021-28422910
info@utiran.com
  • نمونه سوالات مدارس

دانلود رایگان رمان خاطرات یک دختر جوان

معرفی کتاب

خاطرات یک دختر جوان یک دفتر خاطرات روزانه نوشته آن فرانک از قربانیان هولوکاست است که در دو سال زندگی مخفیانه‌اش در یک اتاقک زیرشیروانی در شهر آمستردام٬ بزبان هلندی نگاشته و سپس توسط تنها بازمانده خانواده یعنی پدرش اوتو فرانک جمع‌آوری و در سال ۱۹۴۷ منتشر شد. درحال حاضر این کتاب به بیش‌از پنجاه زبان گوناگون ترجمه شده و جزو برترین کتابهایِ جهان در قرن بیستم است. حق نشر کتاب در ژانویه ۲۰۱۶ و ۷۰ سال پس از مرگ نویسنده٬ به پایان رسید و طبق قانون کپی رایت در اتحادیه اروپا٬ این کتاب بصورت آنلاین در اختیار همگان قرار گرفت.

هولوکاست قربانیان زیادی گرفت، ولی این کلمات آن فرانک نوجوان ۱۴ ساله یهودی، در قالب خاطرات روزانه‌اش بود که به این واقعه چهره و رنگ و لعاب ویژه‌ای داد. آن فرانک با نام کامل اَنِلایز ماری آن فِرانک ‏(۱۲ ژوئن ۱۹۲۹ – اوایل مارس ۱۹۴۵) یک یهودی آلمانی متولد شهر فرانکفورت بود که پس از مرگش به واسطهٔ چاپ دفترچهٔ خاطرات روزانه‌اش شهرت جهانی پیدا کرد. وی مدتها در آمستردامِ هلند همراه خانواده‌اش، در یک اتاقک زیرشیروانی پنهان شده بود.

در طول جنگ جهانی دوم، آن فرانک برای فرار از آزار و اذیت نازی‌ها، به همراه اعضای خانواده‌اش و ۴ یهودی دیگر در اتاقی مخفی در خانه‌ای قدیمی متعلق به قرن هفدهم مخفی شده بود، اتاقی که امروزه با نام مخفیگاه آن (Secret Annex) شناخته می‌شود. البته متأسفانه این دختر نوجوان از این جنگ جان سالم به در نبرد، اما در سال ۱۹۴۷ دفترچه خاطرات او به چاپ رسید. در سال ۱۹۵۷، بنیاد آن فرانک تأسیس شد و در همان بدو امر، به حمایت از کسانی برخاست که می‌خواستند این خانه‌ی تاریخی و ارزشمند را از تخریب و ویرانی نجات دهند. خانه‌ی معروف آن فرانک، یک خانه‌ معمولی نیست. اینجا محل زندگی یک نویسنده‌ کم سن و سال و موزه‌ای تاریخی است که از دوران محدودیت‌های زندگی یهودیان در زمان سلطه‌ی نازی‌ها خبر می‌دهد. اما بیایید ببینیم داستان چگونه آغاز شد…

  • عنوان کتاب : خاطرات یک دختر جوان
  • نویسنده : آن فرانک
  • مترجم : رویا طلوع
  • تعداد صفحات : ۳۲۷ صفحه
  • حجم فایل : ۲ مگابایت
  • فرمت فایل : pdf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *