021-28422910
info@utiran.com
  • نمونه سوالات مدارس

دانلود کتاب داستان قصه های خوب برای بچه های خوب ۱

موضوع کتاب قصه های کلیله و دمنه:

قصه های کلیله و دمنه اولین بخش از این مجموعه کتاب هشت جلدی می باشد که به بیان داستان های نثر کهن کلیله و دمنه به زبان ساده و کودکانه پرداخته شده است. قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب مجموعه کتابی است به قلم مهدی آذر یزدی که در آن، داستان‌های کهن را برای کودکان و به زبان کودکانه، بازنویسی کرده است.

قسمتی از متن کتاب قصه های کلیله و دمنه:

خرگوش باهوش

روزی بود و روزگاری بود. در یک جنگل دورافتاده که پر از درخت های میوه و سرو و کاج و گلها و گیاه های سبز و زیبا بود و آب و هوای بسیار با صفا داشت گروه زیادی از حیوانات و مرغ ها و جانوران گوناگون زندگی می کردند مانند میمون ها، خرگوش ها ، گرازها، آهوها، کبک ها، بز کوهی ها، کبوترها و خیلی از مرغ های صحرایی. و چون همه جور سبزی و میوه فراوان بود همه خوش و خرم روزگار به سر می بردند…

توضیحات بیشتر:

مهدی آذریزدی اولین کتاب از مجموعهٔ ۸ جلدی قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب را در سال ۱۳۳۶ توسط مؤسسه انتشاراتی امیرکبیر منتشر کرد. او برای این اثر در سال ۱۳۴۲ (۱۹۶۷ میلادی)، برنده جایزه یونسکو شد و سال ۱۳۴۵ جایزه سلطنتی کتاب سال را از آن خود کرد. برخی از کتاب‌های این مجموعه از سوی شورای کتاب کودک به عنوان کتاب برگزیده سال پذیرفته شده‌اند. این اثر به زبان اسپانیایی، ارمنی، چینی و روسی ترجمه شده است. به خاطر آثار ارزشمند او در حوزه کتاب کودک، روز درگذشت او به نام روز ملی ادبیات کودک و نوجوان نام‌گذاری شده است. این مجموعه تاکنون ۶۴ بار تجدید چاپ شده است. کتاب حاضر شامل بیش از ۲۵ داستان مختلف و جذاب برای کودکان می باشد.

  • عنوان کتاب : قصه های خوب برای بچه های خوب ۱
  • نویسنده : مهدی آذر یزدی
  • تعداد صفحات : ۱۱۴ صفحه
  • حجم فایل : ۵ مگابایت
  • فرمت فایل : pdf

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *