021-28422910
info@utiran.com
  • آزمون آنلاین زیست شناسی

رتبه اول کنکور تجربی : در هیچ کلاس کنکوری شرکت نکردم، کتاب منبع اصلیم بود

امیررضا براتی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: از لوحهای فشرده آموزشی و کلاس خصوصی هم بهره ای نبردم اما به متقاضیان شرکت در کنکور پیشنهاد میکنم از آزمونهای آزمایشی استفاده کنند.

وی ادامه داد: پیش بینی کسب رتبه نخست کنکور امسال را داشتم و برای تحصیل در رشته پزشکی ثبت نام خواهم کرد. در این مسیر برای موفقیت در آزمون ورودی دانشگاهها تنها از کتابهای درسی، کمک آموزشی و آزمونهای آزمایشی به عنوان منابع برای مطالعه استفاده کردم.

رتبه اول کنکور تجربی ۱۳۹۷ عامل نخست موفقیتش را لطف خداوند توصیف و بیان کرد: تلاشهای خودم برای کسب رتبه نخست و نیز حمایتهای روحی پدر و حمایت مادرم تاثیر بسزایی در این موفقیت داشت. در روزهایی که به مدرسه می رفتم جدای از ساعت آموزشی بطور متوسط تا ۷ ساعت و در روزهای تعطیل بین ۱۰ تا ۱۱ ساعت مطالعه داشتم.

وی گفت: از اینترنت، تلویزیون و فضای مجازی به صورت محدود استفاده می کردم زیرا به صورت تک بعدی مطالعه نمی کردم.

رتبه اول کنکور تجربی به دانش آموزان کنکوری توصیه کرد: برای کسب رتبه دلخواه باید اعتماد به نفس واطمینان به خود داشته باشید و رتبه ای را که می خواهید در ذهنتان تصور کنید که می توانید به آن برسید.

پدر این جوان نخبه نیز به خبرنگاران گفت: از همان کودکی متوجه استعداد و نبوغ فرزندمان شدیم لذا قدی داشتیم او را به مشهد برده تا در آنجا تحصیل کند اما پسرم به این کار رضایت نداد.

جهت مشاوره انتخاب رشته با مجرب ترین مشاوران کنکور کشور اینجا کلیک کنید

مادر امیررضا براتی نیز در پاسخ به پرسش که چه فضایی برای درس خواندن فرزندش مهیا کرده، گفت: شرایط خاصی نبوده و وضعیت منزل خیلی حالت کنکوری نداشت. حتی پسرم سریال پایتخت را با ما تماشا می کرد و اینطور نبود که تلویزیون را جمع کنیم اما همه سعی داشتیم سکوت مورد نیاز امیررضا را فراهم کنیم تا بهتر درس بخواند.

فرماندار قوچان نیز که به دیدار این جوان نخبه رفته بود، به خبرنگاران گفت: خوداتکایی، برنامه ریزی و اعتماد به نفس جزو اصول موفقیت هر انسانی است و در کنار آن توکل بر خداوند می تواند راه و مسیر را بر انسان هموار کند.

علیرضا قامتی با اشاره به ایجاد آرامش توسط اعضای خانواده برای کسب موفقیت این جوان قوچانی، افزود: موفقیت کسب شده امروز منحصر به امسال نبوده و برنامه هایی که در سالهای متمادی در نظر داشته اند این موفقیت را به ارمغان آورده است.

رئیس اداره آموزش و پرورش قوچان نیز گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده احتمال کسب این رتبه را می دادیم و منتظر کسب رتبه های و رشته های خوب توسط دانش آموزان قوچانی در کنکور امسال هستیم.

حسن روحانی افزود: دانش آموزان قوچانی از توانمدیهای بالایی برخوردارند. به این دانش آموزان باید توجه شود و امروز شاهد آن هستیم که با کمترین امکانات رتبه نخست کنکور توسط یک دانش آموز ساعی قوچانی کسب شده است.

رتبه های برتر کنکور ۱۳۹۷ صبح امروز از طریق پایگاه سازمان سنجش منتشر شد. امیررضا براتی دانش آموز قوچانی حائز رتبه نخست کنکور تجربی امسال ۱۸ سال سن دارد و در مدرسه استعدادهای درخشان قوچان تحصیل کرده است.

مرکز شهرستان ۱۸۰ هزار نفری قوچان در فاصله ۱۳۷ کیلومتری شمال مشهد واقع است.

منبع : نسیم آنلاین

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *