021-28422910
info@utiran.com
  • آزمون آنلاین زیست شناسی

اما و اگرهای کنکور هنرستانی‌ها در سال آینده

محسن حسینی مقدم مدیرکل دفتر آموزش فنی و حرفه‌ای درباره حذف کنکور برای هنرجویان فنی و حرفه‌ای در سال ۹۷ اظهار کرد: طبق تفاهم‌نامه‌ای که با وزارت علوم داشتیم، درخواست ما کاردانی پیوسته برای هنرجویان هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای است، بنابراین هنرجویان بعد از اتمام هنرستان باید به طور پیوسته وارد دانشگاه شوند.

وی ادامه داد: با توجه به تغییر نظام آموزشی، هنرجویان فنی و حرفه‌ای پس از اخذ مدرک می‌توانند در کنکور سراسری هم شرکت کرده یا از طریق دانشگاه فنی و حرفه‌ای به تحصیل بپردازند و با توجه به اینکه تقاضا در برخی رشته‌ها مانند گرافیک، برق، کامپیوتر و رشته هایی از این قبیل بالاست نیاز به آزمون داریم تا از بین داوطلبان تعدادی برگزیده شوند؛ برهمین اساس باید ظرفیت‌ها و شرایط دانشگاه فنی و حرفه‌ای ارزیابی شود.

ظرفیت های دانشگاه های فنی و حرفه ای ارزیابی می شوند

حسینی‌مقدم تصریح کرد: سال گذشته شاهد بودیم تا برخی از رشته‌های فنی و حرفه‌ای بدون آزمون برگزار شد اما برای رشته‌های پرطرفدار آزمون وجود داشت، برهمین اساس امسال هم باید در ابتدا ظرفیت‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای ارزیابی شود تا ببینیم سال آینده چه برنامه‌ریزی برای  رشته های پرطرفدار داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه سیاست ما اجرای کاردانی پیوسته برای هنرجویان است، گفت: وزارت علوم هم موظف به اجرای کاردانی پیوسته است، اما محدودیت ظرفیت در برخی رشته ها  وزارت علوم را  ناگزیر به برگزاری کنکور می کند.

مدیرکل دفتر آموزش فنی و حرفه‌ای آموزش و پرورش گفت: در حال بررسی ظرفیت‌های دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای هستیم و طی یکی دو هفته آینده جلساتی را با روسای دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای برگزار خواهیم کرد تا برای برگزاری یا حذف کنکور سال آینده تصمیم قطعی را اتخاذ کنیم.

منبع : باشگاه خبرنگاران

جهت آگاهی از آخرین اخبار و اطلاعیه های رسمی مدارس و آموزش و پرورش کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *