021-28422910
info@utiran.com
  • آزمون آنلاین زیست شناسی

اعلام نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی

اسامی پذیرفته‌شدگان سی‌ویکمین دوره آزمون ورودی پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی (سال تحصیلی ٩٧-٩٦) اعلام شد.

دکتر محمدحسین‌ پورکاظمی، رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی از اعلام نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی خبر داد.

وی با اشاره به اینکه نزدیک به ۲ هزار نفر در این آزمون شرکت کردند، گفت: ۱۶۰۰ نفر در جلسه امتحان حاضر شدند و بالغ بر ۵۰۰ نفر مجاز شدند.

پورکاظمی اعلام کرد: دراین دوره از آزمون دستیاری دندانپزشکی، ۳۷۰ نفر ظرفیت وجود داشت که دقیقا ۳۴۱ نفر در این آزمون پذیرفته شدند.

وی ادامه داد: از دوشنبه آینده ثبت‌نام دانشگاه‌ها برای پذیرفته‌شدگان آغاز می‌شود.

پیش از این رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی در گفت‌وگو با ایسنا اعلام کرده بود که نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی روز دوشنبه اعلام خواهدشد.

بر اساس گزارش مرکز سنجش آموزش پزشکی، علت تأخیر در اعلام نتایج این آزمون، اعمال سهمیه ٥ درصد مصوب مجلس شورای اسلامی (که در قانون برنامه ششم توسعه آمده است)، است که این سهمیه در این گزینش اعمال شده است.

در این آزمون از یک هزار و ۶۲۱ نفر داوطلب حاضر، ٥١٦ نفر مجاز به انتخاب رشته/محل شدند و ظرفیت تمام رشته‌های این آزمون ٣٧٨ نفر در دفترچه انتخاب رشته اعلام شده بود و از میان انتخاب رشته کنندگان، ٣٤١ نفر در دوره‌های دولتی و شهریه‌پرداز (دانشگاه‌های آزاد اسلامی و بخشی از ظرفیت دانشگاه شاهد) و در سهمیه‌های آزاد، مناطق محروم، رزمندگان و ایثارگران ٢٥ درصد و ٥ درصد مازاد استعداد درخشان، ۲٫۵ درصد مازاد نیروهای مسلح پذیرفته شده‌اند.

همچنین ٣٧ ظرفیت مربوط به رشته‌های آسیب‌شناسی دهان و فک و صورت و بیماری‌های دهان و فک و صورت به دلیل نداشتن متقاضی، خالی مانده است.

پذیرفته‌شدگان لازم است جهت ثبت نام، بر اساس رشته و دانشگاه محل قبولی، اصل، کپی و اسکن مدارک مورد نیاز را آماده و طبق زمان‌بندی که در سامانه اینترنتی دانشگاه اعلام می‌شود، به آن دانشگاه مراجعه کنند.

نظر به این که زمان و نحوه ثبت نام در سامانه اینترنتی دانشگاه‌ها اعلام می شود، پذیرفته‌شدگان پیش از مراجعه حضوری به دانشگاه‌های محل قبولی، باید به سامانه‌های مذکور مراجعه کنند.

بر اساس این گزارش،‌ آزمون دستیاری دندانپزشکی ۲۲ تیرماه سال جاری برگزار شد.

منبع : ایسنا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *