021-28422910
info@utiran.com
  • آزمون آنلاین زیست شناسی

سمپادی‌ها باز هم مقابل آموزش و پرورش تجمع کردند

جمعی از دانش‌آموزان مدرسه سمپاد فرزانگان ۸ امروز در مقابل وزارت آموزش و پرورش تجمع کرده بودند، این دانش‌آموزان که تعدادشان ۳۰ تا ۴۰ نفر بود در اعتراض به انحلال مدرسه خود مقابل وزارت آموزش و پرورش حضور یافتند و با شعارهای همچون “ما نخبگان کشوریم از حقمان نمی‌گذریم” و “انحلال فرزانگان ۸ راه حل نیست، راهکار حمایت است”، از مسئولان آموزش و پرورش تقاضای تغییر نظر در تصمیم خود داشتند.

سمپادی‌ها باز هم مقابل آموزش و پرورش تجمع کردندسمپادی‌ها باز هم مقابل آموزش و پرورش تجمع کردند

یکی از دانش‌آموزان این مدرسه در رابطه با علت حضورشان در تجمع امروز گفت: در روزهای اخیر به ما اعلام کردند که قرار است مدرسه فرزانگان هشت منحل شود و ما باید به مدرسه فرزانگان ۵ منتقل شویم و تنها دلیل مسئولان آموزش و پرورش برای این تصمیم کم بودن جمعیت مدرسه است.

وی ادامه داد: هم اکنون مدرسه ما ۱۷۰ نفر جمعیت دارد و در یکی از مناطق جنوبی تهران(منطقه فلاح) واقع است. انحلال مدرسه آن هم در شرایطی که اکثر ما سال آینده کنکور داریم به بلاتکلیفی منجر شده و تمام زحماتی که در یک سال کشیده‌ایم هدر می‌رود.

سمپادی‌ها باز هم مقابل آموزش و پرورش تجمع کردندسمپادی‌ها باز هم مقابل آموزش و پرورش تجمع کردند

این دانش‌آموز افزود: هیچ یک از دانش‌آموزان مدرسه فرزانگان ۸ تمایلی برای رفتن به مدرسه فرزانگان ۵ را ندارند و سطح علمی این مدرسه بسیار پایین است.

یکی دیگر از دانش آموزان نیز در این رابطه گفت: مسئولان آموزش و پرورش به ما می‌گویند اگر نمی‌خواهید مدرسه منحل شود و به فعالیت خود ادامه دهد هزینه آن را خودتان پرداخت کنید چرا که سمپاد بودجه ای در این رابطه ندارد و اگر ما بخواهیم هزینه را خودمان پرداخت کنیم شهریه ۶ میلیون تومانی فعلی درسال آینده به حدود ۲۰ میلیون تومان می‌رسد.

در روزهای اخیر مسئولان آموزش و پرورش تصمیم به انحلال مدرسه فرزانگان ۸ گرفته‌اند و قرار است دانش‌آموزان این مدرسه در سایر مدارس سمپاد ادغام شوند، این تصمیم در سال‌های گذشته نیز موجب موجی از واکنش‌ها و مخالفت دانش‌آموزان تیزهوش شده بود.

منبع : تسنیم

جهت آگاهی از آخرین اخبار و اطلاعیه های رسمی مدارس کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *