021-28422910
info@utiran.com
  • آزمون آنلاین زیست شناسی

برگزاری آزمون سلامت روان برای دانش آموزان پایه هفتم و هشتم

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش از برگزاری آزمون سلامت روان برای دانش آموزان پایه هفتم و هشتم خبر داد.

سنجش سلامت روان دانش‌آموزان

مسعود شکوهی مدیرکل امور تربیتی و مشاوره در نشست خبری امروز معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: در سال های گذشته برای دانش آموزان دختر آزمون سلامت روان داشتیم و امسال برای تمام دانش آموزان پایه هفتم و هشتم آزمون سلامت روان برگزار می‌شود و مورد تحلیل قرار می‌گیرد و امسال این تحلیل ها مدرسه ای است و مدیر و مشاور مدره تحلیل ها را در اختیار دارند تا برای بهداشت روان دانش آموزان برنامه ریزی کنند.

وی افزود: برگزاری آزمون سلامت روان کمک بسیاری به مدارس است و حتی در بحث اختلال‌های یادگیری نیز تاثیر دارد و اگر نیاز بود دانش آموزانی را که به خدمات بیشتری نیاز دارند به مراکز مشاوره معرفی کنیم.

شکوهی ادامه داد: آزمون سلامت روان ۳۱۰ سوال دارد که ۲۳ زمینه را بررسی می‌کند وبه نوعی آزمون غربالگری است و در گذشته شناسایی می شدند اما ارجاع انجام نمی شد. ( جهت دریافت فایل سوالات معرفی آزمون سلامت ،روش های مقابله با استرس ،طرح ریزی تحصیلی و شغلی ،علایم و نشانه های افکار ،مسایل و مشکلات ،نگرش به مدرسه ،اوقات فراغت ،حمایت ، خانواده ،رفتار ، عواطف و هیجان ، نشاط و وضعیت اقتصادی و مالی خانواده کلیک کنید )

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: طرح تشکیل تیم‌های مداخله در بحران‌های روانی و اجتماعی دانش‌آموزان را تهیه کردیم تا بعد از تصویب در تمام مناطق کشور اجرا شود و هر تیم شامل روانشناس, روان سنج, مددکار و مشاور تربیتی است و خودروی مجهز با تماس مدیر مدرسه به مدرسه مراجعه می‌کند تا مشکل دانش‌آموز بررسی شود.

در این باره کاظمی معاون پرورسی و فرهنگی، عنوان کرد: در حوزه آسیب‌های اجتماعی دو اقوام پیشگیری و مشاوره را انجام می‌دهیم که مسئولیت اصلی پیشگیری بر عهده معاونت تربیت بدنی و سلامت است که ما می‌توانیم اطلاعات خوبی را به آنها ارائه دهیم.

وی افزود: در استان خراسان رضوی در جایی که احساس کردیم وضعیت آسیب‌پذیری دانش‌آموزان بالاتر است کلینیک‌های کنترل خشم را ایجاد کردیم.

منبع : تسنیم

جهت آگاهی از آخرین اخبار و اطلاعیه های رسمی مدارس کلیک کنید

7 thoughts on “برگزاری آزمون سلامت روان برای دانش آموزان پایه هفتم و هشتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *