021-28422910
info@utiran.com
  • آزمون آنلاین زیست شناسی

در انتخاب رشته کنکور تجربی چه عواملی مؤثر است ؟

انتخاب رشته کنکور تجربی از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است. شاید تصور داوطلبان کنکور تجربی این است که هرچه ما رتبه بهتری را کسب نماییم انتخاب آسان‌تر خواهد بود. اما واقعیت این است که حساسیت این رشته درهرصورت بالا خواهد بود و نمی‌توان گفت که رشته تجربی را می‌توان فقط با یک انتخاب ختم به خیر نمود.

در انتخاب رشته کنکور تجربی چه عواملی مؤثر است ؟

در انتخاب رشته کنکور تجربی مشاوره انتخاب رشته کنکور تجربی بسیار مهم و ضروری به نظر می‌رسد و این امر به شما کمک خواهد کرد که در انتخاب دقت بهتری را به خرج دهید و با توجه به زیرگروه‌ها و ضرایب و سهمیه و رتبه کسب‌شده بتوانید انتخاب بهتری را داشته باشید. موسسه علمی آموزشی یوتیران این امکان را برای شما دانش آموزان عزیز فراهم آورده است، آینده و سرنوشت شما در گروه انتخاب شما قرار دارد اگر این انتخاب را با مشاوره و آگاهی کامل و درست انتخاب نمایید می‌توانید با اطمینان در مورد آینده خود تصمیم بگیرید و چنانچه در این انتخاب رشته کنکور تجربی اشتباه کوچکی داشته باشید این امر می‌تواند آینده و سرنوشت شمارا تغییر و تحت شعاع خود قرار دهد.

پس‌ازاینکه دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی منتشر شد حالا نوبت به انتخاب رشته کنکور تجربی خواهد بود و در این انتخاب شما هم می‌توانید دانشگاه‌های روزانه، شبانه، غیرانتفاعی،علمی کاربردی، بین‌المللی،پردیس ، پیام نور و دانشگاه آزاد را انتخاب نماید.

در انتخاب رشته کنکور تجربی چه عواملی مؤثر است ؟

انتخاب رشته کنکور تجربی در کنکور سراسری

 اگر می‌خواهید انتخاب درستی داشته باشید اولین نکته‌ای که باید مدنظر قرار دهید این است که دفترچه را به‌صورت کامل مطالعه نمایید و شرایط مندرج در دفترچه را مطالعه نمایید. داوطلبان در دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی تعداد ۱۵۰ رشته را می‌توانند انتخاب نمایند.

اولویت‌های اول بسیار حساس هستند و باید تمام دقت را در انتخاب آن‌ها به خرج دهید. زیرا احتمال انتخاب شما در این اولویت‌ها بسیار بالاتر از اولویت‌های بعدی خواهد بود.ضمناً حتماً سهمیه مناطق و قطب و… را مدنظر قرار دهید .در انتخاب به این نکته حتما دقت نمایید که در دانشگاه های دولتی و رشته های روزانه چنانچه شما انتخاب نمایید ولی به هر دلیل نتوانید ثبت نام کنید و ورود پیدا کنید یک سال محرومیت از کنکور را خواهید داشت.

هچنین به دلیل اینکه یکسال تلاش شما به هدر رفته است در واقع دو سال عقب خواهید افتاد. بنابراین بهتر است با مشاورین ما در این زمینه و شرایط رشته ها کاملا آگاهی لازم را به دست آورید تا مشاورین ما بر اسا علم و تجربه خود به شما در این امر کمک نمایند.متاسفانه بسیاری از داوطلبین، خصوصا داوطلبین رشته تجربی رشته هایی را انتخاب می کنند که شاید در مورد آن هیچ گونه اطلاعاتی ندارند.

مثلا رشته کشاورزی یکی از رشته هایی است که در دوران دانشجویی شاهد شکایت و نارضایتی دانشجویان از انتخاب به دلیل عدم آگاهی از این رشته و صرفا برای پر کردن گزینه های انتخابی یا عدم آگاهی از  انتخاب رشته کنکور سراسری  درست به این رشته راه پیدا کرده بودند و نتیجه آن انصراف و یا بی میلی و سردی در رشته ای که مشغول به تحصیل در ان بودند.

 

برای مشاوره با مجرب ترین مشاوران موسسه علمی آموزشی یوتیران کلیک کنید

 

در انتخاب رشته کنکور تجربی چه عواملی مؤثر است ؟

در انتخاب رشته کنکور تجربی چه عواملی مؤثر است ؟

دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی را با دقت مطالعه نمایید و همه شرایط مندرج در آن را بررسی نمایید.

در دفترچه‌ای به‌صورت جداگانه برحسب علاقه رشته‌های انتخابی خود را بنویسید.

رشته‌های انتخابی خود را دسته‌بندی کنید و در این دسته کدام رشته‌ها انتخاب واقع بینانه ای می‌تواند برای شما باشد و کدام‌یک انتخاب تنها بر اساس علایق شماست و چه رشته‌های دیگر جزو انتخاب‌های بدبینانه شما می‌تواند باشد؟

 

برای مشاوره با مجرب ترین مشاوران موسسه علمی آموزشی یوتیران کلیک کنید

 

در انتخاب رشته کنکور تجربی چه عواملی مؤثر است ؟

بر اساس اولویت‌هایتان رشته‌های اضافی را حذف نمایید.

شرایط خود را در نظر بگیرید. بسیاری از داوطلبان متأسفانه بدون در نظر گرفتن شرایط زندگی دست به انتخاب می‌زنند و این مسئله باعث می‌شود که از رشته انتخابی خود انصراف دهند و یا اینکه اصلاً به دانشگاه راه پیدا نکند. مثلاً اگر شما شرایط رفتن به دانشگاه تهران را ندارید و برای شما امکان رفتن به تهران وجود ندارد بهتر است واقع بینانه تصمیم بگیرید و در انتخاب به شرایط خود توجه نمایید.

برحسب استعدادتان انتخاب نمایید.رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی بسیار جذاب هستند و در حال حاضر نیز ازجمله رشته‌های پردرآمد محسوب می‌شوند. اما من چقدر می‌توانیم در این رشته موفق خواهم شد؟ چقدر می‌توانم در آینده در این رشته موفق شوم؟

 

برای مشاوره با مجرب ترین مشاوران موسسه علمی آموزشی یوتیران کلیک کنید

 

در انتخاب رشته کنکور تجربی چه عواملی مؤثر است ؟

نتایج انتخاب رشته کنکور تجربی چه زمانی اعلام می‌شوند؟

نتایج انتخاب رشته تجربی مانند رشته‌های دیگر در اواخر شهریور از طریق سایت سازمان سنجش اعلام خواهند شد و می‌توانید نتایج را ملاحظه نمایید. پس‌ازآن دانشگاه‌ها شرایط ثبت‌نام و همچنین زمان ثبت‌نام را در سایت دانشگاهی که در آن پذیرفته‌شده‌اید ملاحظه نمایید و از آن طریق اقدام به ثبت‌نام نمایید.

یوتیران آرزومند موفقیت شما فرزندان ایران زمین است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *