یورو پرداخت کنند.

شرایط تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان | معرفی رشته های تحصیلی | معرفی دانشگاه های مجارستان

کالج دونا مجارستان

کالج دونا مجارستان : کالج دونا در شهر بوداپست بنا شده که در این کالج دوره های پیش دانشگاهی یکساله در رشته های: پزشکی، مهندسی و اقتصاد و دوره های ۴ تا ۶ ماهه جهت آموزش زبان برگذار میشود.

در دوره های پیش دانشگاهی شهریه پرداختی دانشجویان مبلغی حدود ۵۲۰۰ یورو و در دوره های فشرده ۴۲۰۰ یورو می باشد.

شهریه دوره های ۴ ماهه زبان حدود ۲۸۰۰ یورو و در دوره های ۶ ماهه حدود ۴۰۰۰ یورو می باشد. دانشجویان جهت ثبت نام و صدور پذیرش تحصیلی در کالج دونا می بایست مبلغ ۴۰۰ یورو پرداخت نمایند.

دانشجویانی که از کالج دونا استفاده میکنند در ماه باید ۸۵ تا ۲۲۰ یورو پرداخت کنند البته این هزینه با توجه به کیفیت خوابگاه ها متغیر میباشد.

شرایط تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان | معرفی رشته های تحصیلی | معرفی دانشگاه های مجارستان

شهریه و هزينه های تحصيل در مجارستان

شهریه ها براساس دانشگاه و برنامه تحصیلی متغیر است. اغلب پزشکی و دندانپزشکی جزو رشته های بسیار گران قیمت است و شهریه آن تا   ۲۰,۰۰۰یورو می باشد، و در موارد دیگر برنامه تحصیل در مجارستان تا ۴,۵۰۰  یورو کاهش می یابد.

شما علاوه بر پرداخت شهریه  ملزم به پرداخت هزینه درخواست، هزینه آزمون و هزینه ثبت نام نیز هستید، در مجارستان هزینه هر کدام از برنامه تحصیلی بین ۱۰۰   یورو و ۱۵۰ یورو می باشد.

هزینه زندگی در مجارستان نسبتا کم است. معمولا در شهرهای بزرگ مانند بوداپست، تقریبا هزینه ها بالاست مثلا برای اجاره مکان مسکونی باید حدود ۳۰۰یورو در هر ماه پرداخت کنید.

شما باید بتوانید  در مجارستان تقریبا ۷۵۰یورو ماهانه کسب کنید، تا بتوانید نه تنها اجاره مکان مسکونی را پرداخت کنند، بلکه هزینه های حمل و نقل، بیمه درمانی، ملزومات تحصیل و چند شب گشت و گذار در شهر را با این مبلغ در طول یک ماه پرداخت کنید.

شرایط تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان | معرفی رشته های تحصیلی | معرفی دانشگاه های مجارستان

موسسات آموزش عالی- صرف نظر از دولتی یا خصوصی بودن- ممکن است برای متقاضیان، مکان های بودجه دولتی و پرداخت شهریه معرفی کنند، و این موسسات همچنین برخی بورس های تحصیلی را به دانشجویان خود ارائه می دهد.

تعداد مکان های بودجه دولتی برای هر دوره و رشته تحصیلی، سالانه توسط دولت تعیین می شود. مقدار شهریه نیز مطابق با مقررات مندرج شده احکام دولت، توسط موسسات عالی آموزشی تعیین می شود.

شهریه ها در کشورهای اروپای غربی به مراتب کمتر است، و در هر ترم تحصیلی از ۱۲۰۰ یورو تا ۶۰۰۰ یورو متغیر است. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان دارای یکی از بالاترین شهریه تحصیلی است، بعنوان مثال، سالانه حدود ۱۵۰۰۰ تا ۱۷۵۰۰ دلار شهریه تحصیل پزشکی است.

شرایط تحصیل در مجارستان در رشته پزشکی و دندانپزشکی

مجارستان پلی بین مرکز و شرق اروپا می باشد، این کشور ترکیبی از جاذبه های هر دو منطقه را در خود دارد، اما بالاتر از همه اینها به داشتن هویت متمایز خود می بالد.

این غرور و افتخار است بدون پایه و اساس نیست. هر چند این کشور نسبتا کوچک است، اما بازدید کنندگان زیادی را سالانه به خود جذب میکند، لذت معماری و فرهنگی پایتخت این کشور شهرستان بوداپست، به تپه ها؛ تاکستان ها و قلعه های تاریخی است.

بسیاری از جاذبه های طبیعی ساخته دست انسان می باشند، همراه با هزینه های زندگی نسبتا پایین و تمرکز قوی بر منافع بین المللی، به نظر میرسد که محبوبیت این کشور به عنوان یک مقصد جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مجارستان و مطالعه رو به رشد می باشد. انتخاب این کشور اروپای شرقی برای تحصیل در در حال حاضر، یک انتخاب بسیار صحیح و آینده دار است.

در حالی که به صورت جدی قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مجارستان در خارج از کشور خود را دارید بر روی نقشه به عنوان مقصدهای اروپایی مانند انگلستان، آلمان و یا فرانسه، با این کشور مواجه می شوید، جا دارد بیان کنیم که مجارستان در حال تبدیل شدن به یک مرکز آموزش عالی متعهد است.

شرایط تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان | معرفی رشته های تحصیلی | معرفی دانشگاه های مجارستان

دانشگاه های این کشور از تعداد رو به رشد دانشجویان بین المللی استقبال  می کند، برنامه مبادله دانشجو، نیز به طور فزاینده در حال افزایش است، دوره های آموزش زبان های غیر از مجارستانی، نیز در حال افزایش است که رایج ترین آنها زبان انگلیسی است.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های مجارستان بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است، اما حتما دقت فرمایید دانشگاه انتخابی مورد تایید وزارت علوم باشد. شهریه دانشگاه های خصوصی مجارستان معمولا بالا می باشد.

شش دانشگاه در این کشور در Rankings® دانشگاه های جهان QS 2016/17 دارای رتبه خوبی به نظر می رسند، در حالی که در مجموع هشت دانشگاه رتبه بندی QS رتبه برجسته دارند.در ادامه به معرفی برخی از دانشگاه های دارای بالاترین رتبه در مجارستان می پردازیم:

دانشگاه  سگد University of Szeged

این دانشگاه دارای بالاترین رتبه در بین دانشگاه های مجارستان می باشد، دانشگاه سگد در حال حاضر دارای رتبه  ۵۰۱-۵۵۰ در رتبه بندی QS در بین دانشگاه های جهان قرار گرفته است.

این دانشگاه مشتاق استقبال از دانشجویان بین المللی است، این دانشگاه در برنامه تبادل اراسموس شراکت دارد و کمک هزینه تحصیلی (بورسیه تحصیلی) برای دانشجویان بین المللی در تمام مناطق را فراهم می کند.

شرایط تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان | معرفی رشته های تحصیلی | معرفی دانشگاه های مجارستان

اکثر دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می گردند، و دوره کارشناسی شامل یک دوره مقدماتی زبان انگلیسی است. دانشگاه سگد در رتبه ۴۰۰ جهانی برای در رتبه بندی QS در سال ۲۰۱۶ قرار گرفت، و رتبه ۲۰۰ را برای هر دو رشته داروسازی و زبان شناسی اخذ کرد.

دانشگاه اوتووس لونارد Eötvös Loránd University

این دانشگاه دارای رتبه ۶۰۱-۶۵۰ در جهان و ۲۷ در منطقه EECA است، دانشگاه اوتووس لونارد در شهرستان بوداپست واقع شده و یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه در مجارستان است.

این دانشگاه و همچنین یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است، که در سال ۱۶۳۵ افتتاح شد. از زمان تاسیس تاکنون فارغ التحصیلان اوتووس لونارد شامل چهار برنده جایزه نوبل و بسیاری از دانشمندان مشهور در جهان بوده اند.

شرایط تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان | معرفی رشته های تحصیلی | معرفی دانشگاه های مجارستان

این دانشگاه در حال حاضر در حدود ۲۸،۰۰۰ دانشجو را در هشت دانشکده خود دارد، از جمله ۲۰۰۰ دانشجویان بین المللی را نیز آموزش می دهد.

دانشگاه دبرسن University of Debrecen

دانشگاه دبرسن در رتبه بندی جهانی و ۲۹ در منطقه EECA رتبه ۶۵۱-۷۰۰ را در سال ۲۰۱۶ کسب کرد. دانشگاه اصلی آن در دومین شهرستان مجارستان، دبرسن، در شرق کشور واقع شده است. این دانشگاه از دانشجویان بین المللی استقبال می کند، و دوره های زبان انگلیسی را ارائه میکند.

شرایط تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان | معرفی رشته های تحصیلی | معرفی دانشگاه های مجارستان

این دانشگاه در میان موسسات پیشرو در جهان در رتبه بندی دانشگاه های QS جهانی در رتبه ۳۰۰ بالای جهانی برای کشاورزی و جنگلداری، پزشکی، و زبان های مدرن قرار میگیرد.

دانشگاه کاروینوس بوداپست Corvinus University of Budapest

دانشگاه کاروینوس بوداپست در جهان دارای رتبه ۴۱ در EECA و رتبه ۷۰۱+ قرار میگیرد، اما در هر حال کمتر از ۱۱،۰۰۰ دانشجو در سال تحصیلی ۲۰۱۵/۱۶ در این دانشگاه ثبت نام کرده اند، از جمله بیش از ۱۴۰۰ دانشجوی از خارج مجارستان، بسیاری از آنها در طیف وسیعی از برنامه های تدریس به زبان های مختلف ثبت نام کرده اند.

شرایط تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان | معرفی رشته های تحصیلی | معرفی دانشگاه های مجارستان

از جمله دوره های انگلیسی، فرانسوی و آلمانی. دانشگاه کاروینوس در حال حاضر در رتبه ۲۰۰ جهانی برای کشاورزی و جنگلداری، و ۳۰۰ برای اقتصاد قرار گرفته است.

دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست Budapest University of Technology and Economics

رتبه جدید دانشگاه QS جهانی Rankings® ۲۰۱۶/۱۷ در ۷۰۱+ قرار گرفت، دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست در ۱۰ رشته دارای ۲۲ رتبه در بین دانشگاه های QS EECA در سال  ۲۰۱۶ بود.

همچنین در رتبه بندی QS دانشگاه های جهان شش بار، از جمله یک موقعیت در میان ۲۵۰ رتبه جهانی برای ریاضیات مجارستانی، انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و روسی را کسب کرد، این دانشگاه مانند دانشگاه کاروینوس بوداپست، طیف وسیعی از زبان ها را می آموزد.

شرایط تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان | معرفی رشته های تحصیلی | معرفی دانشگاه های مجارستان

دانشگاه پچ University of Pécs

از جمله دانشگاه های قابل توجه دیگر در مجارستان، که برای حمایت از دانشجویان بین المللی برنامه های فوق العاده را ارائه می دهد، عبارتند از دانشگاه پک (یکی از قدیمی ترین دانشگاه های این کشور، و دارای رتبه  ۵۸ در رتبه بندی EECA)، می باشد.

شرایط تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان | معرفی رشته های تحصیلی | معرفی دانشگاه های مجارستان

دانشگاه سملوایز بوداپست Semmelweis University

این دانشگاه در سال ۱۶۳۵ تاسیس شد. در سال ۲۰۱۴ سال تحصیلی رتبه این دانشگاه در بین دانشگاه های پزشکی دنیا  ۲۴۵ بود. در سال ۱۹۵۵، دانشکده دندانپزشکی و داروسازی وارد این دانشگاه شد.

در سال ۱۹۶۹، نام دانشگاه به دانشگاه پزشکی سمل وایز تغییر یافت. نام جدید به افتخار  Ignác سمل وایز که کاشف تب نفاسی و استاد و رئیس در دانشکده پزشکی بود گذاشته شد.

امروز، دانشگاه سمل وایز شامل دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، تربیت بدنی و علوم ورزشی، و دانشکده علوم بهداشتی است.

شرایط تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان | معرفی رشته های تحصیلی | معرفی دانشگاه های مجارستان

دانشگاه سمل وایز اولین موسسه آموزش عالی مجارستان بود که شروع به ارائه یک برنامه بین المللی کرد.

در حال حاضر در دانشکده پزشکی آماده ثبت نام ۳۲۰۰ دانشجو، در دانشکده دندانپزشکی ۶۳۰، و در دانشکده داروسازی ۶۴۹ دانشجو است.

تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی سملوایز مجارستان

دانشگاه علوم پزشکی سملوایز دارای حدود ۱۰،۰۰۰ دانشجو از ۶۰ کشور از بیش از پنج قاره  است. پنج دانشکده ی آن دوره های مقطع کارشناسی به دکترا به زبان مجارستانی، انگلیسی و آلمانی را ارائه می دهد. دانشجویان خارجی حدود ۱۸ درصد از کل جامعه را تشکیل می دهند.

دانشگاه علوم پزشکی سملوایز بزرگترین موسسه ی مراقبت های بهداشتی در مجارستان، با بیش از ۹۰۰۰ کارمند که حدود ۶٪ از نیازهای مراقبت بهداشتی جمعیت این کشور را پوشش می دهد، می باشد.

شرایط تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان | معرفی رشته های تحصیلی | معرفی دانشگاه های مجارستان

با یک چهارم از تعداد یک میلیون کتاب، دانشگاه پزشکی سملوایز دارای یکی از بزرگترین و بهترین مجموعه ی پزشکی زیستی در مجارستان می باشد، و در میان دانشگاه های مجارستانی، زمل وایز بیشترین تعداد نشریات را تولید می کند. دانشگاه عمیقا درگیر مراقبت از بیمار در منطقه ی بزرگ بوداپست می باشد.

از ۳۰۰۰ تخت بالینی آن، ۷۵٪ در بخشی از مراقبت های پزشکی منطقه ای می باشد و بخش برخی از بیماران سرپایی ویژه نیز آموزش بیمارستانی به بیماران را که مورد نیاز می باشد را پشتیبانی می کند.

تاریخچه دانشگاه علوم پزشکی سملوایز مجارستان

پرتره ی ماریا ترزا در سالن اجتماعات دانشگاه هنوز سالگرد تاسیس دانشکده پزشکی توسط امپراطور اتریش و ملکه ی مجارستان بیش از ۲۳۰ سال پیش را، به یاد می آورد، به عنوان یک لینک مستمر در آموزش و آموزش دانشجویان پزشکی.

نام دانشگاه به احترام Ignác سملوایز می باشد، استاد سابق دانشکده ی پزشکی بین ۱۸۵۵ و ۱۸۶۵، که علت و روش پیشگیری از تب نفاسی را کشف کرد. دانشگاه علوم پزشکی سملوایز اولین دانشگاه مجارستانی بود که شروع به ارائه ی دوره های بین المللی در دانشکده ی پزشکی در آلمان در سال  ۱۹۸۳ کرد.

برنامه ی زبان انگلیسی چهار سال بعد، در سال ۱۹۸۷ آغاز شد. در حال حاضر، دانشگاه بیش از ۲۰۰ دانشجوی جدید بین المللی در هر سال، ثبت نام می کند. با این حال، دانشجویان آلمانی اکثریت دانشجویان بین المللی را تشکیل می دهند، اگر چه تعدادی از اسرائیل، کشورهای اسکاندیناوی، ایرلند و قبرس نشان رشد مداوم در سال های اخیر می باشد.

کالج بین المللی اوسینا (ابن سینا) Avicenna International College

کالج بین المللی اوسینا (ابن سینا) در سال ۱۹۹۵ توسط دکتر شاهرخ میرزا حسینی تاسیس شد و در عمل به عنوان یک کالج مقدماتی برای آموزش عالی از سال ۲۰۰۰ شروع به کار کرده است.

این کالج برنامه های بنیادین را در زمینه پزشکی، کسب و کار، مطالعات فنی و انگلیسی و همچنین برنامه های آماده سازی برای کارشناسی ارشد و دوره دکترا را فراهم میکند.

مدرسه های مختلف MED در سراسر جهان به ارائه برنامه های آمادگی برای دانش آموزان که مایل به مطالعه پزشکی هستند وجود دارد.

شرایط تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان | معرفی رشته های تحصیلی | معرفی دانشگاه های مجارستان

ابن سینا یکی از کالج ها یMED معتبر در مجارستان است، که دانش آموزان خود را برای ورود موفق به هر دانشگاه علوم پزشکی اروپا فراهم می کند که یک برنامه بین المللی را تضمین می کند.

از سال اول راه اندازی اوسینا (ابن سینا) در سال ۲۰۰۰ صدها دانش آموز از برنامه پزشکی این دانشگاه کمک گرفته و وارد دانشگاه علوم پزشکی شدند.

کالج بین المللی اوسینا یک مدرسه با کیفیت بالا است، پذیرش دانشجو را در تمام طول سال دارد. اگر شما به دنبال برای یک کالج پزشکی هستید، کالج پزشکی اوسینا بهترین انتخاب برای شما است.

کالج مک دانیل بوداپست مجارستان

کالج مک دانیل یک کالج خصوصی کاملا معتبر علوم انسانی و علوم طبیعی است، این کالج در در وست مینستر بوداپست واقع شده است. که در آن دانش آموزان از ۲۱ کشور برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مجارستان ثبت نام میکنند.

پردیس اروپایی این کالج مک دانیل در بوداپست قرار گرفته است که به طور کامل توسط کمیسیون آموزش عالی از انجمن ایالات میانه دانشکده ها و مدارس کنترل می شود، مؤسسه معتبر کالج مک دانیل بوداپست در مجارستان به عنوان یک نهاد تحصیلات عالی خارجی با اجازه از وزیر مجارستان از آموزش و پرورش ثبت شده است.

شرایط تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان | معرفی رشته های تحصیلی | معرفی دانشگاه های مجارستان

کالج مک دانیل بوداپست یک برنامه کارشناسی چهار ساله آمریکایی استاندارد در مجارستان ارائه می دهد ، و در نهایت مدرک کارشناسی را به دانشجویان ارائه میکند. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این برنامه این است که دانشجویان با تکمیل این گزینه و دو سال مطالعه در پردیس اصلی دانشگاه در ایالات متحده را می توانند ادامه دهند.

دوره های کالج مک دانیل بوداپست توسط یک هیئت علمی مجرب و با تجربه از آمریکا، بریتانیا، و استادان مجارستان با مقام های ارشد تدریس می شود.

شهریه کالج بوداپست

سال اول و دوم  EUR 7200

سال سوم و چهارم  EUR 7800

دانشگاه پچ مجارستان

دانشگاه پچ مجارستان با ۱۰ دانشکده، ۳۲ کلینیک اولین دانشگاه مجارستان و یکی از بزرگترین موسسات آموزش عالی این کشور می باشد. زبان تحصیل در این دانشگاه آلمانی، انگلیسی و مجارستانی می باشد.

این دانشگاه با استفاده از۱۰ دانشکده خود و با کمک ۲۰۰۰ استاد برجسته، برنامه تحصیلی بسیار مفید را به ۲۵۰۰۰ دانشجو ارائه می دهد.

در ماه سپتامبر ۲۰۰۶، یک سیستم آموزش عالی بواسطه اتحادیه اروپا در مجارستان با نام فرایند bolognia معرفی شد که بواسطه آن دانشجویان می توانند موقعیت های مطالعاتی تحصیلیشان را در سطحی پویا گسترش دهند.

این دانشکده قدیمی و این سیستم آموزشی، دارای سیستم آموزشی سه گانه در سه مقطه لیسانس، فوق لیسانس و دکتری می باشد.

شرایط تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان | معرفی رشته های تحصیلی | معرفی دانشگاه های مجارستان

شرایط تحصیل پزشکی دانشگاه پچ مجارستان

مدرسه پزشکی در هرسه رشته پزشکی عمومی، دندان پزشکی و داروسازی خدماتی ارزنده را ارئه می دهد.

پزشکی: ( ۱۲ ترم،تحصیل به هر سه زبان آلمانی، انگلیسی و مجارستانی)

در این رشته دانشجویان با ساختار و عملکرد اندام انسان آشنا می شوند. در دوره پری کلینیکال، دانشجویان با ساختار و جزئیات فرایندهای پاتولوژیکی و همچنین بیماری های پایه و راه های درمان آن آشنا می شوند.

در دوره کلینیکال دانشجویان بیماری های خاص، شناخت آن ها و درمانشان را مورد بررسی قرار می دهند.  تمامی این تعالیم ها به صورت عملی و طبیعی می باشد. در انتهای آموزش دانشجویان باید به مدت یک سال کامل واحدهای عملی بگذرانند. در این مدت دانشجویان کاملا تحت کنترل استاد خود به طبابت می پردازند.

تحصیل دندانپزشکی دانشگاه پچ مجارستان

مدت دوره ۱۰ ترم، زبان تحصیل به هر سه زبان انگلیسی، آلمانی و مجارستانی

در این رشته دانشجویان با ساختار و عملکرد اندام انسان آشنا می شوند. در دوره پری کلینیکال، دانشجویان با ساختار و جزئیات فرایندهای پاتولوژیکی و همچنین بیماری های پایه و راه های درمان آن آشنا می شوند. در دوره کلینیکال دانشجویان بیماری های خاص، شناخت آن ها و درمانشان را مورد بررسی قرار می دهند. 

تمامی این تعالیم ها به صورت عملی و طبیعی می باشد. در انتهای آموزش دانشجویان باید به مدت یک سال کامل واحدهای عملی بگذرانند. در این مدت دانشجویان کاملا تحت کنترل استاد خود به طبابت می پردازند.

تحصیل داروسازی دانشگاه پچ مجارستان

داروسازی، مدت تحصیل ۱۰ ماه، زبان تحصیل به زبان انگلیسی و مجارستانی

این دوره ۵ سال به طول می انجامد. در قسمت اول تدریس، علم مربوط به دارو مورد تدریس واقع خواهد شد و در بخش دوم مطالعات دارویی بصورت کلی و خصوصی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در ترم نهم دانشجویان باید یک پایان نامه ارائه دهند و در ترم دهم باید به مدت ۴ ماه در داروخانه های بیمارستان کار کنند. در پایان تحصیل یک امتحان جامع از ایشان گرفته خواهد شد.

دانشگاه سمل وایز مجارستان

برنامه ی پزشکی عمومی توسط WHO نوشته شده است و بدون هیچ گونه امتحانات برای ارائه ی گواهی در تمام کشورهای اتحادیه ی اروپا به رسمیت شناخته شده است، و برای اتباع کشورهای عضو ایالت درخواست می دهد.

دانشگاه زمل وایز در فهرست راهنمای IMED / FAIMER ذکر شده است و آن نیز توسط هیئت پزشکی کالیفرنیا به رسمیت شناخته شده، با در نظر گرفتن استاندارد طلایی برای به رسمیت شناخته شدن در ایالات متحده.

شرایط تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان | معرفی رشته های تحصیلی | معرفی دانشگاه های مجارستان

در سال ۲۰۱۵، در رده ی ۱۰۱-۱۵۰ پزشکی در رتبه بندی QS دانشگاه های جهان قرار گرفت. آموزش پزشکی دانشگاه سملوایز به عنوان  بهترین دانشگاه در مجارستان و یکی از بهترین دانشگاه ها در اروپا، در نظر گرفته می شو، سمل وایز برای تحقیق پیشگامانه و نوآوری خود در میان جامعه ی پزشکی در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته است.

این برنامه منجر به درجه ی دکترای پزشکی متشکل از شش سال می باشد: دو سال از مطالعات پزشکی عمومی، سه سال از مطالعات بالینی، و یک سال از برنامه ی کارآموزی دوار. دانشجویان بین المللی در برنامه های زبان انگلیسی بیشتر از اتحادیه ی اروپا، نروژ، ایرلند، اسرائیل، قبرس، ایران، ژاپن، نیجریه، کانادا، کره ی جنوبی، سوئد، ترکیه، آلمان، اسپانیا و ایالات متحده ی آمریکا هستند.

دانشگاه علوم پزشکی سملوایز به دنبال نامزد انگیزه ای برای برنامه با یک پس زمینه ی ثابت در زیست شناسی و شیمی است. علاوه بر این موضوعات، دانشجویان باید یک آزمون ورودی در زبان انگلیسی را بگذرانند. امکان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی فراهم است.

دانشگاه علوم پزشکی دبرسن مجارستان

دانشگاه علوم پزشکی دبرسن در تمامی زمینه های پزشکی عمومی، دندان پزشکی و داروسازی و همچنین علوم طبیعی، تکنولوژی فن آوری، مهندسی، هنر و اقتصاد تدریس را به زبان انگلیسی ارائه کرده است. در سال تحصیلی ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ این دانشگاه میزبان ۳۷۰۰ دانشجو از ۸۰ کشور دنیا بوده است.

آیا شما به رشته های بیولوژی علاقمند هستید؟ پس رشته خود را انتخاب کنید. دکترای پزشکی و یا مهندسی بیوشیمی.

آیا هنگام تحصیل ایده های بخصوصی توی ذهنتان وجود دارد که می خواهید پرورشش دهید؟ آیا می خواهید شرکتی مختص به خود را داشته باشید؟ پس بهتر است MBA را نیزبخوانید. اگر علاقمند به تحقیقات علمی هستید به گروه تحقیقاتی بپیوندید و برای یکی از گرایشات دکتری درخواست.

شرایط تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان | معرفی رشته های تحصیلی | معرفی دانشگاه های مجارستان

برنامه های تحصیلی دانشگاه علوم پزشکی دبرسن

تحصیلات پزشکی این دانشکده دارای بنیان و پایه ای بسیار قوی می باشد. این دانشکده پزشکی با بیش از ۱۸ بخش پزشکی و ۱۸۰۰ تخت یکی از بزرگترین بیمارستان ها می باشد.

این بیمارستان نتنها مجهزترین بیمارستان بلکه مهمترین مرکز درمانی در منطقه می باشد.

آزمون ورودی مصاحبه دانشگاه علوم پزشکی دبرسن

جهت ادامه تحصیل در رشته های زیر کنکور اجباری می باشد:

پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی، BMC

این آزمون دارای دو بخش می باشد:

آزمون کتبی( امتحان تست ۴ گزینه ای، تعاریف، محاسبات و …)

زیست

شیمی/ فیزیک

امتحان شفاهی از زیست و شیمی یا فیزیک

اگر نتیجه آزمون کتبی زیر ۴۰ درصد باشد، دانشجو براساس امتحان شفاهی خود سنجیده می شود.

هر مورد آزمون کتبی دارای ۱۰۰ امتیاز می باشد اما امتیاز آزمون شفاهی بیش از صد امتیاز است و حداکثر امتیاز آن ۳۰۰ می باشد.

حداقل نمره مورد نیاز جهت آزمون پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی ۲۶۰، ۲۳۰ و ۱۵۰ می باشد. این دانشگاه در کنار دیگر دانشگاه های پزشکی مجارستان مثل دانشگاه پچ و همچنین دانشگاه علوم پزشکی سملوایز مورد تقاضای برخی ایرانی ها می باشد.

شرایط تحصیل در مجارستان | معرفی رشته های تحصیلی | معرفی دانشگاه های مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان در رشته داروسازی

حضور در دانشکده ی داروسازی نیاز به مقداری دانش پایه در زیست شناسی و فیزیک دارد (نگاه کنید به شرایط پذیرش). برنامه ی اخذ مدرک متشکل از پنج سال مطالعات عمومی و خاص می باشد.

این با یک مقدمه ی علوم پایه که مبنایی برای مطالعات دارویی بیشتر، ارائه می دهد، آغاز می شود. در بخش دوم برنامه، دانشجویان در آموزش دارویی عمومی و تخصصی، در بخش های دانشگاهی، آموزش داروسازی، موسسات، بیمارستان ها و داروخانه های بالینی، آزمایشگاه ها و کارهای دارویی شرکت می کنند.

دانشکده به دنبال آموزش دانشجویان دوره ی کارشناسی از طریق ترویج رشد فکری و تراکم شایستگی پیشرو آنها در تمام زمینه های داروسازی مدرن است. بعد از اتمام موفقیت آمیز این برنامه، عنوان دکترای داروسازی اعطا می شود (داروساز، دکترای دارو).

کیفیت آموزش در مقایسه با مشابه آن در مراکز آموزشی داروسازی اروپا و مجارستان برجسته است.  دانشکده در فعالیت های تحقیقاتی بین المللی نیز شرکت می کند. مواد آموزشی به طور مداوم در پرتوی نتایج پژوهش های اخیر به روز می شود. سخنرانان به صورت بین المللی متخصصان و پژوهشگران فعال را مورد احترام قرار می دهند.

تحصیل پیش دانشگاهی در کالج سلموایز مجارستان

این دوره برای دانش آموزانی طراحی شده که دانش محدودی در زمینه های مرتبط با پزشکی داشته اما از سطح زبان انگلیسی کافی برخوردار می باشند.

بعد از اتمام این دوره امکان درخواست برای پذیرش در دانشگاه و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان برای این افراد فراهم خواهد بود.

این دوره پیش نیاز پزشکی، زمانی مناسب برای تطبیق افراد تازه وارد با محیط را فراهم می کند. شما دانش آموزان بین المللی با فرهنگ های متفاوت را در گروه های کوچک مشاهده خواهید کرد.

شما به یک روش مستقل زندگی عادت کرده و روش آماده سازی خود برای امتحانات کتبی و شفاهی را آموزش می بینید.

همچنین دوره پیش نیاز پزشکی یک تجربه اجتماعی نیز می باشد.

اقداماتی نظیر: رویدادهای اجتماعی، سفر کردن به اطراف شهر، کنفرانس درمورد فرهنگ مجارستانی برای شما تجربه فراموش نشدنی قبل از ورود به تحصیل در دانشگاه خواهد بود.

شرایط تحصیل در مجارستان | معرفی رشته های تحصیلی | معرفی دانشگاه های مجارستان

طول دوره تحصیل

طول مدت تحصیل یک یا دو ترم می باشد.

دروس این دو ترم هر ماه اکتبر شروع می شوند.

دروس برنامه فشرده تک ترمی هر سال در ماه ژانویه آغاز می گردد.

دوره پیش نیاز پزشکی در ساختمان تاریخی کالج بین المللی برنامه ریزی شده است که در آنجا  سایر دانش آموزان کالج بین المللی مک دنیل بوداپست و دانش آموزان آمریکایی ترم های ریاضیات بوداپست نیز حضور دارند.

در ایجا خاطرنشان میکنیم که قطعا هرگونه اقدام در این زمینه می تواند اولین و بهترین گام برای پیشرفت باشد به شرط آن که با اطلاعات و آشنایی باشد.

شرایط تحصیل در مجارستان در رشته پزشکی

در طول سالهای اخیر پزشکی مجارستان ، تبدیل به مقصد مورد علاقه دانشجویان بین المللی شده است. مدرک های ارائه شده توسط دانشگاه ها در زمینه پزشکی توسط سازمان بهداشت جهانی و همچنین توسط شورای پزشکی ملی کشورهای سراسر جهان به رسمیت شناخته می شود. اما ایا از هزینه تحصیل در مجارستان با خبر هستید ؟

این مدرک ها به طور خودکار در سراسر اتحادیه اروپا پذیرفته می شوند. دانشگاه های مجارستان این دوره ها را عمدتا به زبان انگلیسی ارائه می دهند که این امر دانشجویان سراسر جهان را برای انتخاب این دوره ها جذب می کند.

سیستم آموزش و پرورش مجارستان تحت فرآیند بولونیا است که این دانشگاه ها را هم تراز با دوره های مشابه ارائه شده توسط دانشگاه های دیگر اتحادیه اروپا می کند.

شرایط تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان | معرفی رشته های تحصیلی | معرفی دانشگاه های مجارستان

شرایط تحصیل در رشته پزشکی در مجارستان

دانشجویان بین المللی می توانند دوره های مختلف در زمینه علوم پزشکی مانند تحصیل پزشکی در مجارستان ، دندانپزشکی، بهداشت عمومی و داروسازی را انتخاب کنند.

این دوره ها عمدتا به زبان انگلیسی یا آلمانی ارائه می شود، اما برخی از دوره ها نیز به زبان مجارستانی ارائه می شود. برخی از دانشگاه های برجسته که دوره های آموزشی در زمینه علوم پزشکی را ارائه می دهند، عبارتند از: دانشگاه Semmelweis، دانشگاه Pecs، دانشگاه Szeged، دانشکده پزشکی Debrecen و کالج McDaniel.

برای دانشجویان بین المللی، یک دوره پیش آموزشی توسط این موسسات ارائه می شود. برنامه درسی این دوره شامل اصول درس های زیست شناسی، شیمی، زیست شناسی، زبان انگلیسی و مجارستانی است، که به دانشجویان جدید آموزش داده می شود.

شرایط تحصیل در مجارستان | معرفی رشته های تحصیلی | معرفی دانشگاه های مجارستان

دانشجویانی که دارای مهارت های عالی در زبان انگلیسی هستند، می توانند دوره ۴ ماهه را انتخاب کنند و افرادی که سطح پایین تری دارند، باید دوره ۱۰ ماهه را بگذرانند. این دوره همچنین دانشجویان را برای امتحان ورود به دانشگاه آماده می کند.

سال تحصیلی از اولین هفته سپتامبر تا پایان ماه ژوئن هر سال آغاز می شود. مدت دوره ها در رشته های مختلف متفاوت است. برنامه های تحصیلی پزشکی به طور کلی ۶ سال طول می کشد و پس از تکمیل دوره به شما به مدرک دکترا تعلق می گیرد. داروسازی یک دوره ۵ ساله است و دندانپزشکی نیز یک دوره ۵ ساله می باشد.

در هر یک از این دوره ها، طی دو سال اول، مبانی علوم پزشکی و یا دندانپزشکی آموزش داده می شود. سال سوم بیشتر بر بیماری ها و روش های درمان آن متمرکز می شود.

در طول دو یا سه سال آخر، بسته به رشته ای که انتخاب شده است، دانشجویان باید مطالعات فشرده جنبه های مختلف زمینه انتخابی خود را انجام دهند.

همچنین این مدت بر مدیریت و ارزیابی بیماران نیز تمرکز دارد. در سال آخر تحصیل، دانشجویان در کنفرانس ها، برنامه های انتخابی و جلسات عملی در بیمارستان ها شرکت می کنند.

تحصیل در رشته ی علوم سیاسی در مجارستان

فارغ التحصیلان علوم سیاسی می توانند به عنوان روزنامه نگاران، مدیران کسب و کار یا سیاستمداران کار کنند. دانشمندان سیاسی در حل اختلاف ایالت، دولت، ملت و سیاست های دولت آگاه هستند.ب

مجارستان یک کشور محصور در خشکی در اروپای مرکزی است. این منطقه در حوضه ی کارپات واقع شده است و با اسلواکی از شمال، اوکراین و رومانی به سمت شرق، صربستان و کرواسی از جنوب، اسلوونی از جنوب غربی و اتریش از سمت غرب مرز مشترک دارد.

شرایط تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان | معرفی رشته های تحصیلی | معرفی دانشگاه های مجارستان

تحصیل علوم سیاسی در بوداپست مجارستان

بوداپست پایتخت مجارستان و نهمین شهر بزرگ در اتحادیه ی اروپا است. به عنوان بزرگترین شهر در کشور، به عنوان مرکز فعالیت های تجاری و صنعتی در میان دیگر شهر ها خدمت می کند. نزدیک به بیست موسسه ی آموزش عالی در مرزهای خود دارد.

لیسانس علوم سیاسی و مطالعات بین المللی عمده ی پژوهش های سیاسی و مطالعات بین المللی طراحی شده است تا درکی از سیستم های سیاسی کلی و سیستم های دولت آمریکا، امور اروپا و روابط بین الملل را ارائه دهند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *