021-28422910
info@utiran.com
 • نمونه سوالات مدارس

ثبت نام کنکور سراسری ۹۷

ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ در پنج گروه آزمایشی ، علوم انسانی ، علوم تجربی ، ریاضی و فیزیک ، هنر و زبان برگزار می شود. داوطلبان علاوه بر گروهی که خود انتخاب نموده اند می توانند در یکی از گروه های هنر و زبان نیز ثبت نام نموده و آزمون دهند.

در رابطه با کنکور که یکی از بزرگترین دغدغه های دانش آموزان دبیرستانی و داوطلبانی است که مدرک دیپلم خود را کسب نموده اند بایستی بگوییم که در سال ۹۷ می توانند نسبت به سال های گذشته انتخاب های بیشتری در کد رشته محل های بدون آزمون خود داشته باشند.

کنکور مسئله ی بسیار مهمی در زندگی تمامی دانش آموزان است که آن را می توانیم سکوی پرتاب به سمت آینده ای موفق بدانیم. دانستن تمامی نکاتی که بایستی در ثبت نام و مراحل کنکور انجام بگیرد یکی از مواردی است که اضطراب را تا حدود زیادی از داوطلبان دور نموده و می توانند با ذهنی باز به مطالعه کتاب های درسی بپردازند و خود را برای یک کنکور موفق آماده نمایند.

شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۷

شرایط عمومی

داوطلب اعمالی برخلاف شئونات تحصیلی ، شغلی و اسلامی نداشته باشد.

داوطلب هیچ دشمنی با نظام جمهوری اسلامی نداشته باشد.

داوطلب بایستی معتقد به دین اسلام و یا یکی از ادیانی که در قانون اساسی تصریح شده است باشد.

عدم اعتیاد داوطلب به هرگونه مواد مخدر

داشتن سلامت جسمانی مناسی با رشته ی درخواستی

هر داوطلب بایستی در جلسه کنکور مناسب با دین خود واجبات را انجام داده و از محرمات بپرهیزد.

شرایط اختصاصی

کلیه افرادی که از سال ۶۴ به بعد ۲ بار در کنکور سراسری در سالهای مختلف شرکت کرده و در دانشگاه های روزانه پذیرفته شده اند دیگر حق شرکت در کنکور ۹۷ را ندارند.

داوطلبی که در دوره ی روزانه در یکی از مقاطع کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می باشد دیگر نمی تواند در ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ شرکت نماید. تنها در صورتی می تواند شرکت شرکت نماید که تا ۳۰ بهمن ۹۶ از دانشگاه روزانه محل تحصیل خود انصراف دهد.

داوطلبانی که متقاضی شرکت در کنکور ۹۷ هستند بایستی مدرک دیپلم ۴ ساله نظام قدیم و مدرک کاردانی داشته باشد. آن دسته از داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی خود را تا پایان شهریور ماه دریافت نمایند می توانند در ثبت نام کنکور ۹۷ شرکت نمایند.

چنانچه داوطلبانی که در کنکور ۹۶ در یکی از دانشگاه های غیر روزانه پذیرفته شده است می تواند بدون انصراف از دانشگاهی که تحصیل می کند در کنکور ۹۷ شرکت نموده و پس از قبولی در کنکور از دانشگاه قبلی خود انصراف دهد.

آن دسته از افرادی که مدرک کاردانی خود را در یکی از رشته های علوم پزشکی دارند و قصد دارند که در ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ شرکت نمایند بایستی حتما تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه ۹۷ جهت ورودی بهمن ماه و ۳۰ بهمن ۹۷ جهت ورود بهمن ماه طرح نیروی انسانی خود را به پایان برسانند.

همه ی دانشجویانی که قصد شرکت در کنکور ۹۷ را دارند و می خواهند از دانشگاه فعلی شان انصراف دهند بایستی فرم شماره ۳ انصراف را تکمیل نمایند. همچنین تاریخ انصراف قطعی دانشجو بایستی قبل از ۱ اسفند ۹۶ باشد.

همچنین آقایانی که قصد شرکت در کنکور سراسری ۹۷ را دارند حتما از شرایط معافیت تحصیلی باخبر شوند.

اگر اقایانی که قصد انصراف از دانشگاه فعلی شان را دارند و قبلا سابقه انصراف نداشته اند می توانند برای ۱ سال از معافیت تحصیلی انصراف استفاده نمایند.

فارغ التحصیلان تمامی مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری می توانند در کنکور سراسری ۹۷ شرکت نمایند

نحوه ثبت نام کنکور سراسری۹۷

در ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ مانند سال های گذشته داوطلبان می توانند به وب سایت سازمان سنجش www.sanjesh.org به صورت اینترنتی و بدون نیاز به مراجعه حضوری با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز در کنکور ۹۷ ثبت نام نمایند. دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی و در دست داشتن آن از موارد مهمی است که در هنگام ثبت نام نباید فراموش شود.

تمامی داوطلبان برای ثبت نام در ابندا بایستی کارت اعتباری را خریداری نمایند. به این صورت که برای شرکت در هر گروه ازمایشی یک کارت اعتباری و دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی یک کارت اعتباری به صورت جداگانه تهیه نمایند.

پس از وارد کردن اطلاعاتی که در سایت در خواست شده است ثبت نام خود را انجام دهید. پس از پایان مراحل ثبت نام سیستم یک کد رهگیری به داوطلب ارائه می نماید که نگه داشتن آن کد تا زمان ثبت نام در دانشگاه به آن نیاز خواهد شد.

در رابطه با پرداخت هزینه کارت اعتباری بایستی بگوییم که به صورت اینترنتی به وسیله کارت های بانکی عضو شتاب که پرداخت الکتریکی آن فعال می باشد با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان میلغ ۲۰۰٫۰۰۰ هزار ریال به عنوان وجه ثبت نام پرداخت کرده و می تواند کارت اعتباری یا همان شماره سریال ۱۲ رقمی را دریافت نماید.

تاریخ و زمان ثبت نام کنکور سراسری ۹۷

ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ مانند سال گذشته به احتمال زیاد از نیمه دوم بهمن ماه آغاز می شود. طبق روال سال های گذشته چند روزی داوطلبان زمان دارند تا بتوانند در کنکور ۹۷ ثبت نام نمایند و همچنین احتمال دارد که در اسفند ماه برای افرادی که از ثبت نام جامانده اند زمان خاصی را در نظر بگیرند.

توصیه می کنیم در زمانی که ارائه شده ثبت نام خود را انجام داده که مشکلی برایتان پیش نیاید. در رابطه با زمان دقیق ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ به محض اطلاع دقیق در همین صفحه به شما اعلام خواهیم نمود.

 

93 thoughts on “ثبت نام کنکور سراسری ۹۷

 • دی ۳, ۱۳۹۶ at ۸:۲۵ ق.ظ
  Permalink

  سلام
  وقت بخیر
  دانشجوی ترم دوم کاردانی حسابداری بازرگانی هستم
  دانشگاهمون مقطع کارشناسی نداره و میخوام کنکور کارشناسی انسانی بدهم جهت تحصیل در دانشگاه بوعلی سینای همدان
  منابع و شرایط کنکور رو میخواستم
  اگر امکان داره راهنماییم کنید
  ممنون میشم

  Reply
 • دی ۵, ۱۳۹۶ at ۷:۰۹ ق.ظ
  Permalink

  نظر شما در انتظار بررسی مدیر است.
  سلام من دانشجوی مهندسی شیلات هستم و این ترم ترم آخره که دارم درس میخوانم و اگر خدا بخواهد در این ترم فارغ التحصیل می شوم خیلی میخواهم در کنکور سراسری علوم انسانی و زبان شرکت کنم و آرزومه یکی از دانشجویان دانشکده اطلاعات دانشگاه تهران شوم چی کار کنمممم؟؟؟؟؟؟؟؟حتما میخواهم در کنکور سال بعد شرکت کنم حتی می خواهم همزمان با کنکور سراسری کنکور ارشد هم بدهم چی کار کنمممممممممممممم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  Reply
  • دی ۵, ۱۳۹۶ at ۶:۵۱ ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   شما می توانید همزمان در کنکور سراسری و ارشد شرکت نمایید و هیچ مانعی در این خصوص برایتان وجود ندارد.
   اما اگر مدرکتان را از دانشگاه روزانه گرفته اید دیگر نمی توانید در دانشگاه دولتی دوره روزانه به صورت رایگان تحصیل کنید ( باید شهریه پرداخت کنید) در واقع هر ایرانی فقط یکبار می تواند از امکانات دانشگاه دولتی در هر مقطع استفاده نماید.

   Reply
   • بهمن ۱, ۱۳۹۶ at ۱:۱۹ ب.ظ
    Permalink

    این قانون مگه لغو نشده تصویبم شده

    Reply
 • دی ۶, ۱۳۹۶ at ۸:۵۴ ق.ظ
  Permalink

  سلام و با تشکر از مطلب کاملتون.
  تاریخ کامل رو نمیزنید عزیز؟

  Reply
 • دی ۷, ۱۳۹۶ at ۱:۲۳ ب.ظ
  Permalink

  سلام اگر میشه تاریخ دقیق رو بفرمایین
  و اینکه با توجه به دوره جدید اموزشی امکان کنکور ازمایشی برای یازدهمی ها خواهد بود ؟

  Reply
  • دی ۷, ۱۳۹۶ at ۴:۱۹ ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   با توجه به اینکه سازمان سنجش هنوز زمان دقیق ثبت نام کنکور سراسری سال ۹۷ را اعلام نکرده است نمی توان تاریخ معینی را برای ثبت نام مشخص کرد اما همان طور که گفته شد به احتمال زیاد در نیمه دوم بهمن ماه سال جاری ثبت نام کنکور۹۷ آغاز می شود.
   لطفا قسمت دوم سوالتان را واضح تر بیان کنید تا بتوانیم پاسخ کامل تری برایتان ارائه دهیم.

   Reply
 • دی ۱۴, ۱۳۹۶ at ۴:۵۳ ب.ظ
  Permalink

  با سلام و وقت بخیر
  من دیپلم فنی گرفتم بعد کارشناسی (کاردانی ناپیوسته ،کارشناسی ناپیوسته) را روزانه خوندم
  مدرگ پیش دانشگاهی ندارم
  پایان خدمت هم دارم
  ایا میتونم بدون مدرک پیش دانشگاهی کنکور تجربی بدم؟
  ایا دوباره میتونم دوره روزانه دانشجو باشم در مقطع کارشناسی ؟

  Reply
  • دی ۱۶, ۱۳۹۶ at ۹:۲۰ ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   شما با توجه به داشتن مدرک کاردانی شرایط شرکت در کنکور سراسری را دارید اما در صورت قبولی در دانشگاه روزانه نمی توانید به صورت رایگان تحصیل کنید و باید شهریه پرداخت کنید .
   درواقع هر ایرانی در هر مقطع از تحصیل فقط یک بار می تواند در دانشگاه روزانه به صورت رایگان تحصیل کند.

   Reply
 • دی ۱۷, ۱۳۹۶ at ۷:۳۴ ب.ظ
  Permalink

  سلام.خسته نباشید‌.یازدهمی ها هم میتوانند در کنکور ۹۷شرکت کنند؟!

  Reply
  • دی ۱۷, ۱۳۹۶ at ۹:۱۸ ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   باتوجه به شرایط ثبت نام در کنکور ۹۶ که از سوی سازمان سنجش اعلام شده است (داشتن ديپلم دوره چهار ساله متوسطه نظام قديم آموزش متوسطه و يا گواهينامه دوره پيش دانشگاهی كه حداكثر تا تاريخ ۳۱/۶/۹۷ اخذ شود و يا داشتن مدرك كاردانی (فوق ديپلم))، دانش آموزان پایه یازدهم نمی توانند در کنکور سراسری سال ۹۶ شرکت کنند.

   Reply
 • دی ۱۸, ۱۳۹۶ at ۴:۲۰ ب.ظ
  Permalink

  سلام. من پشت کنکور هستم و تو تمامی نهایی های سوم و پیش قبول شدم و همین طور داخلی ها به غیر از هندسه تحلیلی که موند شهریور و بعدشم مجبور شدم بزرگسالان ثبت نام کنم تا دی ماه دوباره امتحان بدم ولی فکر کنم قبول نشم و بمونم خرداد برم دوباره امتحان بدم . حالا میخواستم بپرسم اگه تو هندسه تحلیلی موندم و نتونستم فارغ اتحصیل بشم میتونم کنکور ۹۷ ثبت نام کنم ؟

  Reply
  • دی ۱۹, ۱۳۹۶ at ۶:۱۶ ق.ظ
   Permalink

   با سلام
   برای شرکت در کنکور ۹۷ داشتن گواهينامه دوره پيش دانشگاهی كه حداكثر تا تاريخ ۳۱/۶/۹۷ اخذ شود الزامیست.
   پس در نتیجه شما تا پایان شهریور ماه ۹۷ مهلت دارید درس هنسه تحلیلی را پاس کنید و مشکلی در خصوص ثبت نام کنکور ۹۷ نخواهید داشت.

   Reply
 • دی ۲۳, ۱۳۹۶ at ۸:۵۷ ق.ظ
  Permalink

  سلام من مدرک پیش تجربی آماده نیست و شهریور آماده میشه برای ثبت نام از دیپلمم ک کاردانش هست میتونم استفاده کنم؟؟

  Reply
  • دی ۲۳, ۱۳۹۶ at ۱۱:۴۳ ق.ظ
   Permalink

   با سلام
   شما با مدرک دیپلم کاردانش نمی توانید در کنکور سراسری ثبت نام کنید اما با توجه به این که مدرک پیش دانشگاهی شما تا تاریخ ۳۱/۶/۹۷ آماده خواهد شد شرایط ثبت نام در کنکور سراسری سال ۹۷ را دارید و می توانید در کنکور ۹۷شرکت کنید.

   Reply
 • دی ۲۹, ۱۳۹۶ at ۱۲:۱۷ ب.ظ
  Permalink

  با سلام. من ۱۰ سال پیش روزانه سراسری قبول شدم ولی دانشگاه آزاد یه رشته دیگه رفتم. آیا اگه کنکور سراسری بدم دررصورت قبولی میتونم روزانه انتخاب کنم ؟

  Reply
  • دی ۲۹, ۱۳۹۶ at ۴:۵۰ ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   بله در صورت قبول شدن در دانشگاه روزانه می توانید تحصیل نمایید و مشکلی در این خصوص نخواهید داشت.
   موفق باشید – واحد پشتیبانی کنکور و دانشگاه یوتیران

   Reply
 • دی ۳۰, ۱۳۹۶ at ۸:۱۳ ب.ظ
  Permalink

  سلام من چن روز پیش برای عکس دار کردن شناسنامم اقدام کردم به من یه کاغذ دادن گفتن به جای شناسنامه موقتی اینو.بدی قبول میکنن,,برا کنکور هم شناسنامه عکس دار واجبه,,الان من نفهمیدم چیکار کنم چجوری اقدام کنم!!

  Reply
  • دی ۳۰, ۱۳۹۶ at ۱۱:۰۲ ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   به شما گفتن تا کی شناسنامه آماده می شود؟
   مهلت ثبت نام در کنکور ۹۷ تا تاریخ ۸/۱۱/۹۶ می باشد، اگر شناسنامه تا این تاریخ آماده شد که دیگر مشکلی نخواهید داشت اما اگر آماده نشد باید درخواستی به سازمان سنجش بفرستید تا در مراحل بعدی ثبت نام مشکلی برایتان پیش نیاید.

   Reply
 • بهمن ۱, ۱۳۹۶ at ۵:۵۲ ق.ظ
  Permalink

  سلام من ۹۶ کنکور دادم و غیر انتفاعی قبول شدم
  الان برای ثبت نام برای پر کردن بعضی اطلاعات دو به شک شدم
  برای کد سوابق تحصیلی, کد سال سوم وارد کنم یا پیش؟من جفتش دارم الان
  و اینک برای مرخصی از دانشگاه باید شهریه ثابت رو پرداخت کنم؟؟

  Reply
  • بهمن ۴, ۱۳۹۶ at ۱۱:۵۷ ق.ظ
   Permalink

   با سلام
   شما باید کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی را وارد کنید.
   برای دریافت مرخصی با قسمت آموزش دانشگاه باید صحبت کنید تا دقیق تر راهنماییتان کنند.

   Reply
 • بهمن ۱, ۱۳۹۶ at ۷:۲۷ ق.ظ
  Permalink

  سلام، خسته نباشید.
  من میخوام کاردانی ناپیوسته علمی کاربردی ثبت نام کنم و از طرفی میخوام ازمون سراسری هم ثبت نام کنم چون مطمئن نیستم که بتونم سراسری قبول بشم ولی دیگه نمیخوام زمان از دست بدم بخاطر همین میخوام لااقل مدرک کاردانی رو بگیرم اگر سراسری قبول نشم . به نظر شما اگر من کاردانی ناپیوسته بخونم میتونم سراسری هم ثبت نام کنم؟ و اینکه اگه سراسری قبول بشم و بخوام برم برای ترمهایی که گذروندم در دانشگاه علمی کاربردی چی میشه؟!
  ممنون

  Reply
  • بهمن ۹, ۱۳۹۶ at ۱۱:۴۳ ق.ظ
   Permalink

   با سلام
   بله اگه مشکل نظام وظیفه نداشته باشید می تونید در کنکور ۹۷ ثبت نام کنید.
   بستگی به دانشگاهی قبول شده اید دارد که کدام یک از واحد هایی را که در دانشگاه علمی کاربردی پاس کرده اید را از شما بپذیرند.

   Reply
 • بهمن ۱, ۱۳۹۶ at ۶:۰۱ ب.ظ
  Permalink

  سلام خسته نباشید من تا حالا دوبار کنکور شرکت کردم اما چون رتبه خوبی نیاوردم دفترچه انتخاب رشته پر نکردم
  و در حال حاضر هیچ دانشگاهی نمیرم آیا امسال میتونم کنکور شرکت کنم
  متولد ۷۷هستم و چند وقت پیش هم یه معافیت یک ساله گرفتم
  با سپاس

  Reply
  • بهمن ۹, ۱۳۹۶ at ۱۱:۴۸ ق.ظ
   Permalink

   با سلام
   در صورتی که مشکل نظام وظیفه ندارید بله می تونید در کنکور ۹۷ ثبت نام نمایید.

   Reply
 • بهمن ۱, ۱۳۹۶ at ۷:۳۱ ب.ظ
  Permalink

  من انصراف دادم از دانشگاه ابان امسال و برگه ی انصراف رو هم گرفتم باید اون فرم داخل دفترچه رو هم ببرم دانشگاه پر کنم.

  Reply
  • بهمن ۹, ۱۳۹۶ at ۱۱:۵۲ ق.ظ
   Permalink

   با سلام
   نه نیازی به این کار نیست

   Reply
 • بهمن ۱, ۱۳۹۶ at ۱۰:۴۰ ب.ظ
  Permalink

  سلام خواهشمندم کمکم کنید.
  من دیپلم انسانی دارم اما پیش دانشگاهی نگرفتم وبادیپلم وارد دانشگاه علمی کاربردی شدم و مدرک فوق دیپلم گرفتم بعدهم کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی گرفتم.حالا برای شرکت در کنکور تجربی باید پیش دانشگاهی بگیرم یا نیازی نیست؟اگرنیازی نیست مدرک کارشناسی رو ازم میخوان یا کاردانی؟چون من مدرک کاردانی رو به دانشگاه غیرانتفاعی که کارشناسی رواونجا گذروندم تحویل دادم و حالا فقط مدرک کارشناسی رو دارم!خواهش میکنم دقیق و کامل جواب منو بدید.خیلی برام مهمه خیلی ازتون ممنونم.اجرتون با آقا اباعبدالله

  Reply
  • بهمن ۹, ۱۳۹۶ at ۱۲:۰۲ ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   برای شرکت در کنکور سراسری داشتن مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی الزامیست، از آنجایی که شما مدرک پیش دانشگاهی ندارید باید مدرک کاردانی ارائه دهید.
   شما باید به دانشگاه علمی کاربردی مراجعه نمایید و درخواست کنید مدرک کاردانی یا معادل آن را برایتان ارائه دهند سپس برای ثبت نام کنکور اقدام نمایید.
   با تشکر – واحد پشتیبانی کنکور یوتیران

   Reply
 • بهمن ۳, ۱۳۹۶ at ۳:۲۹ ب.ظ
  Permalink

  سلام من پشت کنکورم کنکور ۹۶شرکت کردم انتخاب رشته نکردم
  و معافیت تحصیلی دارم تا ۹۸
  الان کد نظام وظیفه چی باید بزنم

  Reply
  • بهمن ۳, ۱۳۹۶ at ۹:۲۷ ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   شما باید کد ۶ را وارد نمایید.

   Reply
 • بهمن ۳, ۱۳۹۶ at ۳:۳۰ ب.ظ
  Permalink

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  ببخشید من کنکور ۹۵ و ۹۶ شرکت کردم و الان هم برای اینکه برای سربازی مشکلی پیش نیاد دانشجوی پیام نور هستم.من الان برای ثبت نام کنکور ۹۷ اون قسمت که مربوط به نظام وظیفه هست رو کد ۱۲ باید انتخاب کنم یا ۶ یا ۷؟ممنون میشم جواب بدین.

  Reply
  • بهمن ۳, ۱۳۹۶ at ۹:۲۶ ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   درصورتی که مشکل نظام وظیفه ندارید کد ۳ را وارد نمایید .

   Reply
 • بهمن ۳, ۱۳۹۶ at ۳:۵۹ ب.ظ
  Permalink

  آقا توروخدا جواب من رو بدید من منتظرم روزی چند بار هی سر میزنم ببینم جوابمو دادین یا نه اما متاسفانه هنوز جوابمو نگرفتم.خواهشا جواب بدید ممنون میشم

  Reply
 • بهمن ۳, ۱۳۹۶ at ۶:۵۹ ب.ظ
  Permalink

  با سلام
  ببخشید کد سوابق تحصیلی تو فرم‌ثبت نام خواسته نشده
  کجا باید وارد کنیم؟

  Reply
  • بهمن ۳, ۱۳۹۶ at ۸:۴۷ ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   کد سوابق تحصیلی را بیاد در قسمت (فرم پيش نويس تقاضانامه ثبتنام آزمون سراسري سال ۱۳۹۷) وارد کنید.

   Reply
 • بهمن ۴, ۱۳۹۶ at ۲:۴۲ ق.ظ
  Permalink

  سلام
  ممنون ميشم به سوالم جواب بديد
  بنده مدرك كارشناسى ارشد مديريت بازرگاني دارم و در هر دو دوره غيرروزانه خوندم
  ديپلم تجربى دارم و مى خوام براى پزشكى بخونم
  ايا بنده مى توانم كنكور شركت كنم و ايا مى توانم روزانه پزشكى بروم؟

  Reply
  • بهمن ۴, ۱۳۹۶ at ۱۰:۵۷ ق.ظ
   Permalink

   با سلام
   شما می توانید در کنکور و در هر رشته ای که می خواهید ثبت نام کنید و با توجه به این که هر دو دوره تحصیل شما شبانه بوده است می توانید در صورت قبولی در دوره روزانه تحصیل نمایید.

   Reply
 • بهمن ۴, ۱۳۹۶ at ۵:۳۴ ق.ظ
  Permalink

  سلام یه سوال داشتم
  من شناسنامم ثبته احواله برا عکسدار شدن
  واسه ثبت نام لازمه شناسنامه؟

  Reply
  • بهمن ۴, ۱۳۹۶ at ۱۰:۵۲ ق.ظ
   Permalink

   با سلام
   برای ثبت نام کنکور سراسری شناسنامه عکسدار الزامیست.

   Reply
 • بهمن ۴, ۱۳۹۶ at ۶:۵۸ ق.ظ
  Permalink

  با سلام من دانشجوی دانشگاه ازاد هستم کارت پایان خدمت ویا کارت معافیت ندارم میخواهم در کنکور سراسری۹۷ شرکت کنم و در تابستان میخواهم انصراف بدهم خیلی ممنون میشوم که به من بگویید کد نظام وظیفه برای
  ثبتنام در کنکور چند است

  Reply
  • بهمن ۴, ۱۳۹۶ at ۱۰:۵۰ ق.ظ
   Permalink

   با سلام
   شما باید کد ۳ را وارد نمایید.

   Reply
 • بهمن ۴, ۱۳۹۶ at ۹:۰۹ ق.ظ
  Permalink

  سلام،من در کنکور ۹۶ شرکت کردم وانتخاب رشته نکردم والان فاغ التحصیل هستم ،برای شرکت در کنکور ۹۷کد نظام وظیفه ۶یا۷است؟

  Reply
  • بهمن ۴, ۱۳۹۶ at ۱۰:۴۱ ق.ظ
   Permalink

   با سلام
   اگر مدرک پیش دانشگاهی خود را قبل از سن ۱۸ سالگی اخذ کرده اید کد ۷ و اگر بعد از سن ۱۸ سالگی اخذ کرده اید کد ۶ را وارد نمایید.

   Reply
   • بهمن ۶, ۱۳۹۶ at ۷:۲۶ ق.ظ
    Permalink

    با سلام بنده کاردانی الکترونیک رو ۱۵ سال پیش در روزانه دولتی گرفتم در صورت قبول شدن در کنکور کارشناسی پیوسته واحدهای کاردانی ام که حدود ۸۰ واحد میباشد رو ازم قبول میکنن

    Reply
    • بهمن ۸, ۱۳۹۶ at ۱۲:۱۹ ب.ظ
     Permalink

     با سلام
     بستگی به دانشگاهی که قبول شده اید دارد.
     در اکثر مواقع قبول میکنن

     Reply
 • بهمن ۴, ۱۳۹۶ at ۲:۴۵ ب.ظ
  Permalink

  سلام خواهش میکنم جواب بدید.من متولد۷۷هستم من در دانشگاه ازاد برای فوق دیپلم گرافیک درس میخونم الان سه ترم خوندم ولی ب دلیل مشکلاتی میخوام ولش کنم و بیام دولتی روزانه.در اخبار گفتن ک یکم بهمن ماه تا هشتم بهمن،کنکور سراسریه.
  آیا میتونم کنکور بدم برم گرافیک؟؟ چ تاریخیه امتحان؟
  خواهش میکنم سریع جواب بدید اخه باید زودتر اقدام کنم .ایا میتونم تا هشت بهمن بیام ثبت نام کنم برا کنکور گرافیک؟
  رشته دبیرستانمم از اول گرافیک بوده و معدلم ۱۷

  Reply
  • بهمن ۴, ۱۳۹۶ at ۷:۱۵ ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   ۱بهمن الی ۸ بهمن زمان ثبت نام کنکور سراسری رشته های پنج گانه می باشد ( علوم انسانی، تجربی، ریاضی، هنر و زبان های خارجه ) لذا رشته گرافیک شامل این رشته های نمی شود و شما نمی توانید در آزمون شرکت کنید.

   Reply
 • بهمن ۴, ۱۳۹۶ at ۲:۴۷ ب.ظ
  Permalink

  معدل دیپلمم۱۷. میخوام دانشگاه ازاد رو ول کنم از ترم اول دولتی بخونم گرافیک

  Reply
 • بهمن ۴, ۱۳۹۶ at ۵:۴۰ ب.ظ
  Permalink

  با سلام. من برای خرید کارت اعتباری نام خانوادگی خودم را اشتباه وارد کردم و با سریال اون کارت ثبت نام کردم. تو مراحل ثبت نام همه چیز رو درست زدم. آیا برای من مشکلی پیش میاد؟ خیلی واجبه لطفا سریع جواب بدین. سال پیش دانشگاهی هستم. با تشکر.

  Reply
  • بهمن ۴, ۱۳۹۶ at ۷:۰۷ ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   هیچ مشکلی ذر ثبت نام وجود نخواهد داشت . نگران نباشید.

   Reply
 • بهمن ۵, ۱۳۹۶ at ۵:۳۴ ق.ظ
  Permalink

  سلام و خسته نباشید..استعلام از بهزیستی برای کنکور۹۷ تا کی وقت هست؟؟و شرایطش چطوریه؟و اینکه چقدر تاثیر داره در نتیجه و رتبه ی کنکور؟؟

  Reply
  • بهمن ۸, ۱۳۹۶ at ۱۲:۳۵ ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   تا پایان مهلت ثبت نام کنکور وقت دارید
   به ميزان ۵% ظرفيت موجود

   Reply
 • بهمن ۵, ۱۳۹۶ at ۷:۱۵ ق.ظ
  Permalink

  سلام
  دانش آموزان پایه یازدهم که نظام جدید هستند،میتوانند در کنکور ۹۷ شرکت نمایند؟

  Reply
  • بهمن ۸, ۱۳۹۶ at ۱۲:۲۸ ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   نه متاسفانه

   Reply
 • بهمن ۵, ۱۳۹۶ at ۳:۴۱ ب.ظ
  Permalink

  سلام
  من محل تولدم تهرانه ولی شناسنامه صادره از کرجه
  کدبخش تولد رو توی فرم ثبت نام کنکور چی باید بزنم؟
  اگه میشه سریع جواب بدید ممنون

  Reply
  • بهمن ۸, ۱۳۹۶ at ۱۲:۲۷ ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   کد تهران (۱۶) را وارد نمایید.
   کدام منطقه از تهران هستید شما؟

   Reply
 • بهمن ۵, ۱۳۹۶ at ۴:۱۷ ب.ظ
  Permalink

  سلام ببخشید من الان دانشجویی ارشد روزانه هستم و کارشناسیمم روزانه خوندم و شهریورماه ارشدمو تموم میکنم میخواستم کنکور شرکت کنم برای دانشگاه ازاد بنظرتون میتونم ؟؟

  Reply
  • بهمن ۸, ۱۳۹۶ at ۱۲:۲۰ ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   بله میتونید

   Reply
 • بهمن ۶, ۱۳۹۶ at ۷:۳۳ ق.ظ
  Permalink

  با سلام بنده کاردانی الکترونیک رو ۱۵ سال پیش در روزانه دولتی گرفتم در صورت قبول شدن در کنکور کارشناسی پیوسته واحدهای کاردانی ام که حدود ۸۰ واحد میباشد رو ازم قبول میکنن

  Reply
 • بهمن ۶, ۱۳۹۶ at ۱:۳۷ ب.ظ
  Permalink

  سلام من دانشجو دانشگاه پیام نور هستم امسال میخواهم کنکور بدهم ولی نمیدونم کد نظام وظیفم چند هست اگه راهنمایی بفرمایین ممنون میشم

  Reply
  • بهمن ۸, ۱۳۹۶ at ۱۲:۰۵ ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   کد ۳

   Reply
 • بهمن ۶, ۱۳۹۶ at ۵:۲۵ ب.ظ
  Permalink

  سلام و عرض ادب.
  سوالی ذهنمو مشعول کرده!
  کارت اعتباری که مسئول کافی نت برای من خریده به اسم یکی دیگس. اصلا نمیدونم که ثبت نام شدم یا نه؟!
  اما کد پیگیری ثبت نام و شماره پرونده برام اومده و مشخصاتم درسته. در ضمن کارت اعتباری اصلی به نام خودم نیست اما کارت علاقه مندی به پیام نور به نام خودمه. به نطرتون باید پیگیری کنم یا ثبت نامم مشکلی نداره؟؟
  پیشاپیش سپاسگزارم.

  Reply
  • بهمن ۸, ۱۳۹۶ at ۱۲:۰۴ ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   نه مشکلی پیش نمیاد .

   Reply
 • بهمن ۷, ۱۳۹۶ at ۶:۰۰ ب.ظ
  Permalink

  با سلام من منطقه ۱ناحیه ۱ درس خوندم برای (قسمت:کد بخش اخذ مدرک سال دوم و سوم پیش رو باید تهران_تهران_مرکزی رو انتخاب کنم یا تهران_شمیرانات_ تجریش رو انتخاب کنم؟؟؟)
  کد شمیرانات تجریش میشه ۱۶۲۰
  کد تهران تهران مرکزی میشه ۱۶۰۷
  لطفا جواب بدهید.

  Reply
  • بهمن ۸, ۱۳۹۶ at ۱۱:۴۷ ق.ظ
   Permalink

   با سلام
   کد شمیرانات تجریش میشه ۱۶۲۰ را وارد نمایید.

   Reply
 • بهمن ۷, ۱۳۹۶ at ۶:۳۸ ب.ظ
  Permalink

  ممنون که وقت میزارین و جواب میدین
  خانوم بنده دیپلم راضی گرفت ولی نرفت پیش دانشگاهی بخونه ازین رو رفت رشته معماری دانشگاه علمی کاربردی و سال دیگه مدرک فوق دیپلم میگیره . میخواد کنکور شرکت کنه حالا نمیدونیم تو کنکور سراسری باید شرکت کنه یا نه کنکورش زمان بندی جدا داره . اگه کمک کنید ممنون میشم

  Reply
  • بهمن ۸, ۱۳۹۶ at ۱۱:۳۹ ق.ظ
   Permalink

   با سلام
   اگه مدرک کاردانی داوطلب تا تاریخ ۳۱/۶/۹۷ اخذ شود ، بله می تونن در کنکور ۹۷ ثبت نام کنن و مشکلی پیش نمی آید.

   Reply
 • بهمن ۸, ۱۳۹۶ at ۴:۲۴ ق.ظ
  Permalink

  سلام من دانشجوی ترم ۵ پیام نور هستم
  میخاستم ۹۷ کنکور بدم
  درصورتی قبولی من در رشته های روزانه
  ایا میتونم درکنارش ۳ ترم باقی مونده پیام نورمو بخونم؟

  Reply
  • بهمن ۸, ۱۳۹۶ at ۱۱:۲۵ ق.ظ
   Permalink

   با سلام
   نه متاسفانه این امکان برای شما فراهم نیست. باید از دانشگاه پیام نور انصراف دهید سپس در دانشگاه روزانه ثبت نام کنید.

   Reply
 • بهمن ۸, ۱۳۹۶ at ۷:۳۴ ق.ظ
  Permalink

  سلام من متولد ۲۷اسفند ۷۶هستم و تا اسفند ماه امسال معافیت دارم دانشگاه آزاد ثبت نام کردم مس خوام بدونم کد نظام وظیفه من شماره۶یا ۳هست من سال ۹۵فارق التحصیل شدم ۲بار هم کنکور دادم

  Reply
 • بهمن ۸, ۱۳۹۶ at ۱۰:۲۳ ق.ظ
  Permalink

  من می خوام کنکور شرکت کنم تازه دانشگاه آزاد هم ثبت نام کردم

  Reply
  • بهمن ۸, ۱۳۹۶ at ۱۱:۲۲ ق.ظ
   Permalink

   با سلام در صورتی که مشکل نظام وظیفه ندارید کد ۳ را وارد کنید.

   Reply
 • بهمن ۸, ۱۳۹۶ at ۱۱:۲۹ ق.ظ
  Permalink

  سلام من فارق التحصیل دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی هستم برای ارشد هم شرکت کردم .میتونم اینم شرکت کنم؟فعلا مدرک دانشگاهیم صادرنشده

  Reply
  • بهمن ۹, ۱۳۹۶ at ۱۲:۱۶ ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   بله می توانید در کنکور ثبت نام نمایید

   Reply
 • بهمن ۱۰, ۱۳۹۶ at ۱۱:۰۳ ق.ظ
  Permalink

  سلام خسته نباشید,بنده فامیلی خودراتغیییردادم ولی این تغییردراموزش وپرورش اعمال نشده ومدرک پیش دانشگاهی خودراسال۹۰گرفتم وتغییرفامیلم امسال بوده براکنکورثبت نام کردم ولی فقط بافامیل قدیمم امکان پذیربودمیخواستم بدونم هنگام شرکت درازمون مشکلی پیش نمیاد؟باسپاس فراوان

  Reply
  • بهمن ۱۰, ۱۳۹۶ at ۱۱:۵۳ ق.ظ
   Permalink

   با سلام
   نه مشکلی پیش نمی آید نگران نباشید.

   Reply
 • بهمن ۱۰, ۱۳۹۶ at ۸:۴۵ ب.ظ
  Permalink

  سلام وقت بخیر من کاردانی حسابداری بازرگانی دارم میخواهم در کنکور سراسری برای دانشگاه پلیس شرکت کنم و بعدش هم من زمان تحصیل دیپلم حسابداری دارم آیا نیاز پیش دانشگاهی هستش؟ بعد چه زمانی من باید ثبت نام کنم؟

  Reply
  • بهمن ۱۱, ۱۳۹۶ at ۱۰:۵۴ ق.ظ
   Permalink

   با سلام
   شما می توانید با مدرک کاردانیتان در کنکور ثبت نام نمایید و امروز آخرین مهلت ثبت نام می باشد.
   در ضمن شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان به آیدی تلگرام suportutiran@ مراجعه نمایید .
   موفق و پیروز باشید – واحد پشتیبانی کنکور یوتیران

   Reply
 • بهمن ۱۱, ۱۳۹۶ at ۶:۱۵ ق.ظ
  Permalink

  سلام من پارسال در كنكور ثبت نام كردم و موقع ثبت نام يك برگه كوچيك بهم دادن كه شماره سريال و كد پيگيري داشت اما امسال اون برگه رو دريافت نكردم ولي بعد از ثبت نام كد پيگيري و شماره پرونده برام اس ام اس شد اما شماره سريالو ندارم . ميخوام بدونم مشكلي برام پيش نمياد ممنونم

  Reply
  • بهمن ۱۱, ۱۳۹۶ at ۱۰:۵۶ ق.ظ
   Permalink

   با سلام
   نه موردی نیست نگران نباشید

   Reply
 • بهمن ۱۱, ۱۳۹۶ at ۲:۱۴ ب.ظ
  Permalink

  سلام من ثبت نام کردم برا کنکور سراسری۹۷میخام اطلاعات مو ویرایش کنم ولی بعداز وارد کردن شمار پرونده و کد پیگیری ثبت نام میاد خطای رخ داد چکار کنم؟

  Reply
  • بهمن ۱۱, ۱۳۹۶ at ۵:۰۳ ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   مطمئنید اطلاعاتتون را دقیق وارد کرده اید ؟
   شاید بخاطر ترافیک سنگین سایت سازمان سنجشه که این اخطارو میده.
   ولی اشکال نداره . نگران نباشید بعدا هم می توانید اطلاعاتتوت را ویرایش کنید.

   Reply
 • بهمن ۱۱, ۱۳۹۶ at ۲:۱۶ ب.ظ
  Permalink

  لطفا جواب بدین

  Reply
 • بهمن ۱۳, ۱۳۹۶ at ۸:۴۲ ب.ظ
  Permalink

  سلام
  من نتونستم كنكور ثبت نام كنم آيا دوباره تو اسفند ماه ثبت نام انجام ميشه؟خيلي ناراحتم?

  Reply
  • بهمن ۱۳, ۱۳۹۶ at ۹:۴۵ ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   هر ساله سازمان سنجش زمانی را برای ثبت نام جا ماندگان کنکور اختصاص می دهد تا بتوانند در کنکور ثبت نام کنند .
   امسال نیز به احتمال زیاد ای روند ادامه داشته باشد.

   Reply
 • بهمن ۲۸, ۱۳۹۶ at ۱۰:۲۲ ب.ظ
  Permalink

  سلام من متاسفانه نتوانستم کنکور تجربی تو بهمن ماه ثبت نام کنم ایا اسفند ماه امکان تمدید مجدد دارد ؟ سالهای قبل این شرایط اجرا شده ؟

  Reply
  • بهمن ۲۹, ۱۳۹۶ at ۱۲:۲۳ ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   زمان ثبت نام مجدد کنکور سراسری ۹۷ ۱۳ الی ۱۶ اسفند می باشد.
   جهت مشاهده جزئیات کامل مربوط به خبر ثبت نام مجدد کنکور ۹۷ اینجا کلیک کنید.

   Reply
 • بهمن ۲۸, ۱۳۹۶ at ۱۰:۲۴ ب.ظ
  Permalink

  سلام من متاسفانه نتوانستم کنکور تجربی تو بهمن ماه ثبت نام کنم ایا اسفند ماه امکان تمدید مجدد دارد ؟ سالهای قبل این شرایط اجرا شده ؟ از کجا باید فهمید اگه باز اسفند ماه تمدید کردن ؟ ممنون میشم جواب بدین

  Reply
  • بهمن ۲۹, ۱۳۹۶ at ۱۲:۲۵ ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   زمان ثبت نام مجدد کنکور سراسری ۹۷ ۱۳ الی ۱۶ اسفند می باشد.
   جهت مشاهده جزئیات کامل مربوط به خبر ثبت نام مجدد کنکور ۹۷ اینجا کلیک کنید.

   Reply
 • فروردین ۵, ۱۳۹۷ at ۱۰:۱۷ ق.ظ
  Permalink

  سلام
  من کنکور رو ثبت نام کردم
  چطور میتونم رشته رو عوض کنم؟
  آیا مجددا فرصتی هست؟

  Reply
  • فروردین ۵, ۱۳۹۷ at ۲:۱۴ ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   متاسفانه مهلت ثبت نام مجدد و ویرایش اطلاعات کنکور به اتمام رسیده است.

   Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *