021-28422910
info@utiran.com
  • نمونه سوالات مدارس

دانلود رایگان کتاب داستان شمع سوزان

این اثر را «رویا اسلمی» مترجم آثار کودکان و نوجوان با همکاری محبوبه اژدری تصویر گر این حوزه به زبان فارسی و به شکل پی دی اف ترجمه و در اختیار خبرگزاری جمهوری اسلامی قرار داده است .

این اثر داستان نیست بلکه یک نثر احساسی درباره خیر و شر است و هرگز نمی توان آن را در کنار داستان هایی مانند جوجه اردک زشت قرار داد. کارشناسان سند شناسی با بررسی آزمایشگاهی قدمت نوشته ها اعلام کردند که اندرسون این صفحه کاغذ زرد رنگ را که به تازگی پیدا شده بین ۱۷ تا ۲۱ سالگی مکتوب کرده است .

هانس کریستین آندرسن ( ۱۸۰۵-۱۸۷۵) نویسنده معروف اهل دانمارک است، از معروفترین آثار وی می توان به پری دریایی، بند انگشتی، جوجه اردک زشت، ملکه برفی، دخترک کبریت فروش و لباس جدیدامپراطور اشاره کرد.

در بخشی از این کتاب می خوانیم: شعله های آتش زیر دیگ می سوختند هیزم ها که آتش به جاننشان افتاده بود، سرو صدای زیادی به راه انداخته بودند. چربی بدن گوسفند کوچولو توی دیگ می جوشید و دیگ داغ هم پدر شمع بود و هم گهواره او.

شمع سوزان خوش اندام، سفید ، محکم و بی عیب بود، آنقدر زیبا که همه برای او آینده روشن درخشانی را پیش بینی می کردند و هیچ کس شک نداشت که او شمع خوشبختی خواهد شد.

شمع سوزان از مادرش گوسفند کوچولو سفیدی و زیبایی را به ارث برده بوده، مادرش هم چیزهایی هم درباره زندگی به او یاد داده بود، وقتی چربی گوسفند کوچولو زیبا آب شد شمع قصه ما هم به دنیا آمد، او از پدرش، دیگ داغ شوق سوختن را آموخته بود ،پدرش به او یاد داده بود که باید تا مغز استخوانش بسوزد برای اینکه بدرخشد و به دنیا روشنی هدیه دهد ، شمع سوزان با گرمی و حرارت و شور سوختن به دنیا آمدو بزرگ شد…

اسلمی مترجم این اثر در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در مورد نحوه ترجمه این اثر و اینکه کدام نشر آن را منتشر خواهد کرد گفت : برنامه ای برای انتشار آن ندارم و تصمیم دارم آن را در سایت هایی که کتابخانه الکترونیک دارند قرار دهم

  • عنوان کتاب: شمع سوزان
  • نویسنده: هانس کریستین آندرسون
  • مترجم: رویا اسلمی
  • تعداد صفحات: ۲۳ صفحه
  • حجم فایل: ۲ مگابایت
  • فرمت فایل: pdf

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *