021-28422910
info@utiran.com

افزایش ۴۰ درصدی پذیرش دانشجویان استعداد درخشان دانشگاه تهران

سیدحسین حسینی معاون آموزشی دانشگاه تهران با بیان اینکه ظرفیت این دانشگاه حدود ۱۲ هزار نفر است، اظهار کرد: ظرفیت پذیرش دانشجو نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است.

حسینی در خصوص ثابت ماندن ظرفیت سایر مقاطع تحصیلی این دانشگاه عنوان کرد: در دانشگاه تهران حدود ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ دانشجو در مقطع دکتری در حال تحصیل هستند و دانشگاه بیش از ۶ هزار نفر در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دارد.

چگونگی تحصیل دانشجویان خارجی به صورت رسمی و غیر رسمی در دانشگاه تهران

وی در خصوص تحصیل دانشجویان خارجی به صورت رسمی و غیر رسمی در دانشگاه تهران گفت: دانشجویان خارجی که به صورت رسمی در حال تحصیل هستند، حدود ۱۲۰۰ نفر است و حدود ۲ هزار نفر هم به صورت دوره‌ای در مرکز بین‌المللی لغت نامه دهخدا (مرکز آموزش زبان فارسی) آموزش می‌بینند و افرادی هم که به صورت دوره‌ای (غیر رسمی) در دانشکده مطالعات جهان و دانشکده ادبیات فارسی آموزش می‌بینند، به صورت رسمی مطرح نیستند.

معاون آموزشی دانشگاه تهران با بیان اینکه از همه کشور‌ها در این دوره‌ها حضور دارند، عنوان کرد: دانشجویان رسمی دانشگاه از کشور‌های همسایه همچون عراق، افغانستان و سوریه هستند، اما دانشجویان غیر رسمی از همه‌ی کشور‌های جهان هستند که شامل اروپا، آمریکای شمالی و کشور‌های همسایه می‌شود.

حسینی در خصوص یکی از اقدامات دانشگاه که افزایش پذیرش دانشجو از طریق آئین نامه استعداد‌های درخشان برای سال جدید است، گفت: امسال افزایش ظرفیت و پذیرش دانشجو از طریق آئین نامه استعداد‌های درخشان را داریم که در سال‌های گذشته دانشگاه‌ها می‌توانستند حداکثر ۲۰ درصد پذیرش داشته باشند، اما اخیرا این آئین نامه اصلاح شده و ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها از ۲۰ به ۴۰ درصد تغییر کرده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران

جهت آگاهی از آخرین اخبار و اطلاعیه های رسمی کنکور و دانشگاه کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *