021-28422910
info@utiran.com
  • آزمون آنلاین زیست شناسی

آشنایی با کشور کره جنوبی | معرفی دانشگاه های کره جنوبی + تصاویر

تاریخ

برای آگاهی از تاریخ شبه جزیره کره پیش از جدایی دو کره به کره شمالی بنگرید. در پی جنگ جهانی دوم، سربازان شوروی و آمریکا به ترتیب بخش‌های شمالی و جنوبی کشور را به کنترل خود درآوردند. با وجود به رسمیت شناختن اولیهٔ کرهٔ متحد در اعلامیهٔ قاهره، خصومت فزایندهٔ جنگ سرد، سرانجام به تشکیل دو دولت جداگانه با ایدئولوژی‌های مختص خود منجر شده و تقسیم کره به دو موجودیت سیاسی مجزا را باعث گشت: کره شمالی و کره جنوبی./ آشنایی با کشور کره جنوبی | معرفی دانشگاه های کره جنوبی + تصاویر

در شمال، یک پارتیزان ضد ژاپن و فعال سابق کمونیست، کیم ایل سونگ و در جنوب یک رهبر سیاسی دست راستی و تبعیدی، سینگمان ری به عنوان رئیس جمهور به قدرت رسیدند.

در ۲۵ ژوئن سال ۱۹۵۰ کرهٔ شمالی با هجوم به کرهٔ جنوبی، جنگ کره را آغاز نمود. سرانجام و پس از پیشرفت‌های زیاد از هر دو طرف، جنگ به بن‌بست رسید. صلح موقت سال ۱۹۵۳ که هیچگاه توسط کره جنوبی امضا نشد، شبه جزیره را در امتداد منطقه بی‌طرف در نزدیکی خط سر حدی در حدود عرض جغرافیایی ۳۸ درجه به دو نیم تقسیم کرد. تا کنون هیچ معاهده صلحی امضا نشده و دو کشور از نظر حقوقی هنوز در جنگ هستند.

آشنایی با کشور کره جنوبی | معرفی دانشگاه های کره جنوبی + تصاویر

سیاست

حکومت این کشور جمهوری است. قوه مقننه از یک مجلس ملی با ۲۳۱ عضو (برای یک دوره شش ساله) تشکیل گردیده‌است. قانون اساسی موجود در سال ۱۹۴۸ تدوین شده و در سال ۱۹۷۲ اصلاحاتی بر آن افزوده گردیده‌است.

احزاب مهم ان عبارت‌اند از: حزب جمهوری دموکراتیک (DRP) حزب دموکراتیک جدید و حزب دموکراتیک عدالت.

کره جنوبی در سال ۱۹۴۵ مستقل شده و روزهای ملی آن ۱ مارس و ۵ اوت است.

علاوه بر عضویت در سازمان ملل، در سازمانهای زیر نیز عضویت دارد: آدب – آسپاک – سی سی دی – اسکاپ – فائو – گات – یااآ – ایکائو – بانک جهانی – ایفک – ایمکو – ایمف – ایتو – اونکتاد – یونسکو – یوپو – وهو – ومو.

جغرافیا

کره جنوبی با ۹۸۴۸۴ کیلومتر مربع وسعت (صد و سومین کشور جهان) در نیمکره شمالی نیمکره شرقی در شرق قاره آسیا در کنار دریای زرد (در مغرب) ژاپن (در مشرق) و چین شرقی (در جنوب) و در همسایگی کشور کره شمالی در شمال واقع شده‌است.

کره جنوبی کشوری نیمه کوهستانی بوده و ارتفاعات آن عمدتاً در نواحی مرکزی و شمال شرقی واقع شده‌اند (از جمله کوهای تیسماک).

جلگه‌ها در آن وسعت فراوانی داشته و مهم‌ترین رودهای آن عبارت‌اند از: سومجینوکوم هان پوکهان و ناکتونگ. دارای جزیره‌های فراوانی بوده و جنگلها در آن وسعت زیادی دارند. آب و هوای آن گرم و مرطوب و پرباران است.

تقسیمات کشوری

شهرهای مهم

پایتخت این کشور شهر سئول (نه میلیون وششصد هزار نفر در سال دو هزار پنج) بوده و پرجمعیت ترین شهرها عبارت‌اند از: پوسان (۳٬۷۰۰٬۰۰۰), دائجو (۱٬۳۰۹٬۰۰۰), اینچئون (۷۹۷٬۰۰۰) و کوانگجو (۶۰۶٬۵۰۰ نفر).

کرهٔ جنوبی بخش جنوبی [شبه جزیره کره] که تقریباً ۱۱۰۰ کیلومتر طول دارد را اشغال نموده‌است.

این شبه جزیرهٔ کوهستانی از غرب در کنار دریای زرد و از شرق در مجاورت دریای ژاپن (دریای شرق) قرار دارد. در جنوب این شبه جزیره، تنگه کره و دریای جنوب چین واقع شده‌اند.

کل مساحت کشور، ۰۳۲/۱۰۰ کیلومتر مربع می‌باشد. کره جنوبی را می‌توان به ۴ منطقهٔ کلی تقسیم نمود: منطقهٔ شرقی که دارای رشته کوههای مرتفع و ساحل مسطح است، منطقهٔ غربی با ساحل سطح و وسیع که حوزهٔ آبگیر رودخانه‌ها است و دارای تپه‌های دوار می‌باشد، منطقهٔ جنوب غربی با کوه‌ها و دره‌ها و منطقهٔ شمال شرقی که حوزهٔ وسیع رودخانهٔ Nok dong است.

نوع زمین در کره جنوبی بیشتر کوهستانی است که بیشتر آن قابل کشت نمی‌باشد. زمین‌های پست عمدتاً در غرب و جنوب شرقی این کشور واقع شده‌اند و تقریباً۳۰٪ کل مساحت کشور را تشکیل می‌دهند.

تقریباً سه هزار جزیره که بیشتر انها کوچک و غیر مسکون می‌باشند در سواحل غربی و جنوبی این کشور واقع شده‌اند. استان Jeju تقریباً در ۱۰۰ کیلومتری جنوب ساحل کره قرار دارد که بزرگترین جزیرهٔ این کشور می‌باشد و که مساحت آن ۸۴۵/۱کیلومتر مربع است. Jeju همچنین مکان قرار گیری مرتفع‌ترین نقطه کرهٔ جنوبی Hallasa می‌باشد که دارای ارتفاع ۱۹۵۰ متر از سطح دریا است.

جزایر Liancourt Rocks و vlleungdo شرقی‌ترین و Socotra Rock جنوبی‌ترین جزایر کرهٔ جنوبی می‌باشند.

کرهٔ جنوبی دارای ۲۰ پارک ملی و چندین مکان طبیعی ملی مانند Boseon و همچنین پارک اکولوژیکی خلیج Sun cjeon دراستان Jeohha جنوبی می‌باشد.

آشنایی با کشور کره جنوبی

آشنایی با کشور کره جنوبی | معرفی دانشگاه های کره جنوبی + تصاویر

بنادر

بنادر مهم کره جنوبی عبارت‌اند از: پوسان در ساحل دریای ژاپن و اینچون در ساحل دریای زرد.

اقتصاد

کرهٔ جنوبی دومین رشد سریع اقتصادی دنیا در ۴ دههٔ اخیر را دارا می‌باشد. این پیشرفت قابل توجه که کرهٔ جنوبی را در کمتر از نیم قرن بدل به کشوری پیشرفته و ثروتمند نمود، اغلب معجزهٔ رودخانهٔ هان نامیده می‌شود و در مجامع بین‌المللی صفت “ببر آسیاً را برای این کشور به ارمغان آورده‌است.

امروزه اقتصاد موفق کرهٔ جنوبی الگویی برای بسیاری از کشورهای در حال توسعه‌است. کرهٔ جنوبی اکنون دارای اقتصاد توسعه یافتهٔ چندین هزار میلیارد دلاری است و یکی از اعضای OECD می‌باشد و توسط بانک جهانی جزءاقتصادهای با در آمد بالا و از دیدگاه IMF و CIA به عنوان یکی اقتصادهای پیشرفته طبقه بندی شده‌است و در همین راستا سئول، پایتخت این کشور یکی از ده شهر برجستهٔ اقتصاد ی و مالی جهان است.

کرهٔ جنوبی علی‌رغم کمبود منابع طبیعی و دارابودن کمترین مساحت در میان کشورهای گروه G ۲۰ به عنوان یکی از اقتصادهای نیرومند دنیا تلقی می‌شود.

اقتصاد کرهٔ جنوبی، چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا و سیزدهمین در دنیاست. همانند آلمان غربی و ژاپن، صنعتی سازی سریع از دههٔ ۱۹۶۰ کرهٔ جنوبی را به یکی از بزرگترین کشورهای صادر کننده در جهان تبدیل نمود.

این کشور هفتمین شریک بزرگ تجاری آمریکاست. کرهٔ جنوبی دومین میزان ذخایر را درمیان کشورهای توسعه یافته داراست و همچنین ششمین ذخایر ارزهای خارجی را در جهان داراست. با وجود دارا بودن وضعیت توسعه یافته، کرهٔ جنوبی حرکت خودرا به سوی رشد اقتصادی سریع همراه با بالاترین میزان تولید ناخالص ملی، صادرات و تولیدات صنعتی در جهان توسعه یافته را ادامه می‌دهد.

در اکتبر سال ۲۰۰۸،IMF پیش بینی کرد که اقتصاد کره جنوبی در سال ۲۰۰۹ از کانادا و در سال ۲۰۱۱ از اسپانیا پیشی خواهد گرفت و سرانهٔ تولید ناخالص این کشور در سال ۲۰۰۹ از نیوزلند، در سال ۲۰۱۲ از ایتالیا و در سال ۲۰۱۳ از اسپانیا بیشتر خواهد شد.

در سال ۱۹۹۶ کرهٔ جنوبی یکی از اعضای OECD پیمانی برای رشد اقتصادی بیشتر گشت. کرهٔ جنوبی همانند بسیاری دیگر از همسایه‌های آسیایی خود، متحمل بحران اقتصادی سال ۱۹۹۷ آسیا شد. اما این کشور قادر گشت که دوباره برخیزد و پس از یک ترمیم سریع به رشد خود به سوی یکی از قدرت‌های عمدهٔ اقتصادی ادامه دهد.

آشنایی با کشور کره جنوبی

آشنایی با کشور کره جنوبی | معرفی دانشگاه های کره جنوبی + تصاویر

مردم و فرهنگ

از سال ۱۹۴۵ که دو کره جدا شدند تغییرات فرهنگی ای را تجربه کرده‌اند ولیکن فرهنگی مشترک داشته‌اند. به نظر تاریخی، کره جزوی از همسایهٔ بزرگترش چین بوده‌است. کره هیچ وقت نتوانسته که از این حیث جدا از چین باشد.

در برنامه‌های فرهنگی و آموزشی، وزیر فرهنگ کره هم به هنر سنتی و هم به هنر مدرن افراد را تشویق می‌کنند. هنر سنتی تحت تاثیر کنفسیوسی و تائویسم بوده. سفالگری کره نظیر جوسون، بیکجا، بونچونگ و گوریو در عالم زبان زد است.

معماری آنان با توجه به این که کره در تاریخش ویرانی و سازندگی زیادی را تجربه کرده‌است، آمیزه زیبایی از ترکیب طبیعت با معماری به وجود آمده‌است.

پشت بام کاهگلی و سامانهٔ دوبنده دار (شبیه هلال) و زمینی آن که توسط اوندول فرا گرفته شده و گرما داده شده‌است. کمال هنرشان را می‌توان در ۹ اثر به ثبت رسیده در یونسکو مشاهده کرد.

اکثریت نژادی این کشور را کره‌ای‌ها تشکیل می‌دهند. ۴۶٫۵٪ ازمردم این کشور بی دیننند[۱] ولی مابقی مردم آن اکثراً پیرو آئین‌های بودائی، کنفوسیوسی، چوندوگیو و مسیحی پروتستان و کاتولیک هستند. زبان رسمی ورایج زبان کره‌ای است.

۱۰ دانشگاه برتر کره جنوبی در سال ۲۰۱۲

هرچند کره به سرزمین صبح آرام معروف است، ولی نام مناسب­تر این کشور سرزمین ۱۰۰۰۰ دانشگاه است. در واقع ممکن است ناچیز به نظر برسد. حتی کوچک­ترین شهرها دارای یک دانشگاه هستند و بزرگ­ترین شهرها نیز چند دانشگاه را در خود جای داده­اند.

سئول به تنهایی دارای بیش از ۳۶ دانشگاه کامل است. همچنان که کره به عنوان مرکز توسعه­ی فناوری شناخته می­شود و «موج کره­ای» سرگرمی با سرعت بیشتری در سراسر جهان گسترش می­یابد، خارجی­های بیشتری تصمیم می­گیرند که در کره رشته­های تجارت، مهندسی و حتی مطالعات کره­ای را تحصیل کنند. موضوع مهم دیگری که باید در نظر گرفت انتخاب کردن دانشگاه است.

دانشگاه KAIST

این دانشگاه تحت عنوان مؤسسه­ ی پیشرفته علم و فناوری کره (Korea Advanced Institute of Sience and Technology) نیز شناخته شده است. از هنگام تأسیس KAIST در سال ۱۹۷۱، این دانشگاه به شهرت علم و پژوهش دانشگاهی کره در سراسر جهان کمک کرده است.

اکنون در رتبه ­بندی دانشگاه­های جهان رتبه ­ی ۹۰ام را به خود اختصاص داده است.

دانشگاه KAIST که در دائجون واقع است، یکی از نخستین دانشگاه­های کره­ای است که رویکردی کلی را در جهت پذیرش دانشجویان به کار می­گیرد. بیشتر مدارس و دانشگاه­ها در این کشور فقط نمره­ ی آزمون ورودی رقابتی دانشگاه را در نظر می­گیرند. ولی در دانشگاه KAIST معدل دانشجو، معرفی ­نامه و مدارک دیگری نیز جهت گزینش دانشجوها مورد نیاز است.

رقابت شدید نه تنها به دلیل آگاهی بسیار زیاد جامعه کره و برتری دانشگاه KAIST است، بلکه به این دلیل است که تمام دانشجویان بورسیه دریافت می­کنند و دانشجویان دکترا از خدمت سربازی اجباری معاف هستند.

این دانشگاه دارای شش دانشکده­ی بزرگ است: تجارت، علوم فرهنگ، مهندسی، فناوری و علوم اطلاعات، علوم زیستی و مهندسی زیست و علوم طبیعی. یک دانشکده مطالعات میان­رشته­ای نیز وجود دارد. دانشکده تجارت بر جنبه­ی تجاری مهندسی متمرکز است.

 

آشنایی با کشور کره جنوبی

آشنایی با کشور کره جنوبی | معرفی دانشگاه های کره جنوبی + تصاویر

دانشگاه ملی سئول

این دانشگاه در رتبه­ بندی دانشگاه های جهان رتبه­ ی ۴۲ام را به خود اختصاص داده است. «S» در دانشگاه­های «SKI» همان دانشگاه ملی سئول است و هر خانواده­ ای آرزو دارد که فرزندش در این سه دانشگاه تحصیل کند.

دانشگاه­های «SKI» معادل کره­ای آیوی لیگ هستند و فارغ­ التحصیلی از یکی از این سه دانشگاه­ درهای بسیاری را به روی فرد باز می­کند.

چنانچه نگاهی به رزومه ­ی سیاستمداران و رهبران تجاری بیندازید متوجه خواهید شد که فارغ ­التحصیلی از یکی از دانشگاه­های SKY چقدر اهمیت دارد.

دانشگاه ملی سئول مانند KAIST چندان قدیمی نیست و در سال ۱۹۴۶ افتتاح شده است.

بااین ­وجود نخستین دانشگاه ملی کره بشمار می ­آید و در طول سابقه­ ی کوتاه خود به شهرت درخشانی دست یافته است.

برخلاف KAIST که دارای شش دانشکده است، دانشگاه ملی سئول ۱۶ دانشکده دارد و می­ کوشد در هر رشته­ ی قابل تصوری دانشجو بپذیرد.

دانشگاه ملی سئول با حفظ موقعیت آی وی لیگ خود با دانشگاه­ های هاروارد، استنفورد و ییل برنامه­ های تبادل دانشجو دارد و همچنین با مدرسه حقوق هاروارد یک قرارداد دوجانبه انعقاد کرده است که تحت این قرارداد اعتبار مدارک یکدیگر را تائید می­کنند.

علاوه بر این برنامه ­ها دانشگاه ملی سئول با دانشگاه ­های مختلفی در سراسر جهان برنامه ­ی تبادل دانشجو دارد.

فارغ­التحصیل شدن از دانشگاه ملی سئول موفقیت را تضمین می­کند؛ بنابراین پذیرش در این دانشگاه بسیار رقابتی است. دانشجویان به طور کلی براساس نمره­ی KSAT پذیرفته می­شوند.

با توجه به وب­سایت دانشگاه ملی سئول فقط ۵/۲ درصد برتر دانشجویان از شانس ثبت ­نام در این دانشگاه برخوردارند.

ولی همانطور که برنامه­ های تبادل دانشجو با سراسر جهان نشان می­دهد، دانشگاه ملی سئول برای ایجاد تنوع می­ کوشد و اکنون دارای بیش از ۲۰۰۰ دانشجوی بین­ المللی است.

بنابراین ممکن است دانشجویان بین­ المللی شانس بیشتری نسبت به محلی­ ها داشته باشند.

به­ علاوه بسیاری از کلاس­ ها نیز به زبان انگلیسی برگزار می­ شود.

آشنایی با کشور کره جنوبی

آشنایی با کشور کره جنوبی | معرفی دانشگاه های کره جنوبی + تصاویر

دانشگاه علم و فناوری پوهانگ (Pohang)

این دانشگاه رتبه­ ی ۹۸ام را در رتبه­ بندی دانشگاه­ه ای جهان به خود اختصاص داده است. حتی از دو دانشگاه قبلی نیز جوان­تر است چراکه در سال ۱۹۸۷ تأسیس شده است.

دانشگاه علم و فناوری پوهانگ نام خود را از نام مؤسسه فناوری کالیفرنیا انتخاب کرده است.

این دانشگاه دارای ۱۱ گروه آموزشی از تمام شاخه­ه ای علوم و ریاضیات در مقطع کارشناسی است. در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز ۱۰ گروه آموزشی وجود دارد.

آشنایی با کشور کره جنوبی

آشنایی با کشور کره جنوبی | معرفی دانشگاه های کره جنوبی + تصاویر

دانشگاه یونسی

یونسی دومین دانشگاه از دانشگاه­ های SKY بشمار می ­آید و در رتبه ­بندی جهانی دانشگاه­ ها رتبه­ ی ۱۲۹ام را به خود اختصاص داده است. گرچه یونسی رسماً در سال ۱۹۵۷ افتتاح شده است، هنگام ادغام دو دانشگاه قدیمی با هم تشکیل شد.

در حقیقت نام آن ترکیبی از پیشگامان آن است: دانشگاه یونهی (Yonhi) و Severance Union Medical College

با وجود ریشه­ های پروتستانی و روابط با کلیساهای آنگلیکان و متدیست، این دانشگاه نخستین دانشگاه خصوصی این فهرست است. به این ترتیب در این دانشگاه عبادت اجباری و دوره­ه ای دین مسیحی برگزار می­شود.

این دانشگاه مانند رقیب خود دانشگاه ملی سئول دارای بیش از ۱۲ دانشکده در رشته­ های مختلف است. پذیرش خارجی­ ها جدا از کره ­ای­ ها انجام می­شود و زبان کره­ ای عامل تصمیم­ گیری جهت پذیرش بشمار نمی­ آید. ولی به محض اینکه دانشجو پذیرفته شود باید در آزمون سطح ۵ یا ۶ زبان کره­ا ی شرکت کند.

به علاوه دانشجویان خارجی پس از یک ترم تحصیل واجد شرایط دریافت بورسیه می­ شوند.

آشنایی با کشور کره جنوبی

آشنایی با کشور کره جنوبی | معرفی دانشگاه های کره جنوبی + تصاویر

دانشگاه کره

سومین و قدیمی ­ترین دانشگاه SKI، و بزرگ­ترین رقیب یونسی، دانشگاه خصوصی کره است ولی فرقه­ ای نیست.

دانشکده ­های علوم اجتماعی و تجارت این دانشگاه رتبه ­ی ۷۱ام رتبه­ بندی جهانی دانشگاه­ ها را به خود اختصاص داده است.

مانند سایر دانشگاه­های SKY، دانشگاه کره نیز بسیار جامع است و رشته­ های مختلفی را در بیش از ۱۲ دانشکده ارائه می­دهد. همچنین به اندازه­ ی دانشگاه­ های یونسی و ملی سئول رقابتی است و بیش از ۵% از متقاضیان واجد شرایط پذیرش را براساس نمرات KSAT آن­ها می­ پذیرد.

رئیس­ جمهور فعلی کره جنوبی، لی میونگ باک، یکی از فارغ­التحصیلان دانشگاه کره است.

آشنایی با کشور کره جنوبی

آشنایی با کشور کره جنوبی | معرفی دانشگاه های کره جنوبی + تصاویر

دانشگاه ملی پوسان

این دانشگاه که با نام دانشگاه ملی پوسان نیز شناخته شده است براساس سیستم لاتین فعلی اداره می ­شود. دانشگاه ملی پوسان در سال ۱۹۴۶ تأسیس شد.

این دانشگاه نیز مانند دانشگاه های SKY بسیار جامع است و در مقطع کارشناسی دارای ۱۲ دانشکده است.

دانشگاه ملی پوسان دارای یک برنامه­ ی جداگانه جهت پذیرش خارجی­ ها است. از نخستین ترم تحصیلی دانشجویان می­توانند بورسیه­ های تحصیلی و نیازمندی دریافت کنند.

آشنایی با کشور کره جنوبی

آشنایی با کشور کره جنوبی | معرفی دانشگاه های کره جنوبی + تصاویر

دانشگاه زنان ایوا (Ewha)

این دانشگاه در سال ۱۸۸۶ تأسیس شد، در سال ۱۹۱۰ آموزش عالی را آغاز کرد و اکنون بزرگ­ترین دانشگاه زنان در جهان محسوب می­شود. پس از آزادی کره از ژاپن در سال ۱۹۴۵ به عنوان دانشگاه شناخته شد.

دانشگاه زنان ایوا گرچه یک دانشگاه SKY بشمار نمی­ آید، فارغ ­التحصیل شدن از این دانشگاه موفقیت فرد را تضمین می­کند.

تقریباً نیمی از وزرا و نمایندگان زن در کره از این دانشگاه فارغ­ التحصیل شده ­اند از جمله هان میونگ سوک، اولین نخست وزیر زن کره.

رقابت در پذیرش نشان دهنده­ی موقعیت این دانشگاه در سطح کشور است. دانشگاه زنان ایوا دارای ۱۱ دانشکده در مقطع کارشناسی است و رشته­ های مختلفی را ارائه می­ دهد.

در سال ۲۰۰۱ یکی از رشته ­های مقطع کارشناسی را برای نخستین بار در کره فقط به زبان انگلیسی برگزار نمود.

آشنایی با کشور کره جنوبی

آشنایی با کشور کره جنوبی | معرفی دانشگاه های کره جنوبی + تصاویر

دانشگاه هانیانگ (Hanyang)

هرچند تا سال ۱۹۵۹ هنوز تبدیل به دانشگاه نشده بود، پیشگام این دانشگاه یعنی دانشکده مهندسی دونگ (Dong) 20 سال قبل از این تاریخ تأسیس شد.

با توجه به مهندسی بودن این دانشگاه شگفت آور نیست که فارغ ­التحصیلان آن از پیشروان صنعتی شدن کره در دهه­ی ۷۰ محسوب می­شوند.

رئیس و نائب رئیس بسیاری از کسب و کارهای بزرگ خانوادگی کره از فارغ ­التحصیلان دانشگاه هانیانگ بشمار می ­آیند.

امروزه دانشگاه هانیانگ به عنوان یکی از برترین دانشگاه­ های این کشور و یکی از ۴۰۰ دانشگاه برتر در سراسر جهان محسوب می­شود. این دانشگاه تقریباً هر رشته ­ی قابل تصوری را در ۱۲ دانشکده ارائه می­ دهد.

آشنایی با کشور کره جنوبی

آشنایی با کشور کره جنوبی | معرفی دانشگاه های کره جنوبی + تصاویر

دانشگاه سونگ کیون کوآن (Sungkyunkwan)

این دانشگاه خصوصی که به نام­ های سیونگدای یا SKKU نیز معروف است بخشی از گروه سامسونگ بشمار می­آید. هرچند بیشتر دانشگاه­ های کره ­ای کمتر از ۱۰۰ سال قدمت دارند، SKKU در سال ۱۳۹۸ به عنوان یک مدرسه کنفوسیون تأسیس شد و به محل آموزش عالی سلسله چوسون مشهور بود.

امروزه این دانشگاه دارای ۱۸ دانشکده و رشته­ های بسیار متنوعی است و از آغاز فعالیت خود در تفکر کنفسیوس و جست­وجوی حقیقت به شکل دانشگاهی مدرن توسعه یافته است. به علاوه از سال ۲۰۰۵ با افتتاح فناوری نانو SAINT پژوهش محور شده است.

آشنایی با کشور کره جنوبی

آشنایی با کشور کره جنوبی | معرفی دانشگاه های کره جنوبی + تصاویر

دانشگاه چانگ آنگ (Chung Ang)

مهدکودک چانگ آنگ در سال ۱۹۱۸ وابسته به کلیسای متدیست تأسیس شد. در طول دهه­ ها مدرسه تغییرات بسیاری کرده است از جمله دانشکده تربیت معلم و دانشکده زنان.

در سال ۱۹۵۳ تبدیل به یک دانشگاه کامل شد.

این دانشگاه دارای ۱۰ دانشکده در مقطع کارشناسی است. چانگ آنگ به داروسازی، تئاتر، فیلم، طراحی و علوم انسانی مشهور است.

ازآنجا که یکی از دانشگاه­ های برتر کره به شمار می آید سالانه کمتر از ۷% متقاضیان موفق به اخذ پذیرش می­ شوند. با این­ حال یک روش ثبت ­نام ویژه وجود دارد که بسیاری از ستاره­ های پاپ کره پذیرفته شده ­اند.

آشنایی با کشور کره جنوبی

آشنایی با کشور کره جنوبی | معرفی دانشگاه های کره جنوبی + تصاویر

دانشگاه ملی کیانگ پوک (Kyungpook)

دانشگاه ملی کیانگ پوک که به نام کیانگ­دای نیز مشهور است در شهر دائگو واقع است و یک دانشگاه ملی برتر است (در کنار دانشگاه ملی  سئول و دانشگاه ملی پوسان). کیانگ­دای به عنوان یکی از ۱۰ دانشگاه برتر کره در سال ۱۹۴۶ تأسیس شد.

رئیس ­جمهور افسانه­ ای سابق کره پارک چونگ هی یکی از فارغ ­التحصیلان دانشگاه ملی کیانگ پوک بشمار می ­آید.

او به صنعتی­ سازی کره مشهور است و در سال ۱۹۶۱ در نتیجه­ ی یک کودتا رئیس­ جمهور شد و تا لحظه­ ی ترور وی ۱۶ سال بر این کشور حکومت کرد.

آشنایی با کشور کره جنوبی

آشنایی با کشور کره جنوبی | معرفی دانشگاه های کره جنوبی + تصاویر

سیستم نظام آموزشی در کره جنوبی

برای‌ وارد شدن به‌ دانشگاه های‌ کره جنوبی‌ دارا بودن‌ دیپلم‌ دبیرستان‌ و گذراندن‌ با موفقیت‌ امتحانات‌ ورودی‌ دانشگاه ها ضروری می باشد.

امتحانات‌ ورودی‌ دانشگاه ها سراسری‌ نمی‌ باشند و متقاضیان‌ ورود به‌ دانشگاه ها  می‌ توانند در امتحان‌ ورودی‌ دانشگاه های‌ مختلف‌ شرکت‌ کنند.

مراکز آموزش‌ عالی‌ در کره جنوبی به دو دسته‌ دولتی‌ و خصوصی‌ تقسیم‌ می شود و همه دانشگاه ها تحت‌ نظر وزارت‌ آموزش‌ می‌باشند. این‌ وزارت خانه‌ کلیه‌ مقررات‌ آموزشی‌ شامل‌ پذیرش‌ دانشجو رشته‌ ها و دروس مرتبط و قوانین‌ اعط‌ای‌ مدرک‌ را تحت‌ نظ‌ر دارد.

تحصیلات‌ در دانشگاه های‌ کره‌ جنوبی‌ به‌ زبان‌ کره‌ ای‌ می‌ باشد و در مواردی‌ به‌ درخواست‌ دانشجو موافقت‌ دانشکده‌ مربوطه فقط‌ برای‌ دوره‌ های‌ تحصیلات‌ تکمیلی‌ تحصیل‌ به‌ زبان‌ انگلیسی‌ نیزممکن‌ است.‌

 

مطالب مرتبط

One thought on “آشنایی با کشور کره جنوبی | معرفی دانشگاه های کره جنوبی + تصاویر

  • اردیبهشت ۷, ۱۳۹۷ at ۱۰:۱۳ ق.ظ
    Permalink

    برادر زاده من مارس ۲۰۱۷ وارد کره شد و در کلاسهای زبان آموزی زبان کره ای ثبت نام کرد و سه ترم رو گذروند. اواسط ترم چهارم بدلیلی که البته خودش میگه افسردگی و به عقیده من سهل انگاری و تحت تاثیر متاسفانه دوستان هموطن که اطلاع غلط بهش دادند حدود ۲ ماه پیش بدون هیچ دلیلی به دانشگاه نرفت و الان که مراجعه کرده برای ادامه تحصیل به دانشگاه ایشون رو نپذیرفتن و گفتند دیگه ثبت نام نمیکنند.از طرفی هم شنیدم که گویا دانشگاههای دیگه هم ثبت نام نمیکنند مگه اینکه دانشگاه قبلی تایید کنه.میخواستم از شما خواهش کنم و بپرسم آیا راه حلی برای این مشکل هست؟
    سپاسگزار میشم اگه راهنمایی کنند.ممنون.

    Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *