021-28422910
info@utiran.com
  • آزمون آنلاین زیست شناسی

ایجاد بازارچه های کسب و کار برای دانش آموزان

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از ایجاد بازارچه های کسب و کار دانش آموزی با مشارکت دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران خبر داد و گفت: به منظور تحقق اشتغال، اقتصاد مقاومتی و کارآفرین پروری این بازارچه ها برای دانش آموزان تشکیل خواهد شد.

تاسیس بازارچه های کسب و کار برای دانش آموزان

مهندس زرافشان از ایجاد بازارچه های کسب و کار دانش آموزی با مشارکت دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران خبر داد و گفت: به منظور تحقق اشتغال، اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی این بازارچه ها دایر خواهد شد و آموزش های کارگاهی به مربیان و دانش آموزان ارائه می شود.

علاوه بر این بازارچه ها اتاق های کارآفرینی نیز در هنرستان ها برقرار خواهد بود که ما دستورالعمل هایی را برای ارائه، عرضه و تجاری سازی تولیدات دانش آموزان ابلاغ کرده ایم.

وی با بیان اینکه برنامه هایی را در جهت عملیاتی کردن سند راهبردی کشور در امور نخبگان در دست داریم، یادآور شد: بر اساس سند راهبردی وظایفی برای وزارت آموزش و پرورش تعیین شده است که ما تلاش می کنیم بحث تنوع بخشی استعداد و هوش را برای دانش آموزان نخبه اجرا کنیم.

طی ۴ سال اخیر ما به دنبال توسعه کمی و کیفی پژوهش در بین دانش آموزان بودیم که در این زمینه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز همکاری های خوبی داشته ایم که این همکاری ها منجربه ارتقاء جشنواره ها، مسابقات علمی و مهارتی شده است. ما به دنبال آن هستیم که بتوانیم هوش های متنوع به رسمیت بشناسیم و بتوانیم زمینه توسعه آن را فراهم کنیم.

منبع : معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش

جهت آگاهی از آخرین اخبار و اطلاعیه های رسمی مدارس کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *