021-28422910
info@utiran.com
  • نمونه سوالات مدارس

شرایط اخذ بورس تحصیلی از کشور فرانسه

بورسیه تحصیلی ایفل در کشور فرانسه

این بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه که به ایفل بورسیه معروف می باشد از طرف وزارت امور خارجه کشور فرانسه ارائه می شود و برای دانشجویان بین المللی می باشد که قصد تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکترا در کشور فرانسه را دارند.

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع فوق لیسانس را دارند با مبلغی بالغ بر ۱۱۰۰ یورو برای کمک هزینه تحصیلی ساپورت می شوند و دانشجویانی که در مقطع دکترا قصد ادامه تحصیل در کشور فرانسه را دارند با مبلغی بالغ بر ۱۴۰۰ یورو از طرف وزارت امور خارجه این کشور کمک هزینه های تحصیلی خود را دریافت کرده  و به تحصیل ادامه خواهند داد.

علاوه بر این کمک هزینه های جانبی در فر انسه  نیز از طرف این وزارت برای محصلانی که قصد بازگشت به کشور خود را دارند و یا قصد سفر های تفریحی ، فعالیت های فرهنگی ، بیمه درمانی را داشته باشند  کمک خواهد شد.

بورسیه ایل دو فرانس

یک بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه نیز از طرف دولت کشور فرانسه برای متقضیانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه را دارند داده می شود و می بایست که سن این افراد بالای ۳۰ سال باشد تا مبلغی بالغ بر ۱۰۰۰۰ یورو برای کمک هزینه ۱۰ ماه خود دریافت کنند تا بتوانند در دانشگاه های شهر پاریس تحصیل کنند.

بورس های تحصیلی دانشگاه های کشور فرانسه برای دانش آموزان بین المللی

بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه آمپس ( ای ان اس لیون )

این بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه که به  بورسیه ان ایس لیون  در فرانسه معروف است بورسیه ای را برای دانش آموزان بین المللی که معدل و سطح بالایی را دارا هستند برای تحصیل در رشته های علوم ، هنر ، علوم انسانی و اجتماعی تدارک دیده است که مبلغی بالغ بر ۱۰۰۰ یورو برای تحصیل دانش آموز به مدت ۱۰ ماه می باشد.

بورسیه تحصیلی فرانسه در دانشگاه لیون

کشور فرانسه بورسیه تحصیلی  دانشگاه لیون فرانسه را برای محصلانی که دارای سطح بالای سابقه آکادمیک هستند و می خواهند در یکی از رشته های ارائه شده توسط دانشگاه لیون تحصیل کنند ارائه می دهد که مبلغ این بورسیه تحصیلی ۸۰۰ یورو برای هر ماه به مدت ۱۰ ماه می باشد .

شرایط اخذ بورس تحصیلی از کشور فرانسه

بورسیه تحصیلی فرانسه در موسسه گرنوبل

این بورسیه برای محصلین می باشد که برنامه خاصی برای ارائه به دانشگاه دارند داده می شود و برای هر ترم مبلغ ۵۰۰۰ یورو به این محصلان داده می شود .

بورسیه تحصیلی فرانسه در امیلی در دانشگاه علوم پو

این بورسیه یکی دیگر از بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه می باشد که به محصلانی تعلق میگیرد که دارای رتبه و معدل بسیار عالی میباشند و برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا می باشد که این بورسیه برای دانش آموزان در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شود که در مقطع کارشناسی مبلغی بالغ بر ۳۰۰۰ تا  ۱۲٫۳۰۰ یورو می باشد و مبلغی بالغ بر ۵۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ یورو برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به متقاضیان داده می شود.

لازم به ذکر می باشد که همانطور که گفته شد این بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه به دانش آموزان خارج از اتحادیه اروپا تعلق میگیرد و نیاز است که نمرات متقاضی در بهترین سطح ممکن خود باشد.

Insead بورسیه در فرانسه

این بورسیه که از دیگر  بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه می باشد تحت معیار های مختلفی ارائه می شود : بر اساس شایستگی، ملیت، جنسیت، پس زمینه حرفه ای، توانایی رهبری، حوزه مطالعات قبلی و غیره … که مبلغی بالغ بر ۵۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ یورو در سال به کسانی که شامل حالشان بشود تعلق می گیرد.

بورسیه تحصیلی  فرانسه در رشته های ام بی ای ( ای اچ سی )

این  بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه نیز همانند بورسی اینسید تحت معیار های مختلفی ارائه می شود : بر اساس شایستگی، ملیت، جنسیت، پس زمینه حرفه ای، توانایی رهبری، حوزه مطالعات قبلی و غیره … که مبلغی بالغ بر ۵۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ یورو در سال به کسانی که شامل حالشان بشود تعلق می گیرد که در رشته های ام بی ای ارائه می شود .

شرایط اخذ بورس تحصیلی از کشور فرانسه

تحصیل در فرانسه

در ادامه بحث بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه می توان بیان نمود که کشور فرانسه در گذشته نیز میزبان تعداد بسیاری از دانشجویان ایرانی بوده ؛  در دوره  قاجار و  در دوره حکومت پهلوی دانشجویان ایرانی برای کسب و یادگیری علوم روز به این کشور اعزام می شدند و امروزه نیز فرانسه به دلیل امکان تحصیل رایگان در فرانسه مقصد بسیاری از دانشجویان است .

نظام آموزش عالی کشور فرانسه LMD نامیده می شود که در دوره های  لیسانس(Licence)، فوق لیسانس(Master) و دکترا(Doctorat) دانشجو میپذیرد . دوره لیسانس در فرانسه  سه ساله و سطوح آن به ترتیب L1 (سال اول)، L2 (سال دوم) و L3 (سال سوم) می باشد.

تحصیل دوره فوق لیسانس در کشور فرانسه نیز خود به دو سال M1 (سال اول) و M2 (سال دوم) تقسیم می گردد . دوره دکترا نیز بر اساس  رشته مورد نظر  ۳ یا ۴ سال  طول میکشد. که البته این دوره برای رشته های علوم انسانی ۴ ساله می باشد و دانشجو فقط با نوشتن تز (Thèse) دوره دکتری را به اتمام میرساند.

البته برای ورود به دوره دکترا دانشجو حتما باید یک استاد راهنما  یا سوپروایزر برای شروع کورس تحصیلی پیدا کند.

به دلیل امکان تحصیل رایگان  در کشور فرانسه و ادامه تحصیل به زبان انگلیسی مقصد بسیاری از متقاضیان تحصیل در خازج از کشور است . ناگفته نماند هزینه های زندگی در این کشور بسیار بالا بوده و چنانچه متقاضی بتواند از بورس های تحصیلی کشور فرانسه استفاده کند شرایط بسیار بهتری خواهد داشت.

منبع : موسسه ملک پور

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *