021-28422910
info@utiran.com
  • آزمون آنلاین زیست شناسی

دختران بیشترین آمار قبولی در کنکور را داشته اند

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور، گفت: تعداد قبول شدگان‌ بانوان با تعداد ۲۱۳ هزار و ۸۸۴ نفر از داوطلبان مرد در کنکور ۹۶ بیشتر بوده است.

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور اظهار کرد: فهرست اسامی تعداد ۳۷۸ هزار و ۷۰۶ نفر پذیرفته‌شدگان آزمون سراسری سال ۹۶ کلیه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از دیشب بر روی سایت سازمان سنجش و آموزش کشور قرار گرفته است.

بر این اساس تعداد ۲۱۳ هزار و ۸۸۴ نفر زن و ۱۶۴ هزار و ۸۲۲ نفر مرد در میان قبول شد‌گان هستند و همچنین از میان ۱۷۸ هزار و ۷۰۶ پذیرفته‌ شده نهایی تعداد ۲۰۳ هزار و ۲۴۸ نفر در کد‌ رشته‌ محل‌های با آزمون و تعداد ۱۷۵ هزار و ۴۵۸ نفر در کدرشته‌ محل‌هایی که بر اساس سوابق تحصیلی گزینش آنها انجام شده در کنکور سراسری ۹۶ پذیرفته شده‌اند.

بیشترین تعداد قبول شد‌گان مربوط به گروه آزمایشی علوم تجربی

وی عنوان کرد: از تعداد ۳۷۸ هزار و ۷۰۶ پذیرفته‌ شده نهایی تعداد ۱۰۳ هزار و ۷۵۵ نفر در گروه ریاضی‌ فنی، تعداد ۱۳۳ هزار و ۷۷۹ نفر در گروه علوم تجربی‌، تعداد ۱۱۹ هزار و ۱۷۹ نفر در علوم انسانی، تعداد ۹ هزار و ۲۷۹ نفر در گروه هنر و تعداد ۱۲ هزار و ۷۱۴ نفر در گروه زبان‌های خارجه‌ پذیرفته شده‌اند.

 توکلی تأکید کرد: کلیه پذیرفته‌شدگان برای اطلاع از نحوه، تاریخ و مدارک لازم برای ثبت نام ( علاوه بر مدارک مندرج در اطلاعیه‌ای که بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته ) ضرورت دارد به پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه یا مؤسسه‌ قبولی مراجعه کنند، بدیهی است در صورتی که دانشگاه برنامه زمانی مشخصی اعلام نکرده پذیرفته‌شدگان این قبیل مؤسسات مطابق برنامه زمانی مندرج در برنامه شماره یک اطلاعیه منتشره برای ثبت‌نام به محل قبولی مراجعه کنند.

 

منبع : yjc

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *