021-28422910
info@utiran.com

ثبت نام کنکور سراسری ۹۷

ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ در پنج گروه آزمایشی ، علوم انسانی ، علوم تجربی ، ریاضی و فیزیک ، هنر و زبان برگزار می شود. داوطلبان علاوه بر گروهی که خود انتخاب نموده اند می توانند در یکی از گروه های هنر و زبان نیز ثبت نام نموده و آزمون دهند.

در رابطه با کنکور که یکی از بزرگترین دغدغه های دانش آموزان دبیرستانی و داوطلبانی است که مدرک دیپلم خود را کسب نموده اند بایستی بگوییم که در سال ۹۷ می توانند نسبت به سال های گذشته انتخاب های بیشتری در کد رشته محل های بدون آزمون خود داشته باشند.

کنکور مسئله ی بسیار مهمی در زندگی تمامی دانش آموزان است که آن را می توانیم سکوی پرتاب به سمت آینده ای موفق بدانیم. دانستن تمامی نکاتی که بایستی در ثبت نام و مراحل کنکور انجام بگیرد یکی از مواردی است که اضطراب را تا حدود زیادی از داوطلبان دور نموده و می توانند با ذهنی باز به مطالعه کتاب های درسی بپردازند و خود را برای یک کنکور موفق آماده نمایند.

شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۷

شرایط عمومی

داوطلب اعمالی برخلاف شئونات تحصیلی ، شغلی و اسلامی نداشته باشد.

داوطلب هیچ دشمنی با نظام جمهوری اسلامی نداشته باشد.

داوطلب بایستی معتقد به دین اسلام و یا یکی از ادیانی که در قانون اساسی تصریح شده است باشد.

عدم اعتیاد داوطلب به هرگونه مواد مخدر

داشتن سلامت جسمانی مناسی با رشته ی درخواستی

هر داوطلب بایستی در جلسه کنکور مناسب با دین خود واجبات را انجام داده و از محرمات بپرهیزد.

شرایط اختصاصی

کلیه افرادی که از سال ۶۴ به بعد ۲ بار در کنکور سراسری در سالهای مختلف شرکت کرده و در دانشگاه های روزانه پذیرفته شده اند دیگر حق شرکت در کنکور ۹۷ را ندارند.

داوطلبی که در دوره ی روزانه در یکی از مقاطع کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می باشد دیگر نمی تواند در ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ شرکت نماید. تنها در صورتی می تواند شرکت شرکت نماید که تا ۳۰ بهمن ۹۶ از دانشگاه روزانه محل تحصیل خود انصراف دهد.

داوطلبانی که متقاضی شرکت در کنکور ۹۷ هستند بایستی مدرک دیپلم ۴ ساله نظام قدیم و مدرک کاردانی داشته باشد. آن دسته از داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی خود را تا پایان شهریور ماه دریافت نمایند می توانند در ثبت نام کنکور ۹۷ شرکت نمایند.

چنانچه داوطلبانی که در کنکور ۹۶ در یکی از دانشگاه های غیر روزانه پذیرفته شده است می تواند بدون انصراف از دانشگاهی که تحصیل می کند در کنکور ۹۷ شرکت نموده و پس از قبولی در کنکور از دانشگاه قبلی خود انصراف دهد.

آن دسته از افرادی که مدرک کاردانی خود را در یکی از رشته های علوم پزشکی دارند و قصد دارند که در ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ شرکت نمایند بایستی حتما تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه ۹۷ جهت ورودی بهمن ماه و ۳۰ بهمن ۹۷ جهت ورود بهمن ماه طرح نیروی انسانی خود را به پایان برسانند.

همه ی دانشجویانی که قصد شرکت در کنکور ۹۷ را دارند و می خواهند از دانشگاه فعلی شان انصراف دهند بایستی فرم شماره ۳ انصراف را تکمیل نمایند. همچنین تاریخ انصراف قطعی دانشجو بایستی قبل از ۱ اسفند ۹۶ باشد.

همچنین آقایانی که قصد شرکت در کنکور سراسری ۹۷ را دارند حتما از شرایط معافیت تحصیلی باخبر شوند.

اگر اقایانی که قصد انصراف از دانشگاه فعلی شان را دارند و قبلا سابقه انصراف نداشته اند می توانند برای ۱ سال از معافیت تحصیلی انصراف استفاده نمایند.

فارغ التحصیلان تمامی مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری می توانند در کنکور سراسری ۹۷ شرکت نمایند

نحوه ثبت نام کنکور سراسری۹۷

در ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ مانند سال های گذشته داوطلبان می توانند به وب سایت سازمان سنجش www.sanjesh.org به صورت اینترنتی و بدون نیاز به مراجعه حضوری با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز در کنکور ۹۷ ثبت نام نمایند. دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی و در دست داشتن آن از موارد مهمی است که در هنگام ثبت نام نباید فراموش شود.

تمامی داوطلبان برای ثبت نام در ابندا بایستی کارت اعتباری را خریداری نمایند. به این صورت که برای شرکت در هر گروه ازمایشی یک کارت اعتباری و دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی یک کارت اعتباری به صورت جداگانه تهیه نمایند.

پس از وارد کردن اطلاعاتی که در سایت در خواست شده است ثبت نام خود را انجام دهید. پس از پایان مراحل ثبت نام سیستم یک کد رهگیری به داوطلب ارائه می نماید که نگه داشتن آن کد تا زمان ثبت نام در دانشگاه به آن نیاز خواهد شد.

در رابطه با پرداخت هزینه کارت اعتباری بایستی بگوییم که به صورت اینترنتی به وسیله کارت های بانکی عضو شتاب که پرداخت الکتریکی آن فعال می باشد با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان میلغ ۲۰۰٫۰۰۰ هزار ریال به عنوان وجه ثبت نام پرداخت کرده و می تواند کارت اعتباری یا همان شماره سریال ۱۲ رقمی را دریافت نماید.

تاریخ و زمان ثبت نام کنکور سراسری ۹۷

ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ مانند سال گذشته به احتمال زیاد از نیمه دوم بهمن ماه آغاز می شود. طبق روال سال های گذشته چند روزی داوطلبان زمان دارند تا بتوانند در کنکور ۹۷ ثبت نام نمایند و همچنین احتمال دارد که در اسفند ماه برای افرادی که از ثبت نام جامانده اند زمان خاصی را در نظر بگیرند.

توصیه می کنیم در زمانی که ارائه شده ثبت نام خود را انجام داده که مشکلی برایتان پیش نیاید. در رابطه با زمان دقیق ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ به محض اطلاع دقیق در همین صفحه به شما اعلام خواهیم نمود.

منبع: ایران مشاوره

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *