021-28422910
info@utiran.com
  • آزمون آنلاین زیست شناسی

بورسیه تحصیل در کره جنوبی | شرایط و مدارک لازم

تحصیل در کره جنوبی

سالانه تعداد بسیار زیادی از افراد علاقه مند به تحصیل در کره جنوبی هستند و خواهان تحصیل در رشته ها و دانشگاه های این کشور می باشند. بورسیه تحصیل در کره جنوبی | شرایط و مدارک لازم

۳۳ دانشگاه از دانشگاه های کره جنوبی مورد تایید وزارت علوم ایران هستند, که از این تعداد ۶ دانشگاه در رده ممتاز، ۱۶ دانشگاه در ردیف دانشگاه های خوب و ۱۱ دانشگاه جزء دانشگاه های متوسط کره جنوبی هستند.

راهنمای تحصیل در کره جنوبی

از دلایلی که موجب علاقه مندی متقاضیان به تحصیل در کره جنوبی شده است صنعتی بودن این کشور و همچنین بالا بودن میزان رفاه و امکانات اجتماعی  می باشد. پایتخت کره جنوبی ، سئول ، یکی از وسیعترین شهرها با جمعیتی بالغ بر ۱۰ میلیون نفر می باشد.

زبان رسمی این کشور، کره ای است اما زبان انگلیسی در سطح وسیعی در مدارس بکار گرفته می شود. همچنین زبان ژاپنی نیز در این کشور رایج است. مردم کره جنوبی شامل ۹/۹۹ کره ای و۱/۰ در صد چینی می باشند.

بورسیه تحصیل در کره جنوبی

بورسیه تحصیل در کره جنوبی | شرایط و مدارک لازم

آب و هوای کره جنوبی

آب و هوا در سئول سرد و معتدل است. تابستانها باران زیاد می بارد در حالی که در زمستان میزان آن کم است. این منطقه به وسیله  Köppen and Geiger به Dwa طبقه بندی شده است میانگین دما در در سئول برابر است با ۱۱.۹ سانتی گراد.

در سال میانگین میزان بارش به ۱۳۷۳ میلی متر میرسد. خشک ترین ماه  سال در کره جنوبی، ژانویه است. بارش در ژانویه به میزان ۲۱میلی متر است و بیشترین میزان بارش با میانگین ۳۸۵ میلی متر در جولای رخ می دهد.

آگوست با متوسط دمای ۲۵.۹ درجه سانتی گراد گرم ترین ماه سال است. ژانویه سردترین ماه است که میانگین دمای آن -۳.۷ درجه سانتی گراد است.

بورسیه تحصیل در کره جنوبی | شرایط و مدارک لازم

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کره جنوبی

همانطور که می دانید یکی از مهمترین شرایط تحصیل در کره جنوبی مورد تایید بودن دانشگاه های آن توسط وزارت علوم کشور است و از رو می توان گفت, ۳۳ دانشگاه از دانشگاه های کره جنوبی مورد تایید وزارت علوم ایران هستند که از این تعداد ۶ دانشگاه در رده ممتاز قرار گرفته اند که در جدول زیر قید شده اند.

دانشگاه های ممتاز کره جنوبی

 Pohang University of Science And Technology (POSTECH) Korea University KAIST – Korea Advanced Institute of Science & Technology
 Yonsei University Sungkyunkwan University  Seoul National University

بورسیه تحصیل در کره جنوبی

اقتصاد کره جنوبی

کره جنوبی دومین رشد سریع اقتصادی دنیا در چهار دهه اخیر را دارا می‌باشد. اقتصاد این کشور، چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا و سیزدهمین در دنیاست. همانند آلمان غربی و ژاپن، صنعتی‌سازی سریع از دهه ۱۹۶۰، کره جنوبی را به یکی از بزرگترین کشورهای صادرکننده در جهان تبدیل کرد.

این کشور، هفتمین شریک بزرگ تجاری آمریکاست. کره جنوبی دومین میزان ذخایر را در میان کشورهای توسعه‌یافته داراست و همچنین ششمین ذخایر ارزهای خارجی را در جهان داراست.

با وجود دارا بودن وضعیت توسعه‌یافته، کره جنوبی حرکت خود را به سوی رشد اقتصادی سریع، همراه با بیشترین میزان تولید ناخالص ملی، صادرات و تولیدات صنعتی در جهان توسعه‌یافته ادامه می‌دهد. کره جنوبی به‌واسطه شرکت‌های چندملیتی با فناوری پیشرفته، مانند سامسونگ, هیوندای, کیا و LG هفتمین صادرکننده بزرگ جهان است.

بورسیه تحصیل در کره جنوبی

بورسیه تحصیل در کره جنوبی | شرایط و مدارک لازم

کارشناسی در کره جنوبی

طول دوره لیسانس در کره جنوبی چهار سال طول است و زبان تدریس در دانشگاههای کره جنوبی  انگلیسی می باشد. زمان شروغ اخذ پذیرش تحصیلی کره جنوبی  در اسفند و شهریور ماه (مارچ و سپتامبر) میباشد.

خوابگاه در دانشگاههای کره جنوبی میباشد. حداقل معدل برای پذیرش لیسانس کره جنوبی ۱۲ میباشد. امکان کارقانونی دانشجویی هفته ای ۲۰ ساعت میباشد.

تحصیل در کره ی جنوبی مستلزم مدرک تافل یا ایلتس و یا مدرک زبان کره ای میباشد. داشتن حداقل آیلتس ۶.۵ برای اخذ پذیرش این دوره لازم است. شرایط بورسیه تحصیلی در کره جنوبی به شرایط دانشگاه و دانشجو بستگی دارد.

کارشناسی ارشد در کره جنوبی

طول دوره فوق لیسانس در کره جنوبی دو تا سه سال طول میکشد. زبان تدریس در دانشگاههای کره جنوبی انگلیسی میباشد. خوابگاه در داخل دانشگاههای کره جنوبی میباشد. شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی در کره جنوبی گاهی اوقات امکان دریافت بورس وجود دارد.

حداقل معدل برای پذیرش فوق لیسانس کره جنوبی ۱۲ میباشد. امکان کارقانونی دانشجویی هفته ای ۲۰ ساعت میباشد. ادامه تحصیل در کره جنوبی مستلزم مدرک تافل یا آیلتس و یا مدرک زبان کره ای میباشد. داشتن حداقل آیلتس ۶.۵ برای اخذ پذیرش این دوره لازم است.

دکترا در کره جنوبی

طول دوره دکتری در کره جنوبی سه تا چهار سال می باشد. زبان تدریس در کره جنوبی انگلیسی بوده و امکان بورسیه تحصیلی وجود دارد. دانشگاه های کره جنوبی همه رشته های موجود را ارائه می دهند و محدودیتی از لحاظ انتخاب رشته برای دانشجویان خارجی وجود ندارد.

برای دانشجویانی که سوابق تحصیلی مناسبی دارند میتوانند برای اخذ بورسیه  تحصیل دکترا در کره جنوبی اقدام نمایند

بورسیه های تحصیلی برای ادامه تحصیل دکترا در کره جنوبی  شامل دو بخش میشوند؛

۱- بورسیه هایی که دولت کره جنوبی به دانشجویان خارجی اعطا میکند.

۲- بورسیه هایی که دانشگاه ها راساً به دانشجویان خارجی اعطا می نمایند.

بورسیه تحصیل در کره جنوبی | شرایط و مدارک لازم

هزینه تحصیل در کره جنوبی

هزینه تحصیل در دانشگاه های کره جنوبی بر اساس اینکه در یک دانشگاه دولتی یا خصوصی تحصیل خواهید کرد متفاوت خواهد بود. هزینه تحصیل در دوره کارشناسی در دانشگاه های دولتی کره جنوبی در رشته های علوم انسانی بسته به دانشگاه بین ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار در سال، رشته های فنی و مهندسی سالانه بین ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار و علوم پزشکی بین ۹۰۰۰ تا ۹۵۰۰ دلار در سال می باشد.

برای دوره های کارشناسی ارشد و دکترا رشته های علوم انسانی بین ۵۰۰۰ دلار تا ۶۰۰۰ دلار، رشته های فنی و مهندسی بین ۶۰۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار در سال و رشته دهای علوم پزشکی ۸۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ دلار در سال خواهد بود.

بورسیه تحصیل در کره جنوبی

بورسیه تحصیل در کره جنوبی | شرایط و مدارک لازم

هزینه زندگی در کره جنوبی

اغلب دانشگاه های کره جنوبی برای دانشجویان خارجی خوابگاه های دانشجویی با تمام امکانات در نظر گرفته اند که البته اقامت در خوابگاه های دانشجویی بسیار مقرون به صرفه می باشد.

دانشجویانی که اقامت در خوابگاه های دانشجویی را انتخاب می کنند موظف به پرداخت مبلغی حدود ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در هر ترم می باشند که این مبلغ با توجه به تعداد افرادی که در خوابگاه اقامت دارند، تجهیزات، غذا و … متغیر می باشد.

دانشجویان نیز می توانند به صورت شخصی منزلی را اجاره کنند که اجاره بهای منزل از ۷۵۰ تا ۱۸۰۰۰ دلار در هر ماه می باشد که این مبلغ نیز با توجه به تجهیزات، منطقه، تعداد اتاق و… متفاوت می باشد.

هزینه استفاده از اینترنت پرسرعت در کره جنوبی در هر ماه حدود ۳۰ دلار می باشد. هزینه خوراک نیز حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ دلار در ماه می باشد.

مطالب مرتبط

One thought on “بورسیه تحصیل در کره جنوبی | شرایط و مدارک لازم

  • اردیبهشت ۶, ۱۳۹۷ at ۱۱:۲۱ ق.ظ
    Permalink

    خوب

    Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *