021-28422910
info@utiran.com
  • آزمون آنلاین زیست شناسی

بیش از ۱۰ هزار نفر در کنکور ارشد انتخاب رشته کردند

بیش از ۱۰ هزار نفر در کنکور ارشد انتخاب رشته کردند

تهران (پانا) – مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از انتخاب رشته تعداد ۱۰ هزار و ۶۴۰ داوطلب آزمون کارشناسی ارشد تا ساعت ۸ صبح امروز خبر داد و گفت مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۷ روز شنبه ۱۹ خردادماه به پایان می‌رسد.

حسین توکلی در گفت‌وگو با پانا گفت: مهلت انتخاب رشته پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۷ از ساعت ۲۰ روز گذشته ۱۲ خردادماه از طریق سایت سازمان سنجش آغاز شد و این مهلت یک هفته ادامه دارد.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: آن‌دسته از داوطلبانی که بر اساس کارنامه اعلام نتیجه آزمون کارشناسی ارشد ۹۷، مجاز به انتخاب رشته در آزمون شده‌اند، ضرورت دارد بر اساس مفاد اطلاعیه‌ای که همزمان با انتشار کارنامه روز ۹ خرداد منتشر شده است، در زمان مقرر نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

به گفته توکلی، ظرفیت پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد ۱۵۴ هزار و ۳۸۳ داوطلب است که این آمار بدون در نظر گرفتن ظرفیت پذیرش در دانشگاه آزاد لحاظ شده است.

وی خاطرنشان کرد: تعداد ۵۷۵ هزار و ۶ داوطلب در این آزمون شرکت کردند که از این تعداد ۵۷۳ هزار و ۹۴۹ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند که زنان با آمار ۲۸۷ هزار و ۴۲۱ داوطلب بیشترین مجازین این آزمون هستند.

بیش از ۱۰ هزار نفر در کنکور ارشد انتخاب رشته کردند

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *