021-28422910
info@utiran.com
  • نمونه سوالات مدارس

دانشگاه علوم پزشکی بابل | معرفی دانشگاه علوم پزشکی بابل + تصاویر

دانشگاه علوم پزشكی بابل    www.mubabol.ac.ir

تاریخچه دانشگاه علوم پزشکی بابل

پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در راستای اجرای سیاست گسترش دانشگاه‌ها، وزارت فرهنگ و آموزش عالی طی نامه‌ای در اردیبهشت ۱۳۶۲ ، هیئت تخصصی پزشکی وزارت فرهنگ و آموزش عالی به منطقه مازندران اعزام کرد. این هیئت شهر بابل را از هر لحاظ آماده تر از سایر شهرهای استان معرفی کرد لذا موافقت خود را به ایجاد نخستین مرکز علوم پزشکی شمال کشور را در این شهر اعلام کردند و هزینه آماده سازی آن را قبول کردند اما این مردم بابل بودند که با حمایت خودشان، این مرکز را آماده بهره برداری کردند!

این مرکز در سال ۱۳۶۲ تاسیس شد و در بهمن ۱۳۶۴ اولین دوره دانشجوی پزشکی از طریق آزمون سراسری پذیرش شده و با حضور وزیر فرهنگ و آموزش عالی وقت عملاٌ کار خود را آغاز نمود. در سال ۱۳۶۵ دانشکده علوم پزشکی رشت ، در سال ۱۳۶۷ دانشکده علوم پزشکی ساری و در سال ۱۳۷۱ دانشکده علوم پزشکی گرگان تاسیس شدند.

با تصویب قانون تشکیل «وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی» و انتزاع دانشکده‌های گروه پزشکی از «وزارت فرهنگ و آموزش عالی» و الحاق به «وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی» سازمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، در بابل استقرار یافت. پس از گذشت چندین سال، سازمان مرکزی، به مرکز مازندران انتقال یافت و موجب شد در سال ۱۳۷۰ دانشگاه علوم پزشکی بابل از مازندران استقلال یابد. این مرکز در سال ۱۳۹۰ توانست به دانشگاه تیپ ۱ ارتقا یابد.

دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی بابل

 این دانشگاه متشکل از ۶ دانشکده است که عبارتند از :

  • دانشکده پزشکی
  • دانشکده دندان پزشکی
  • دانشکده پیراپزشکی
  • دانشکده پرستاری رامسر
  • دانشکده طب سوزنی
  • واحد بین الملل

 مراکز آموزش درمانی

 مراکز زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی بابل، در مجموع با دارا بودن ۱۰۵۴ (۹۱۳ فعال) تخت در ۷ مرکز آموزشی درمانی به فعالیت خود مشغول اند که عبارتند از :

– آیت الله روحانی

این مرکز در زمینی به مساحت ۴۰ هزار متر مربع و با زیربنای تقریبی ۶۴ هزار متر مربع در دو طبقه احداث شده است و به عنوان بزرگ‌ترین بیمارستان شمال کشور شناخته می‌شود. این مرکز در حال حاضر با در اختیار داشتن مجهزترین و مدرن‌ترین تجهیزات و نیز پرسنل متبحر و مجرب، یکی از بهترین مراکز آموزشی درمانی در شمال کشور است. این مرکز با ارئه خدمات تخصصی و فوق تخصصی، از شروع فعالیت خود هر ساله به عنوان بیمارستان نمونه در مازندران معرفی می‌شود.

– شهید بهشتی

این مرکز در سال ۱۳۵۳ بصورت مرکز جراحی پایه گذاری شد و به صورت خصوصی به فعالیت مشغول بود. بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی توسط جهاد سازندگی بهسازی و تجهیز و در سال ۱۳۵۸ به صورت یک مرکز دولتی به فعالیت خود ادامه داد

– شهید یحیی نژاد

– کودکان امیر کلا

– شهید رجائی بابلسر

– شهریور مرزیکلا

– فاطمه الزهرا (س)

منبع : ویکی پدیا

 

 

تصاویر دانشگاه علوم پزشكی بابل

دانشگاه علوم پزشکی بابل

دانشگاه علوم پزشکی بابل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *