021-28422910
info@utiran.com
  • نمونه سوالات مدارس

بورسیه تحصیل در کشور اسپانیا

تحصیل در اسپانیا

کشور اسپانیا با توجه به عضو شنگن بودن گزینه ی بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل می باشد و افراد زیادی به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی در کشور اسپانیا هستند که به این عزیزان توصیه می نماییم اطلاعات کامل در این زمینه را ابتدا به دست آورده سپس تصمیم به تحصیل در اسپانیا بگیرند.

بورسیه تحصیل در کشور اسپانیا

شرایط تحصیل در اسپانیا

۱- متقاضیانی که مدرک لیسانس  یا ارشد خود را از دانشگاه هایی که مورد تائید وزارت علوم یا دانشگاه آزاد میباشند،  اخذ  نموده اند میتوانند جهت مقطع بالاتر  از دانشگاه های معتبر اسپانیا اقدام نمایند .

۲- شهریه دوره های ارشد در اسپانیا بین ۲تا ۴هزار یورو در سال میباشد و زبان تدریس در این مقطع ، انگلیسی یا اسپانیائی یا دوگانه ( انگلیسی – اسپانیائی ) میباشد .

۳- شهریه دوره دکترا در اسپانیا تقریبا رایگان میباشد ( حداکثر سالیانه حدود ۷۰۰یورو ) و زبان تدریس در اغلب دانشگاه های این کشور در این مقطع به زبان انگلیسی میباشد.

۴- متقاضیانی که نمره زبان اسپانیائی یا انگلیسی را نتوانند ارائه دهند معمولا یک ترم  به عنوان پیش نیاز باید زبان اسپانیائی را در دانشگاه با شهریه حدود ۲۰۰۰یورو بگذرانند.

۵- هزینه یک سال زندگی دانشجوئی  در شهرهای اسپانیا حدودا بین ۶۵۰۰تا ۸۵۰۰ یورو میباشد که این هزینه از دیگر کشورهای اروپای  غربی کمتر میباشد.

۶- امکان اخذ بورس با توجه به شرایط اقتصادی اتحادیه اروپا چندان گسترده نمیباشد اما برای متقاضیانی که مقالات بین المللی ، شرکت در کنفرانسهای بین المللی ، نمره زبان و سابقه کار مرتبط در کنار معدل مناسب میباشند امکان اخذ کمک هزینه تحصیلی در مقطع دکترا میباشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور اسپانیا عمدتا به زبان اسپانیایی می باشد و هزینه های تحصیل تقریبا بین ۲ الی ۵ هزار یورو می باشد که مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در اسپانیا بین ۳ الی ۴ سال می باشد.

امکان دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی در اسپانیا عملا خیلی پایین است و به ندرت به دانشجویان خاص بورسیه تحصیلی اعطا خواهد شد ، پس اگر به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی در اسپانیا هستید باید این نکته را در نظر بگیرید که شانس شما متقاضیان عزیز برای دریافت بورسیه تحصیلی بسیار اندک است.

اما بین ۱۰ الی ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار قانونی به صورت پارت تایم وجود دارد که با اخذ کار دانشجویی در این مقطع می توانید تا حدودی هزینه های زندگی خود را تامین نمایید.

بورسیه تحصیل در کشور اسپانیا

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دراسپانیا هزینه های مناسبی دارد و تقریبا سالی بین ۴ الی ۶ هزار یور هزینه دارد و مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا در دوره های یک ساله و یک سال و نیم و همینطور دو ساله برگزار میگردد.

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد حق ۲۰ الی ۳۰ ساعت کار در هفته را دارند و با توجه به قوانین این کشور دانشجویان در مقطع کارشناسی ساده تر می توانند جویای کار دانشجویی نسبت به دانشجویان مقطع کارشناسی باشند و امکان پیدا کردن شغل دانشجویی برای آنها ساده تر است.

باید این نکته را مد نظر قرار داد که امکان اخذ و دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد همانند مقطع کارشناسی پایین است و تنها دانشجویان این مقطع حق کار دانشجویی دارند که می توانند در دانشگاه خود مشغول به کار شوند اما اگر دانشجویان در کشور اسپانیا دوره کارشناسی را بگذارنند راحتتر میتوانند در مقطع دکترا بورسیه تحصیلی به دست آورند.

زبان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد عمدتا انگلیسی است اما در برخی از رشته ها زبان تحصیل اسپانیایی می باشد و در هر شهری ، شهرداری آن شهر برای دانشجویان کلاس های آموزش زبان اسپانیایی به صورت رایگان برگزار می نماید و دانشجویان می توانند علاوه بر کلاس های رایگان آموزش زبان اسپانیایی که در دانشگاه برگزار می گردند از این موسسات نیز به صورت رایگان استفاده نمایند .

بورسیه تحصیل در کشور اسپانیا

تحصیل در مقطع دکترا

تحصیل در مقطع دکترا در کشور اسپانیا عملا رایگان محسوب میگردد چراکه نهایتا هزینه دانشگاه ها در مقطع دکترا بین ۲۰۰ الی ۷۰۰ یورو می باشد ، مقطع دکترا در اسپانیا به زیان انگلیسی می باشد و دانشجویان می توانند در این مقطع با خود همراه نیز ببرند و همراه آنها نیز میتوانند هم ادامه تحصیل داشته باشند و هم حق کار به صورت پاره وقت داشته باشند.

اما لازمه پذیرش در مقطه دکترا داشتن سوپروایزر می باشد که موسسه حقوقی و مهاجرتی ملک پور و دفاتر همکار دکتر ملک پور با تجربه کافی و کارگزاران حقوقی در اسپانیا میتوانند در پیدا نمودن سوپروایزر شما متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا در اسپانیا را یاری رسانند.

امکان دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا در کشور اسپانیا وجود دارد و دانشجویان می توانند با رزومه ای قوی در این مقطع از بورسیه تحصیلی بهره مند گردند، رزومه ای که باعث میشود دانشجویان در این مقطع بورسیه دریافت کنند عبارت است از:

– تحصیل در دانشگاه های معتبر در مقاطع پایین تر 

– داشتن معدل مناسب و بالای ۱۶ 

– داشتن مدرک زبان IELTS

– داشتن مقالات بین المللی در سطح ISI

– شرکت در سمینار های مختلف

– و همین طور رزومه معتبر کاری در زمینه تحصیل شرایط را برای دریافت بورسیه تحصیلی سهل تر می نماید.

دانشجویان در مقطع دکترا میتوانند در هفته بین ۲۰ الی ۳۰ ساعت کار دانشجویی داشته باشند و یا اگر رزومه ی قوی ارائه دهند میتوانند ماهیانه با توجه به نظر استاد راهنمای خود در حدود ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو حقوق ماهیانه دریافت نمایند که این مبلغ حقوق باعث شده است که متقاضیان بسیاری در صدد اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا در کشور اسپانیا برآیند.

منابع: malekpour.ir

        raimand.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *