021-28422910
info@utiran.com
  • نمونه سوالات مدارس

دانشگاه علم و فناوری مازندران (بهشهر) | معرفی دانشگاه بهشهر + تصاویر دانشگاه

دانشگاه علم و فناوری مازندران  www.mazust.ac.ir

دانشگاه علم و فناوری مازندران (بهشهر) یکی از دانشگاه‌های دولتی تحت نظارت وزارت علوم است که در شرق استان مازندران و در شهرستان بهشهر قرار دارد.

رشته‌های فعال در این دانشگاه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ریاضی و مهندسی برق و مهندسی شیمی و مهندسی صنایع می‌باشد. همچنین در رشته‌های علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر و مهندسی عمران نیز دانشجویان در حال تحصیل در مقطع کارشناسی می‌باشند.

 این دانشگاه دارای سه دانشکده

  • دانشکده ریاضی
  • دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر
  • و مهندسی شیمی و صنایع

و حدود ۴۰ عضو هیئت علمی (۱۳۹۵) می‌باشد. ریاست این دانشگاه هم‌اکنون برعهده دکتر [حمید محمدزاده] عضو هیئت علمی دانشکده ریاضی این دانشگاه می‌باشد.

در حال حاضر دو هزار و ۵۰۰ دانشجو در دانشگاه علم و فناوری مازندران در رشته‌های مختلف در حال تحصیل هستند.

تاریخچه و معرفی

دانشگاه علم و فناوری مازندران که در کیلومتر ۳جاده دریای چهارفصل شهرستان بهشهر واقع گردیده است با عنوان واحد اقماری [دانشگاه علم و صنعت ایران]، در سال ۱۳۷۳ با پذیرش ۹۰ دانشجو در دو رشته مهندسی صنایع و برق آغاز به کار نمود.

 این واحد در سال ۱۳۹۱به مرکز آموزش عالی و در سال ۱۳۹۲از مرکز آموزش عالی به دانشگاه علم و فناوری مازندران تغییر نام داد. پس از استقلال دانشگاه و به دنبال پیگیری‌های صورت گرفته از سوی مسئولین دانشگاه، تعداد رشته‌های تحصیلی به ۹ رشته و تعداد دانشجویان به حدود۱۸۵۰ نفر افزایش یافت و معاونت‌های اداری مالی، فرهنگی و دانشجویی و آموزشی، پژوهشی و فناوری ایجاد شد.

پس از استقلال دانشگاه علم و فناوری مازندران، ابتدا دو معاونت اداری، پشتیبانی و فرهنگی دانشجویی و معاونت آموزشی و پژوهشی در نمودار سازمانی دانشگاه در نظر گرفته شد که با گذشت یک سال از این موضوع، معاونت فرهنگی و دانشجویی در تاریخ ۹۲/۱۱/۶ از معاونت اداری و پشتیبانی جدا گردید و به عنوان معاونت جدید در دانشگاه شروع به فعالیت نمود. این دانشگاه پس از استقلال خود موفق به اقدام جهت ساخت تأسیسات و فضاهای آموزشی و رفاهی شده است.

منبع : ویکی پدیا

تصاویر دانشگاه علم و فناوری مازندران

دانشگاه علم و فناوری مازندران دانشگاه علم و فناوری مازندران

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *