021-28422910
info@utiran.com
  • نمونه سوالات مدارس

افزایش جمعیت دانش‌آموزی پایه دوازدهم در سال ۹۷-۹۸ | کمبود ۳۰ هزار معلم

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سال آینده شاهد افزایش جمعیت دانش‌آموزی در پایه دوازدهم خواهیم بود،گفت: مسئله سوابق تحصیلی در سال ۹۸ تأثیر قطعی خواهد داشت، اما این مسئله در سال ۹۷ فقط محدود به تأثیر مثبت است.

علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در نشست فصلی رؤسای شورای مؤسسان مدارس و مراکز غیر دولتی کشور که با حضور وزیر محترم آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی در سالن اجتماعات شهید محسن حججی این سازمان برگزار شد، اظهار داشت: استقرار ساختار ۳-۳-۶ مساله مهمی است که به تدریج در نظام آموزشی شکل گرفته و اکنون که در حال برنامه ریزی برای استقرار پایه دوازدهم هستیم، از حساسیت خاصی برخوردار است و حذف پیش دانشگاهی را داریم.

وی افزود: سال آینده گرچه پیش دانشگاهی حذف می‌شود، اما در پایه دوازدهم حدود ۹۰۰ هزار دانش‌آموز داریم؛ در حالی که پیش از این، تعداد این پایه ۴۳۰ هزار نفر بوده است که این امر نشان از افزایش ۲ برابری جمعیت دانش‌آموزی است. همچنین پایه دوازدهم زمان آموزشی ۳۵ ساعته دارد که نسبت به پایه‌های دیگرافزایش حدود ۵۰ درصد دارد.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش بیان داشت : در مجموع تغییرات برای سال آینده اگر همه معلمان پیش دانشگاهی به پایه دوازدهم بیایند، ۱۵هزار نیرو تأمین شده اما به ۳۰ هزار معلم نیاز داریم.

زرافشان تصریح کرد: جمعیت دانش‌آموزی در پایه سوم متوسطه دوم در امتحانات نهایی ۵۵۰ هزار دانش‌آموز بوده، در حالی که در پیش دانشگاهی ۴۳۰ هزار دانش‌آموز داشتیم که از سال آینده با استقرار پایه دوازدهم ۱۲۰هزار دانش‌آموز به شاخه نظری اضافه می‌شود؛ البته ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار دانش‌آموز رشته‌های مهارتی هم به پایه دوازدهم افزوده خواهد شد که نیازمند نیروی انسانی هستند.

منبع : فارس

جهت آگاهی از آخرین اخبار و اطلاعیه های رسمی مدارس کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *