021-28422910
info@utiran.com
  • آزمون آنلاین زیست شناسی

آموزش زبان انگلیسی در شکل گیری هویت جهانی مهم است

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ۷۰ درصد مطالب موجود در اینترنت به زبان انگلسیی است گفت : آموزش زبان انگلیسی در هویت جهانی مهم است.آموزش زبان انگلیسی در شکل گیری هویت جهانی مهم است.

مهندس زرافشان معاون اموزش متوسطه وزارت اموزش و پرورش درهمایش ملی دانش آموزی محتوی درزبان انگلیسی که دردانشگاه فرهنگیان مازندران حضورداشتند با اشاره به اینکه ۷۰ درصد مطالب موجود در اینترنت به زبان انگلسیی است گفت : آموزش زبان انگلیسی در هویت جهانی مهم است.

ایشان ضمن اهمیت دانشگاه فرهنگیان ،تربیت نیروی انسانی در تراز آخرین یافته‌های علمی هر حوزه طلب می‌کند که دانشگاه فرهنگیان عرصه‌ها و تحولات علمی را رصد کند و مطابق با آن برنامه‌های درسی و آموزشی را تغییر دهد تا معلمانی تربیت کند که پاسخگوی نیازهای به روز آموزش و پرورش کشور باشد.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و‌پرورش با اشاره به اینکه یکی از نکات مبانی نظری سند تحول بنیادین، شکل‌گیری هویت دانش‌آموزان است، تصریح‌کرد: برای این روند شکل‌گیری هویت در دانش‌آموزان، لایه‌های مختلفی از جمله هویت انسانی یا هویت جهانی ذکر شده است به این معنا که نظام تعلیم و تربیت وظیفه دارد هویت فردی و ملی دانش‌آموزان را شکل دهد و زمینه شکل‌گیری آن را نیز فراهم کند.

زرافشان تأکید کرد: شکل‌گیری هویت انسانی در دانش‌آموزان به عواملی بستگی دارد که یکی از آن‌ها این است که فرد ابزار ارتباطی را برای ایفای نقش خود در جهان و ارتباط با دیگران به دست آورد که چیزی جز زبان مشترک نیست.

زرافشان بیان کرد: وزارت آموزش و پرورش نیز موظف است از دستاوردهای بشری بهر برد و دستاوردهای خود را در اختیار جهان قرار دهد.

او افزود: برای ارتباط با دنیا ،چه ارتباط انسانی چه علمی، باید بتوانیم اندیشه‌های خود را به زبان انگلیسی عرضه کنیم و‌ از اندیشه‌هایی که به زبان انگلیسی است بهره بریم؛ لذا آموزش زبان در شکل‌گیری هویت انسانی و جهانی مهم است.

معاون متوسطه وزارت آموزش و پرورش افزود: ارتباط با دیگران نیازمند ابزار ارتباط است که محقق نمی‌شود الا از این طریق بحث آموزش زبان را در کشور جدی بگیریم تا بتوانیم در مجامع جهانی و حضور در فضای مجازی دستاوردهای خود را عرضه کنیم.

زرافشان به تأکید سند تحول بنیادین در عرضه دستاوردها و یافته های خود و‌ بهره‌وری از دانش و یافته‌های بشری برای پیشترفت کشور، اشاره کرد و آن را نشانه‌ی اهمیت برگزاری همایش آموزش دانش محتوا در زبان انگلیسی است.

زرافشان افزود: دانش آموزان با استقرار در پایه دوازدهم با تغییرات محتوای آموزشی که از چند سال قبل آغاز شده است، مسیر تکامل را طی می کنند و‌ در این راستا بسته آموزشی مناسب، تغییر آموزش زبان به رویکرد ارتباطی مورد انتظار سند تحول از یادگیرنده برای شکل گیری هویت انسانی او را محقق می سازد.

منبع : علی زرافشان

جهت آگاهی از آخرین اخبار و اطلاعیه های رسمی مدارس کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *