021-28422910
info@utiran.com
  • آزمون آنلاین زیست شناسی

آغاز انتخاب رشته کنکور از ۱۵ مرداد

نتایج کنکور سراسری ۹۷ اعلام و انتخاب رشته داوطلبان از روز دوشنبه ۱۵ مرداد آغاز می‌شود همزمان با فرایند انتخاب رشته یک هزار پایگاه آموزش‌وپرورش برای کمک به داوطلبان در انتخاب رشته کنکور ۹۷ فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۹۷ اعلام شد و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به مشاهده کارنامه خود اقدام کنند.

کنکور سراسری سال ۹۷  در روزهای ۷  و ۸ تیرماه با حضور یک میلیون و ۱۲ هزار و ۳۲۷ نفر برگزار شد و طبق اعلام مسئولان سازمان سنجش تمام داوطلبان شرکت کننده در این آزمون مجاز به انتخاب رشته شده‌اند.

 

جهت مشاوره انتخاب رشته با مجرب ترین مشاوران کنکور کشور اینجا کلیک کنید

اسامی نفرات برتر کنکور ۹۷ | ۱۰ نفر برتر رشته تجربی از شهرستان‌ها

داوطلبان ابتدا باید نسبت به تهیه و مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) گروه آزمایشی مربوط، از طریق سایت سازمان سنجش اقدام و کدرشته محل‌های مورد نظر خود را استخراج و به ترتیب تقدم علاقه مرتب کنند و پس از اطمینان از صحت کدرشته محل‌های انتخابی به مدت ۶ روز از روز دوشنبه ۱۵ مرداد تا روز شنبه ۲۰ مرداد با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به ثبت کدرشته‌های انتخابی در فرم انتخاب رشته اینترنتی اقدام کنند.

وزارت آموزش‌وپرورش نیز در ایام انتخاب رشته به منظور ارائه خدمات به دانش‌آموزان، پایگاه‌های انتخاب رشته را دایر می‌کند. امسال یک هزار پایگاه آموزش‌وپرورش برای انتخاب رشته کنکور فعال می‌شود که همزمان با آغاز فرایند انتخاب رشته فعالیتشان را شروع می‌کنند.

در همین رابطه عزیزالله بابلی رئیس اداره مشاوره آموزش و پرورش تهران گفت:‌ ۵۸ پایگاه انتخاب رشته کنکور در سطح شهر تهران فعال می‌شود که با توجه به درخواست‌ها می‌تواند به ۶۵ پایگاه افزایش یابد.

وی در پاسخ به این پرسش، افرادی که در این پایگاه‌ها خدمات ارائه می‌دهند چه کسانی هستند؟ گفت: بهترین افرادی که می‌توانند به دانش‌آموزان مشاوره کنکور دهند مشاوران مدارس هستند چرا که ۱۵۰ انتخاب رشته وجود دارد و مشاوران مدارس با توجه به شناخت از بچه ها و آشنایی از تیپ‌شناسی آنها می‌توانند کمک کنند در ضمن این افراد دوره‌های آموزشی مختلفی را طی کرده‌اند و قبل از عید نیز دوره‌ای برای آنها برگزار شده بود.

منبع : تسنیم

جهت مشاوره انتخاب رشته با مجرب ترین مشاوران کنکور کشور اینجا کلیک کنید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *