021-28422910
info@utiran.com
 • نمونه سوالات مدارس

آخرین مهلت ثبت نام نقل و انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد تا ۱۰ دی

مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به مهلت ثبت نام متقاضیان نقل و انتقال و میهمانی این دانشگاه گفت: مهلت ثبت نام متقاضیان نقل و انتقال و میهمانی دانشگاه آزاد اسلامی برای نیمسال دوم تحصیلی ۹۷-۹۶ تا ۱۰ دی ماه ادامه دارد.

دکتر صامت ضمن اعلام این مطلب، با اشاره به ثبت نام نقل و انتقالات دانشجویان دانشگاه، گفت: ثبت نام نقل و انتقال و میهمانی از ۲۵ آذرماه آغاز شده و تا١٠ دی ماه ادامه دارد.

وی افزود: متقاضیان باید برای ثبت نام به سامانه منادا به نشانی www.monada.iau.ir مراجعه کرده و ثبت نام خود را کامل کنند.

آخرین مهلت ثبت نام نقل و انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد تا ۱۰ دی

مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه تنها به درخواست هایی که از طریق سامانه منادا ارسال شود، رسیدگی می شود، تاکید کرد: اعلام نهایی نتایج نقل و انتقال و میهمانی نیمسال دوم سال تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی قبل از آغاز ترم بهمن و در تاریخ ۷ بهمن‌ماه خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، مهلت ثبت نام برای نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی نیز از ۲۵ آذرماه آغاز شده و تا ۱۰ دی ماه ادامه دارد.

منبع : ایسنا

اخبار دانشگاه آزاد

مطالب مرتبط

2 thoughts on “آخرین مهلت ثبت نام نقل و انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد تا ۱۰ دی

 • دی ۲۰, ۱۳۹۶ at ۵:۳۶ ق.ظ
  Permalink

  باسلام.من دانشجوی کارشناسی ارشد ترم سوم دانشگاه پیام نور هستم.میخواستم ببینم میتونم انتقال بدم خودم رو و از دانشگاه پیام نور بیام دانشگاه ازاد؟ایا تطبیق واحد انجام می شود؟

  Reply
  • دی ۲۰, ۱۳۹۶ at ۱۲:۱۵ ب.ظ
   Permalink

   با سلام
   شرایط انتقالی دانشجویان پیام نور
   انتقال دانشجو با موافقت مراکز مبداء و مقصد و تایید مرکزاستانی مربوطه مشروط به احرازشرایط زیر است:
   ۱- شرایط ادامه تحصیل در مرکز مبداء را داشته باشد و کمتر از نیمی از واحدهای درسی دوره تحصیلی را گذرانده باشد.
   ۲- حداقل ۲۴ واحد درسی(بدون احتساب دروس پیش دانشگاهی و دروس معادلسازی شده) گذرانده باشد.
   ۳- میانگین کل ۱۲ را کسب کرده باشد.( با احتساب دروس مردودی)
   ۴- نمره آزمون ورودی دانشجو از آخرین فرد پذیرفته شده در مرکز مقصد، و در همان رشته و سال شرکت در آزمون سراسری در سهمیه مربوط کمتر نباشد.
   توجه: نمره آزمون دانشجویان تکمیل ظرفیت، شاهد و مواردی که با معرفی نامه سازمان سنجش معرفی می‌شوند می‌بایست به صورت موردی از سازمان سنجش استعلام شود.
   ۵- دانشجویان رشته‌های علوم پایه و مهندسی با میانگین کل حداقل ۱۵ و رشته‌های علوم انسانی و هنر با میانگین کل حداقل ۱۶ از داشتن نمره آزمون معاف هستند. (کسانی که می‌خواهند از شرط میانگین برای انتقال استفـاده کنند حتماً باید ۱۲ واحد غیرعمومی گذرانده باشند.)
   ۶- دانشجویان تا شش هفته مانده به شروع نیمسال تحصیلی بعد فرصت دارند مدارک و تقاضای انتقال را به مرکز/ واحد خود ارائه نمایند.
   ۷- انتقال دانشجو، فقط در مقطع هم سطح و یا از بالا به پایین (کاردانی به کاردانی و کارشناسی به کارشناسی یا کارشناسی به کاردانی انجام می‌شود.)
   ۸- دانشجویان دوره‌های فراگیر پس از گذراندن یک ترم تحصیلی بعد از دوره دانشپذیری و ۲۴ واحد درسی و کسب میانگین حداقل۱۲ ؛با موافقت مراکز مبدا و مقصد و ارائه مدارک معتبر و مستند ( ماده ۳۸ آیین‌نامه آموزشی) می‌توانند منتقل شود.
   ۹- انتقال دانشجو از یک مرکز به مرکز دیگر منوط به مجری بودن مرکز در رشته مورد تقاضا است در صورت عدم تطابق زمانی برنامه درس‌ها مسئولیت آن به‌عهده دانشجو است.
   ۱۰- در صورت انتقال دانشجو، سوابق از مرکز مبداء به مقصد منتقل شود. هیچگونه تغییری در درسهای دانشجو ایجاد نمی‌شود و کلیه درسهای اخذ شده و گذرانده شده عیناً به مرکز مقصد منتقل می‌شود.
   ۱۱- انتقال دانشجو در طول تحصیل فقط یکبار مجاز است.
   ۱۲- انتقال دانشجویان پیام نور به دوره‌های حضوری دانشگاه‌های دولتی مقدور نیست و به دانشگاه‌های نیمه حضوری و غیر دولتی، با رعایت شرایط از طریق آموزش استان امکان پذیر است.
   ۱۳- بررسی تقاضای انتقال دانشجو از مرکز برون مرزی فقط از طریق اداره کل خدمات آموزشی امکان پذیراست.
   ۱۴- انتقال از مرکز به واحدهای تحت پوشش مرکز، در صورتی که بعد از پذیرش دانشجو رشته تحصیلی وی در واحد ایجاد شده باشد و بیش از نیمی از واحدهای ایشان باقی مانده باشد بلامانع است، در این صورت نیازی به نمره آزمون نیست.
   ۱۵- انتقال فرزندان هیات علمی فقط از طریق اداره کل خدمات آموزشی مقدور است، در این صورت هیات علمی در اولین نیمسال تحصیلی با مراجعه به سازمان سنجش، مجوز لازم را اخذ و به خدمات آموزشی ارائه خواهد داد.
   ۱۶- در صورتی‌که فرزندان هیات علمی حائز حد نصاب لازم را برای انتقال نباشند، انتقال بصورت مشروط مهمان، به شرح زیر خواهد شد:
   * از این دسته از پذیرفته‌شدگان با معرفی اداره کل خدمات آموزشی ثبت نام به عمل خواهد آمد.
   * اگر چنانچه پس از دو نیمسال، موفق به کسب میانگین کل ۱۲ شوند انتقال قطعی خواهد شد.

   ۱۷- انتقال دانشجویانی که بعلت نداشتن شرایط ثبت نام با اخذ تعهد، مبنی بر عدم تقاضای انتقال در مرکز، ثبت نام کرده‌اند ممنوع است.
   ۱۸- انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر توسط ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه انجام و از طریق اداره کل خدمات آموزشی اطلاع‌رسانی می‌شود.
   منبع : سایت دانشگاه پیام نور

   Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *